Dolomity - Garda MTB

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
trudna
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty
TerminCena
9 dni3 200
9 dni2 800
Cena promocyjna przy zapisach do 01.07.2023

Szczegóły wyjazdu Dolomity - Garda MTB

O wyprawie

Val di Sole | Riva del Garda

Wycieczka w dwa przepiękne i bardzo popularne wśród rowerzystów regiony Włoch. Mimo iż popularne, głównie wśród rowerzystów górskich, to jednak warto tu również przyjechać na spokojne rowerowanie w dolinkach, po płaskich rowerowych ścieżkach, z których roztaczają się widoki równie piękne jak ze szczytów i wysokich przełęczy.  To także kraina jezior, zobaczymy ich kilkanaście w pięknym otoczeniu skalistych szczytów, prawie w ogóle się nie męcząc.

RÓWNOLEGLE PROWADZONA WYCIECZKA ROWEROWA - DOLOMIIY - GARDA

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (KONDYCJA): B/C

B: Trasa pagórkowata, etapy ok. 50-60 km dzienne, przewyższenia max 1000 m dziennie.
C: Trasa górzysta, etapy ok. 60-70 km dziennie, przewyższenia 1000-1500 m dziennie.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): C

Głównie drogi szutrowe jak i dość sporo w miarę łatwych odcinków technicznych.

Wycieczka stacjonarna !

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Program

Dzień 1:

Wyjazd z Katowic i Krakowa w godzinach wieczornych, przejazd busem do Włoch.

Dzień 2-5: Dolomity (Val di Sole)

Będąc bramą do Parku Narodowego Stelvio i Parku Krajobrazowego Dolomity - Brenta, z bogactwem jezior, strumieni i wodospadów, Dolina Słońca oferuje, również w lecie, nieograniczone możliwości wszystkim, którzy uwielbiają spędzać wakacje w bezpośrednim otoczeniu natury. Wielbiciele sportów na świeżym powietrzu odkryją tu moc nowych możliwości, dzięki niesamowitej ofercie dla rowerzystów (ścieżki rowerowe, park rowerowy i szlaki Enduro).
Goście mają do dyspozycji 29 tras gwarantujących niezapomniane wyprawy na rowerze górskim, polecanych przez ekspertów w tej dziedzinie, którzy wskazali miłośnikom dyscypliny ścieżki o zróżnicowanym stopniu trudności i rozmaitej długości. Istnieje możliwość przetransportowania roweru wyciągiem w wysokie góry kompleksu Folgarida/Marilleva, Pejo i Passo (Przełęczy) Tonale, aby następnie zaprawić się w zjazdach podnoszących poziom adrenaliny, idąc w ślady mistrzów, którzy od kilku lat biorą udział w Pucharze Świata UCI MTB, rozgrywającym się właśnie w Val di Sole.
Odkryj Val di Sole latem! 4 dni rowerowej jazdy w jednym z najpiękniejszych rejonów Włoch

Dzień 6-8: Jezioro Garda

Kolejne trzy dni spędzimy na najpiękniejszych górskich szlakach północnej części Jeziora Garda.
Jeśli macie dylemat gdzie wybrać się na rowerowe wakacje, a naprawdę lubicie trasy rowerowe, na których będziecie mogli podjeżdżać lub zjeżdżać godzinami, stanowczo polecamy Riva del Garda. Jest to miejsce które każdy biker powinien choć raz w życiu odwiedzić bo naprawdę warto. Cały teren dookoła
Lago di Garda jest bardzo specyficznie ukształtowany i niezmiernie piękny. Jako że toczyły się tam zaciekłe walki podczas Pierwszej Wojny Światowej, wojsko zostało zmuszone do wybudowania jednej z najbogatszych sieci dróg górskich na świecie, które nadają się idealnie dla nas - rowerzystów. Każdy, niezależnie czy uprawia DH, XC czy jeździ na szosówce znajdzie tam coś dla siebie.
Dodatkową atrakcją jest samo jezioro, które już dawno odkryte zostało przez windsurfingowców i stało się dla nich swoistą mekką. Ciepłe wody jeziora zachęcają do kąpieli po rowerowych treningach i wycieczkach.Okolica to też słynne zabytkowe miejscowości jak Roveretto, Arco i Tenno, piękne ścieżki pośród sadów i winnic i w dodatku prawie zupełnie płasko.

Dzień 9:

Powrót do kraju w godzinach porannych.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera:

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

  • Wyżywienia

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Dopłata do noclegów w pensjonatach lub domkach kempingowych +700 zł. UWAGA! Zapisy przyjmujemy najpóźniej na miesiąc przed wyjazdem
  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Dolomity - Garda MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.