Alpejskie Wyzwanie MTB

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
trudna
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty
TerminCena
9 dni3 000
Cena promocyjna przy zapisach do 01.05.2024

Szczegóły wyjazdu Alpejskie Wyzwanie MTB

O wyprawie

Zell Am See | Loferer Alm | Maiskogel | Hohtor | Hudstein | Kitzteinhorn | Kaprun | Saalbach-Hinterglaim | Spielckoggel

Zell am See - znana miejscowość turystyczna położona w sercu Wysokich Taurów, nad jeziorem Zeller. W jej okolicy znajdują się najpiękniejsze w Alpach szlaki rowerowe.

Zarówno dla lubiących łatwe wycieczki wzdłuż dolin, jak i miłośników MTB dla których niemal codziennie będzie tu okazja do zdobycia szczytów i przełęczy o wysokości ponad 2 tys. metrów, a kulminacją będzie wjazd na przełęcz Hochtor i szczyt Edelweisspitze (2571 m n.p.m.) 

W okolicznych miejscowościach: Kaprun i Saalbach niemalże w każdy weekend organizowane są wielkie imprezy rowerowe (maratony, puchar świata MTB i inne) 

UWAGA! W terminach wiosennych w przypadku zalegania śniegu w wyższych partiach trasy zostaną skorygowane i poprowadzone na niższych wysokościach

RÓWNOLEGLE PROWADZONA WYCIECZKA ROWEROWA - ALPEJSKIE DOLINY

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C/D 

Codziennie jest możliwość wyboru między dwoma wariantami tras, można też odpocząć na prowadzonej równolegle wycieczce Alpejskie Doliny.  Trasy technicznie dość proste, w przeważającej części dobrymi szutrami, z krótkimi kilku- kilometrowymi technicznymi odcinkami. Dzienne przewyższenia ok. 1500 m.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (KONDYCJA): C/D

C: Trasa górzysta, etapy ok. 60-70 km dziennie, przewyższenia 1000-1500 m dziennie.
D: Trasa górzysta, etapy ok. 60-80 km dziennie, przewyższenia do 2500 m dziennie.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): C

Głównie drogi szutrowe jak i dość sporo w miarę łatwych odcinków technicznych.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Program

Dzień 1: 

Wyjazd busem z Krakowa i Katowic w godzinach wieczornych. Nocny przejazd do Austrii. 

Dzień 2-8: Zell Am See 

Kilkaset kilometrów górskich tras rowerowych w okolicach Zell Am See stanowi prawdziwe wyzwanie dla kolarzy ze sportowym doświadczeniem, ale również i dla tych, którzy z tą dyscypliną dopiero się zaznajamiają. Są wśród nich zarówno odcinki ekstremalne, wiodące przez górskie bezdroża, ale i trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Aby podnieść poziom adrenaliny, można się wybrać do specjalnie przygotowanych bike-parków lub na spektakularną trasę freeride’ową. 
Starannie oznakowane trasy wiodą przez tereny o niezwykłych walorach krajobrazowych: przez zielone hale i bezludne doliny. Poszukiwaczy mocnych wrażeń przyciągają ekstremalnie trudne ścieżki prowadzące przez okoliczne szczyty. 
Codziennie przygotujemy wycieczki MTB po najpiękniejszych szlakach w okolicy. 

2. Loferer Alm: 30 km, 1000 m przewyższeń 

Na początek łątwa trasa przez najpiękniejsze w okolicy alpejskie łąki u podnóża skalistego masywu Hauselhorn pozwoli sprawdzić nam wasze możliwości i umiejętności. 

3. Maiskogel: 60 km, 2200 m 

Królewski etap wycieczki. Na początek podjazd asfaltowo-szutrowy przez piękne alpejskie łąki z panoramą całej doliny Saalzach i masywu Wysokich Taurów. Na szczycie Zweitausender (1996 m n.p.m.) czeka nas zasłużony odpoczynek w pięknie położonym schronisku. Warto spróbować tu tyrolskich specjałów i zregenerować się przed dalszą częścią etapu. Ale zanim się zacznie kolejny podjazd czeka nas wspaniały kilkunastokilometrowy zjazd niezwykle panoramicznymi , szybkimi szutrówkami. Drugi dzisiejszy podjazd to uczta dla oczu, widoki są przepiękne , ale znów musimy wspiąć się około 1000 metrów w górę, ale jest powód. Ze szczytu prowadzi w dół jeden z najpiękniejszych singli w tej części Alp , słynny Wildkogel Trail. 

