Szlakiem Browarów Śląskich

Szlakiem Browarów Śląskich
Dostępne terminy: brak
Kraje: Polska
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 1
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: śniadania
Transport: własny

Piwny Szlak Śląski

Jeśli jesteś osobą pełnoletnią i smak piwa jest bardzo w Twoim guście, a dodatkowo nie lubisz siedzieć w jednym miejscu, to możesz teraz wstać, ale nie przerywaj czytania. Ekipa Wheelovelo słusznie doszła do wniosku, że polskie piwo nigdzie nie smakuje lepiej niż w miejscach gdzie jest wytwarzane. A kiedy dodasz do tego jeszcze satysfakcję z aktywnie spędzonego dnia (lub trzech) to masz doskonałą receptę na udany weekend. I właśnie to chcemy Ci dziś zaproponować! 

Trudność: 

To wycieczka o średniej trudności ponieważ trasa przebiega przez tereny wyżynne. Jeździmy z sakwami (możliwość wypożyczenia +40zł), a dziennie do przejechania mamy średnio ok 85 km do przejechania niezależnie od pogody.

Rodzaj roweru: 

Podróżować będziemy głównie po asfalcie, ale część trasy przebiega również po drogach szutrowych i leśnych. Dlatego najlepiej sprawdzi się tu rower górski, trekingowy lub crossowy (istnieje możliwość wypożyczenia roweru: +150zł)

Zakwaterowanie: 

Cena wycieczki zawiera 2 noclegi ze śniadaniami w komfortowych pokojach 2, 3, 4-osobowych w zależności od dostępności i Państwa preferencji podczas zamówienia. 

Czy mogę jechać sam/sama?: 

Bez obaw! To nie są standardowe wakacje. Jeśli wyruszysz w pojedynkę, po weekendzie wzbogacisz się o nowe znajomości.

Wyżywienie: 

Poza śniadaniami, wyżywienie nie jest wliczone w cenę wycieczki, ale nie przejmuj się! Podczas naszych tras będziemy robili przerwy, tak by mieć czas uzupełnić niezbędne kalorie.

Dystans:

250km ↑1290m ↓1290m 

Trudność:

Średnia

Zakwaterowanie:

Komfort

Dzień 1: Kraków - Tychy 88km, ↑380m ↓330m

Spotykamy się w piątek o 8:30 pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku Głównym w Krakowie. Przejeżdżamy pod Wawelem i jedziemy kultową alejką wzdłuż Wisły aż do opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Przewieziemy się widokową doliną Brzoskwinki i zobaczymy zamek Tenczyn leżący na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Odwiedzimy również Imielin, w którym od ponad 20 lat produkowane jest lokalne piwo. Noc spędzimy w Tychach. Po zakwaterowaniu odwiedzimy wspólnie muzeum i browar, gdzie Tyskie wytwarzane jest już prawie od 400 lat.

Dzień 2: Tychy - Żywiec: 65km ↑200m ↓110m

Rano wyruszymy na południe. Na obiad zatrzymamy się w Bielsko-Białej, gdzie w zacisznej restauracji przy rynku wytwarzane jest lokalne piwo (nie, nie wypijemy go tutaj, ale zakapslowany zabierzemy ze sobą na wieczorną degustację). Noc spędzimy w Żywcu, gdzie produkcja piwa o tej samej nazwie swą historią sięga roku 1856. W zależności od czasu naszego przyjazdu, będzie możliwość zwiedzenia browaru. Wieczorem wspólnie wybierzemy się do oficjalnej, żywieckiej piwiarni

Dzień 3: Żywiec - Kraków: 101km ↑800m ↓940m

Po śniadaniu wyruszymy na północny-wschód. Odwiedzimy wiele malowniczych miasteczek tej części Polski, między innymi Suchą Beskidzką, gdzie zobaczymy budynek nie funkcjonującego już browaru z końca XVIII wieku. Zobaczymy również Kalwarię Zebrzydowską z jej słyną Drogą Krzyżową wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wycieczkę zakończymy w browarze Lubicz w Krakowie, gdzie przy złotym izotoniku uczcimy wspólnie spędzony weekend.

Cena zawiera:  

 • 2 noclegi w komfortowych apartamentach ze śniadaniami
 • opiekę doświadczonego pilota podczas 3 dni jazdy
 • wycieczkę w małej grupie
 • bilet wstępu do browaru w Tychach wraz z tastingiem
 • ubezpieczenie turystyczne
 • podatki

Cena nie zawiera:

 • wypożyczenia roweru (opcjonalnie: +150zł)
 • transportu do/z Krakowa
 • wyżywienia (poza śniadaniami)
 • biletu wstępu do browaru w Żywcu (opcjonalnie: +35zł)

Ważne:

 • Warunkiem zorganizowania wycieczki jest udział min. 5 uczestników
 • Wycieczka przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.
 • Spożywanie alkoholu nie będzie odbywać się podczas jazdy na rowerze ani podczas przerw w ciągu dnia.
 • Przewodnik, mając na względzie bezpieczeństwo grupy, może zdecydować o zmianie programu wycieczki podczas jej trwania. Zmiany mogą być spowodowane zmianą pogody, kondycją uczestników oraz innymi nieprzewidzianymi sytuacjami.
Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Wheelovelo jest wyjazd rowerowy Szlakiem Browarów Śląskich , który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Polska, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie śniadania. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.