Kolarska majówka na Istrii

Kategoria
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
Trudność
średnia
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

ISTRIA MAJÓWKA | Wyjazd KOLARSKI !

Majówka to idealna okazja aby wyrwać się na parę dni z kraju i pokręcić trochę kilometrów w po pięknych szosach w ciekawych miejscach.

Z całkowitą pewnością jednym z takich miejsc jest chorwacki półwysep Istria, znany z unikatowych pejzaży, wspaniałych dróg i pięknych zabytków z różnych okresów historii.

W ciągu trzech dni na rowerze, zabierzemy Was na najciekawsze drogi Istrii- największego Chorwackiego półwyspu. Przejedziemy niemal całym wybrzeżem, od granicy ze Słowenią, aż po Pulę, i dalej na wschodnią część regionu, po drodze trafiając do miasteczek pereł, takich jak Rovinj, Novigrad, czy Vrsar. Zabierzemy Was na jeden z największych podjazdów w kraju- Ućkę/Vojaka (HC), gdzie wielokrotnie kończyły się etapy wyścigu dookoła Chorwacji. Zapuścimy się też głęboko w interior półwyspu, na mało uczęszczane, niemalże dzikie, ale piękne drogi w okolicach Pazina.

Naszą bazą będzie miejscowość Poreć, położona na zachodnim wybrzeżu półwyspu, niemal w połowie jego długości. Sama miejscowość otoczona jest piękną linią brzegową, obfituje w wiele pięknych zabytkó i stanowi doskonałą bazę wypadową na trasy po Istrii.

Zakwaterowani będziemy w trzygwiazdkowym Hotelu Adeo, położonym ok 500 m od brzegu morza, oferującym wygodne, dwuosobowe pokoje i smaczne wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje). To świetne miejsce na relaks po całym dniu spędzonym na szosie. Dodatkowo będzie można wieczorem zamoczyć nogę w Adriatyku i wspólnie pogawędzić przy dobrym winie.

Wyskocz na długi weekend majowy i odkryj przepiękną Istrię!

Program

Dzień 1

wyjazd z Krakowa w godzinach porannych. Wieczorem runda rozgrzewkowa Poreć- Vrsar- Poreć (ok 30 km)

Dzień 2

Trasa: Poreć, Novigrad, Motovun, Vrsar (ok 110 km, 1500 m)

Dzień 3

Trasa: Pazin, Krsan, Lovran, Ućka/Vojak, Pazin. (Ok 120 km, 2500 m)

Dzień 4

Trasa: Rovinj, Pula, Barban, Żninj, Rovinj. (ok 125 km, 1200 m)

Dzień 5

krótka, poranna runda rozjazdowa, wyjazd do Polski.

Warunki

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w hotelu ***, pokoje dwuosobowe
  • wyżywienie half-board (śniadania i obiadokolacje)
  • przejazd na trasie Kraków- Poreć- Kraków
  • opiekę przewodników-pilotów
  • planowanie tras na każdy dzień
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa
  • pakiet zdjęć i/lub filmów z wyjazdu
  • opłaty klimatyczne (city tax)

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Kolarska majówka na Istrii pochodzą od biura MJPro Tour, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Chorwacja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Szosowe, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.