Dookoła Mont Blanc MTB

Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
trudna
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
namioty

Szczegóły wyjazdu Dookoła Mont Blanc MTB

O wyprawie

Chamonix | Champex | La Fouly | Courmayeur | Beaufort

Prawdziwie alpejska przygoda. Lodowce, duże wysokości. Zmierz się z Dachem Europy! Na szczyt może i wjechać się nie da ale okrążenie góry stanowi również duże wyzwanie. Wspaniałe alpejskie otoczenie, codzienne przełęcze o wysokości ponad 2000 m n.p.m. i wspaniałe szlaki rowerowe. 

Łącznie mamy do przejechania 250 km i aż 8700 m różnicy wzniesień. Odwiedzimy trzy kraje: Szwajcarię, Włochy i Francję. Zaliczymy piękną Dolinę Aosty, słynny kurort narciarski Chamonix, przełęcz św. Bernarda i wiele innych atrakcji. Cały czas towarzyszyć nam będą wspaniałe widoki na alpejskie 4-tysięczniki. Naprawdę warto spróbować!

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (KONDYCJA): C/D

C: Trasa górzysta, etapy ok. 60-70 km dziennie, przewyższenia 1000-1500 m dziennie.
D: Trasa górzysta, etapy ok. 60-80 km dziennie, przewyższenia do 2500 m dziennie.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): E

Trasa prowadzi głównie technicznymi ścieżkami, kilka bardzo trudnych odcinkow.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Program

Dzień 1: 

Zbiórka w godzinach popołudniowych w Krakowie i Katowicach. Busem udajemy się do Francji. 

Dzień 2: 

Około południa docieramy w okolice Chamonix. Popołudnie przeznaczymy na odpoczynek i krótką wycieczkę po okolicy. Wieczorem natomiast czeka nas impreza integracyjna. 

Dzień 3: Chamonix - Champex 

Zaczynamy główną część wycieczki. Na początek spokojnie w górę doliny Chamonix do miasteczka Le Tour. Stąd czeka nas pierwszy podjazd na przełęcz Col de Blame, na którą można też dostać się kolejką gondolową. Dalej czeka nas pierwszy techniczny zjazd do położonej już w Szwajcarii wioski Trient. Kolejny podjazd to przełęcz Forclaz i zjazd do Martigny, pięknego miasteczka otoczonego winnicami. Na koniec długi asfaltowy podjazd nad piękne jezioro Champex. 

Dzień 4: Champex – La Fouly 

Rankiem dla chętnych wycieczka jedną z najpiękniejszych alpejskich dolin – Val Arpette. Kończy się ona wspinaczką szutrową ścieżką na szczyt La Breya (2188 m), gdzie podziwiać można niesamowity widok na alpejskie szczyty. Zjazd nad jezioro będzie długi i fascynujący. Po południu dość łatwy etap doliną Ferret na nasz kolejny kemping, wspaniale położony wśród alpejskich łąk. 

Dzień 5: La Fouly – Courmayeur 

Dzisiejsza wspinaczka na przełęcz Ferret (2500 m) zaprowadzi nas na teren Włoch. Jest to jedna z trzech najtrudniejszych przełęczy na trasie. Stąd czeka nas wspaniały zjazd na przemian szutrową drogą i leśnymi ścieżkami do położonego w dolinie Aosty kurortu Courmayeur. Mimo iż spora część etapu to mozolne pchanie roweru to jednak będzie on dość krótki i z pewnością wspaniałe widoki uprzyjemnią mozolną wspinaczkę. 

Dzień 6: Courmayeur 

Cały dzień spędzimy na wspaniałych górskich szlakach wokół doliny Aosty. Teren jest wręcz idealny na rowery górskie, liczne szlaki, przepiękne widoki na okoliczne czterotysięczniki i lodowce, górskie jeziora i przepięknie położone schroniska. Po postu wymarzony teren. 

Dzień 7: Courmayeur – Beaufort 

Na rozgrzewkę asfaltowy podjazd nad jezioro Checroui, w którym przepięknie odbija się włoska część masywu Mont Blanc, to już ostatnie chwile by rozkoszować się widokiem tej góry od włoskiej strony. Teraz czeka nas podjazd Col de la Seigne, na której przekroczymy francuską granicę. Podjazd jest jednym z trudniejszych na trasie i na jego końcowym odcinku wielu będzie zmuszonych pchać rower. Wszelkie trudy wynagrodzi nam wspaniały zjazd technicznym singletrackiem do francuskiego miasteczka Beaufort. 

Dzień 8: Beaufort 

Miasteczko Beaufort to świetne miejsce by odpocząć nieco od trudów poprzednich dni. Warto odwiedzić któreś z pobliskich górskich jeziorek lub olimpijski kurort Albertville położony w tej samej dolinie. 

Dzień 9: Beaufort – Chamonix 

Zaczniemy od wspinaczki górską szutrową drogą nad piękne jezioro Roseland, otoczone ze wszystkich stron alpejskimi szczytami. Stąd jeszcze wyżej dotrzemy na przełęcz Col de la Gittaz (2320 m). Jak już nacieszymy się widokami na masyw Mont Blanc czeka nas wspaniały, momentami trudny technicznie zjazd do położonej 900 metrów niżej wioski Les Contamines. 
Ostatni odcinek to podjazd do górskiej wioski Miage położonej u stóp ogromnego lodowca o tej samej nazwie. Można poczuć się przytłoczonym ogromem lodu zalegającego ponad wioską. Stąd jeszcze nieco podjazdu na przełęcz Voza ponad kurortem narciarskim Les Houches i w końcu techniczny zjazd do doliny Chamonix, gdzie zamkniemy naszą pętlę wokół najwyższego szczytu Europy. 

Dzień 10: 

Powrót do Katowic i Krakowa w godzinach popołudniowych.

UWAGA: PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera: 

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Dookoła Mont Blanc MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy, Szwajcaria, Francja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.