Najbliższe wycieczki rowerowe

Filtruj

Cena:

      Francja to niezwykle piękny i różnorodny kraj. Podzielony na rozmaite regiony, z których każdy ma do zaoferowania coś ciekawego. Największym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy rowerowe poprowadzone w regionach Lazurowego Wybrzeża, Prowansji, Kraju Loary, Normandii, Bretanii, Alzacji oraz francuskich Alp.
      Lazurowe Wybrzeże jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów również tych rowerowych regionem w Europie. Kraina ta zachęca wspaniałymi plażami, pięknymi ścieżkami rowerami poprowadzonymi wzdłuż wybrzeża oraz słynnymi miastami jak Nicea, Monte Carlo, Monaco, Cannes czy Saint Tropez. W Kraju Loary odbywa się bardzo ciekawa wycieczka rowerowa „Zamki nad Loarą” trasa ta jest wyjątkowa z punktu widzenia architektury zabytkowych miast takich, jak Blois, Chinon, Orléans, Saumur, Tours, Nantes czy Angers jak również ze względu na piękne krajobrazy meandrującej Loary. Bardzo dobrze przygotowane ścieżki rowerowe oraz brak większych podjazdów sprawia, że jest to idealny wyjazd dla mniej wprawionych rowerzystów. Wiele do zaoferowania ma wyspiarska cześć Francji, z jej największą wyspą Korsyką. Największą popularnością wśród rowerzystów cieszy się północna cześć wyspy obejmująca przylądek Cap Corse, oraz takie miasta jak Bastia, Calvi, Porto czy Ile Rousse.
      Francuskie Alpy to istny raj dla kolarzy szosowych, czego potwierdzeniem może być znany każdemu wyścig Tour de France. Fani MTB również nie poczują się zawiedzeni, trasy w okolicach miasteczka Chamonix leżącego w cieniu Mont Blanc nie zawiodą żadnego bikera.