Dolomity - Garda MTB

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
trudna
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty

Szczegóły wyjazdu Dolomity - Garda MTB

O wyprawie

Val di Sole | Madonna Di Campiglio | Riva del Garda

Wycieczka w dwa przepiękne i bardzo popularne wśród rowerzystów regiony Włoch. Mimo iż popularne, głównie wśród rowerzystów górskich, to jednak warto tu również przyjechać na spokojne rowerowanie w dolinkach, po płaskich rowerowych ścieżkach, z których roztaczają się widoki równie piękne jak ze szczytów i wysokich przełęczy.  To także kraina jezior, zobaczymy ich kilkanaście w pięknym otoczeniu skalistych szczytów, prawie w ogóle się nie męcząc.

RÓWNOLEGLE PROWADZONA WYCIECZKA ROWEROWA - DOLOMIIY - GARDA

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (KONDYCJA): B/C

B: Trasa pagórkowata, etapy ok. 50-60 km dzienne, przewyższenia max 1000 m dziennie.
C: Trasa górzysta, etapy ok. 60-70 km dziennie, przewyższenia 1000-1500 m dziennie.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): C

Głównie drogi szutrowe jak i dość sporo w miarę łatwych odcinków technicznych.

Wycieczka stacjonarna !

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Program

Dzień 1:
Wyjazd w godzinach wieczornych z Krakowa i Katowic.

Dzień 2-4: Val di Sole
Trzy dni spędzimy penetrując ścieżki rowerowe w dolinie Val di Sole i jej odnogach jak Val di Peio i Val di Rabba. Odwiedzimy znane kurorty jak Madonna di Campiglio i Pellizzano ale też małe górskie wioski które zachowały dawny koloryt
Val di Sole otoczona masywami Adamello-Presanella, Ortles Cevedale i Brenta, jest naturalnym amfiteatrem na wolnym powietrzu, który zachęca do licznych wycieczek w otoczeniu pięknych krajobrazów.
Będąc bramą do Parku Narodowego Stelvio i Parku Krajobrazowego Adamello Brenta, z bogactwem jezior, strumieni i wodospadów, Dolina Słońca znana jest głównie narciarzom, ale oferuje, również w lecie, nieograniczone możliwości wszystkim, którzy uwielbiają spędzać wakacje w bezpośrednim otoczeniu natury.

Dzień 5-6: Madonna Di Campiglio
Na dwa dni przenosimy się do najsłynniejszego kurortu Dolomitów.
To jeden z najbardziej znanych włoskich kurortów narciarskich. Ale Madonna di Campiglio jest licznie odwiedzana również latem: jej położenie jest doskonałe dla amatorów pieszych wycieczek, trekkingu, kolarstwa szosowego i górskiego. Koniecznie należy też pojechać nad jedno z pięciu jezior pochodzenia lodowcowego: Serodoli, Gelato, Ritorto, Nero i Lambin.

Dzień 7: Ścieżka rowerowa DOGA
DoGa to skrót od Dolomity – Garda, dwóch skrajnych punktów na nowej stworzonej w 2021 roku trasie rowerowej, która zaczyna się w Malè w Val di Sole i po 110 km dociera do Riva del Garda. Przemierzając ją zostawiamy za sobą widok skalistych Dolomitów Brenty, aby pedałując wzdłuż bocznych, mało uczęszczanych dróg leśnych w zachodniej części Trentino ujrzeć wkrótce gaje oliwne otaczające śródziemnomorski basen jeziora Garda. Trasa przecina cztery alpejskie doliny i trzy przełęcze. 51 km trasy stanowią boczne drogi asfaltowe, 25 km to specjalne odcinki ścieżek rowerowych, tylko 14 km tego rowerowego szlaku prowadzi po głównych drogach i aż 20 km – po drogach leśnych i gruntowych. Trasa ta została zaprojektowana w taki sposób, aby mógł ją pokonać każdy rowerzysta, wybierając własne tempo.
Oczywiście nie każdy musi przebyć całe 110 km, z pomocą przyjdzie nasz bus serwisowy który podwiezie tych którzy do celu o własnych siłach nie dotrą.

Dzień 8-10: Riva del Garda
Kolejne trzy dni spędzimy na ścieżkach rowerowych wokół i w okolicach Jeziora Garda.
Jezioro okolone jest wianuszkiem niewielkich, klimatycznych miasteczek z portami, starówkami i kamiennymi uliczkami. To miejsce naprawdę ujmuje i z serca Wam je polecamy. To największe jezioro Włoch. Urozmaicone krajobrazy i wspaniałe górskie pejzaże przyciągają w te rejony wielu rowerzystów.
Pedałować będziemy pomiędzy pięknymi jabłkowymi i brzoskwiniowymi sadami, winnicami, a nawet uprawami kiwi. Co kilka kilometrów ukaże nam się piękna średniowieczna miejscowość
Cały czas towarzyszyć nam będą wspaniałe widoki na otaczające nas góry.

Dzień 11:
Powrót do kraju w godzinach porannych.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera:

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Dopłata do noclegów w pensjonatach lub domkach kempingowych +700 zł. UWAGA! Zapisy przyjmujemy najpóźniej na miesiąc przed wyjazdem
  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Dolomity - Garda MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.