4. Hohtor: 40 km, 1700 m / opcja 90 km, 3200 m 

Mimo iż to wycieczka MTB, to jednak będąc w tej okolicy wypada zaliczyć najpiękniejszą asfaltową drogę Austrii – Grocklockner Strasse by z bliska przyjrzeć się najwyższemu szczytowi Austrii. Droga jest wyzwaniem dla wielu kolarzy którzy przyjeżdżają tu z całej Europy. Niesamowite panoramy lodowca Hohtor a w niższych partiach pięknych alpejskich łąk z pewnością umilą nużący asfalt pod kołami. 

5. Hudstein: 48 km, 1500 m 

Najpiękniejszy etap wycieczki. Od samego początku czeka nas mozolny ponad 20 km podjazd początkowo wąskim asfaltem a później szutrowymi drogami który urozmaicać nam będą wspaniałe panoramy na jezioro i masyw Grocklocknera. Końcówka podjazdu to już wąska ścieżka w bajecznej wręcz scenerii. Widoki zapierają dech w piersiach podziwiać można nieomal cały masyw Wysokich Taurów i odległe Dolomity. Zjazd rozpoczniemy bardzo przyjemnym 2-kilometrowym singlem, a dalej już szybko w dół szutrówkami w kierunku jeziora. 

6. Kitzteinhorn: 45 km, 1300 m / opcja 65 km, 2600 m 

Na początek na rozgrzewkę 10 km płaskimi ścieżkami rowerowymi do Kaprun, stąd czeka nas kilkanaście kilometrów mozolnej wspinaczki szutrowymi drogami z pięknymi panoramami na całą dolinę rzeki Salzach. W połowie podjazdu odpoczniemy w pięknie położonym schronisku Maiskogel, z którego roztacza się wspaniały widok na cel naszej wspinaczki lodowiec Kitzteinhorn. Dalej już tylko trudniej, coraz wyżej i wyżej aż w końcu dotrzemy do czoła lodowca na wysokość 2500 m npm. Krótka przerwa w schronisku i zjazd wspaniałymi singlami, momentami bardzo trudnymi, ale w większości dającymi niesamowitą frajdę z jazdy, szczególnie mając w tle wspaniały lodowiec. Na koniec oczywiście piwko na deptaku w Zell am See, choć trochę nas to szarpnie po kieszeni. 

7. Saalbach – Hinterglaim: 68 km, 2100 m / opcja 50 km, 1400 m 

Trasa wokół najsłynniejszych bikeparków w Austrii , tutaj odbywają się co roku największe w Europie festiwale rowerowe, będzie okazja do przetestowania tych łatwiejszych tras zjazdowych oraz posmakowania niezwykłej rowerowej atmosfery jaka panuje w tych dwu narciarskich kurortach. Jak zwykle pomęczymy się trochę na długich podjazdach i podelektujemy się równie długimi zjazdami, odwiedzimy kilka klimatycznych schronisk i cieszyć się będziemy z każdej chwili spędzonej w tych pięknych górach. 

8. Spielckoggel: 30 km, 1300 m 

Nieco łatwiejsza trasa pozwalająca na odpoczynek ale jednocześnie dająca niesamowite wrażenia z jazdy. Podjazd typowy dla tej części Alp, lekko nachylona szutrówka pozawala dość szybko wydostać się na poziom ok. 2000 m n.p.m. W panoramach przeważają dziś piękne alpejskie łąki pełne kwiatów. Zjazd to po prostu bajka 6 kilometrowy singiel zwany Alm Trail. Taki idealny, nie za łatwy , ale pozwalający cieszyć się ze zjazdu każdemu średnio doświadczonemu bikerowi. Trzeba to zaliczyć! 

Dzień 9: 

Rankiem jesteśmy w Krakowie i Katowicach.

UWAGA: PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera: 

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic 
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Dopłata do noclegów w pensjonatach +600 zł.
  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Alpejskie Wyzwanie MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.