Gomera

Gomera
Dostępne terminy: brak
Kraje: Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: własne
Transport: samolot

Valle Gran Rey | Playa de Santiago

Zapraszamy na kolejną, tym razem mniej znaną ale bardzo atrakcyjną pod względem rowerowym Wyspę Kanaryjskią – Gomerę. 

Gomera to klejnot przyrody. Tak zdefiniujecie tę wyspę po powrocie do domu z naszej kolejnej rowerowej wyprawy. Wasza wyobraźnia będzie musiała wysilić się, aby opisać jej krajobrazy, w szczególności jej gęsty las uformowany przez gatunki, które w innych miejscach na ziemi wymarły już miliony lat temu, a które na tej wyspie przetrwały ku waszej uciesze. 

Na tej małej wyspie czas naprawdę się zatrzymał. W przeciwieństwie do Teneryfy z całym wybrzeżem usianym kurortami tutaj nie jest ich wiele... a w dodatku sieć ścieżek i dróg świetnie nadaje się na rower, choć nie jest to łatwe rowerowanie. To chyba najbardziej górzysta z wysp Kanaryjskich.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: D 

Trasy głównie asfaltowe, ok. 20% to trasy szutrowe. Przewyższenia ok. 1000-1500 m dziennie, trasy ze sporymi podjazdami.

Dzień 1: 
Przelot na Teneryfę, rejs promem na Gomerę, naszą bazą wypadową na pierwsze dni będzie kurort Valle Gran Rey, choć w porównaniu z Teneryfą kurort to bardzo mocne słowo. Miasteczko posiada zaledwie kilkanaście małych hoteli, kilka knajpek i przyjamną starówkę. Jest tu dużo spokojniej niż w kurortach Teneryfy czy Gran Canarii. Mozna naprawdę wypocząć. 

Dzień 2: Valle Gran Rey: 35 km, 600 m przewyższeń 


Dzień 3: Alojera: 55 km, 1450 m 


Dzień 4: Park Narodowy Garajonay: 44 km, 707 m 


Dzień 5: Vallehermoso: 65 km, 1800 m 


Dzień 6: Santa Catalina: 87 km, 2500 m 


Dzień 7: San Sebastian de la Gomera 


Dzień 8: San Sebastian de la Gomera: 45 km, 950 m 


Dzień 9: Maspalomas 


Dzień 10: 
Powrót samolotem do kraju.

*PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

PRZELOT 

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. 
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. Ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera: 

  • Noclegi w pensjonatach
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie) 
  • Rejsy promem pomiędzy wyspami 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<< 

Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Cyklotramp jest wyjazd rowerowy Gomera, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie własne. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.