Sella Ronda MTB

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
trudna
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty
TerminCena
9 dni2 900
Cena promocyjna przy zapisach do 01.05.2024

Szczegóły wyjazdu Sella Ronda MTB

O wyprawie

Canazei | Corvara

Włochy, Alpy, Dolomity, Sella Ronda - latem to wymarzone miejsce na rower! 

Südtirol Sellaronda HERO uznany jest za najcięższy maraton świata, w dodatku najpiękniejszy, bo w samym sercu - wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO - Dolomitów. "Łatwiejsza" wersja to raptem 62 km zahaczające po drodze o 4 słynne włoskie przełęcze: Gardena (2119 m n.p.m.), Campolongo (1850 m n.p.m.), Pordoi (2241 m n.p.m.) i Sella (2230 m n.p.m.), co w rezultacie daje sumę 3300 metrów przewyższeń! 

Jednak Sella Ronda to nie tylko maraton ale to też sieć rowerowych szlaków wokół słynnego masywu, które pozwalają poznać te tereny znacznie lepiej niż sam maraton. Opcji jest co nie miara. Z samą trasą maratonu oczywiście też się zmierzymy.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (KONDYCJA): B/D

B: Trasa pagórkowata, etapy ok. 50-60 km dzienne, przewyższenia max 1000 m dziennie.
D: Trasa górzysta, etapy ok. 60-80 km dziennie, przewyższenia do 2500 m dziennie.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): D

Sporo trudnych technicznie odcinków.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Program

Dzień 1: 

Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Busem jedziemy do Włoch. 

Dzień 2-5: Canazei 

Trasy w południowo-zachodniej części masywu Sella Ronda oraz wokół pięknej doliny Val di Fassa. Jedna z tras poprowadzi nas ku jednemu z najpiękniejszych masywów w Dolomitach Pale di San Martino. 

Dzień 6-8: Corvara 

Trasy w północno-wschodniej części Sella Rondy. Z Corvary najlepiej pokusić się o zaliczenie pełnej pętli maratonu Sella Ronda Hero. Stąd też warto się wybrać na najpiękniejsze trasy masywu Alta Badia. 

Dzień 9: 

Powrót do kraju w godzinach porannych.

UWAGA: PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera: 

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic 
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Dopłata do noclegów w pensjonatach +700 zł.
  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 500 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Sella Ronda MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.