Dookoła Gran Canarii

Dookoła Gran Canarii
Dostępne terminy: brak
Kraje: Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: własne
Transport: samolot

Często mówi się, że Gran Canaria to „kontynent w miniaturze”, co wynika z różnorodności krajobrazu i klimatu który odnajdujemy na wyspie. Tutejszy pejzaż szybko się zmienia – kaniony jak na Dzikim Zachodzie ustępują bajecznym lasom sosnowym, po czym przechodzą w piaszczyste wydmy, przypominające pustynię. 

Również pod względem historycznym i kulturalnym Gran Canaria jest jedną z najbogatszych wysp archipelagu. Odwiedzimy zarówno najciekawsze miasteczka wyspy, jak i jej atrakcje przyrodnicze. Zdobędziemy najwyższe przełęcze, jak i odpoczniemy na kilku najpiękniejszych plażach wyspy. 

Mimo iż na Gran Canarię co roku przybywają tłumy turystów, wystarczy odjechać kilka kilometrów od nadmorskich kurortów by znaleźć się w zupełnie innym świecie, dzikim i nieskażonym cywilizacją. 
Na punkt wypadowy na zwiedzanie wyspy wybraliśmy położony na południu kurort Maspalomas.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C 

Mimo iż wyjazd ma charakter stacjonarny i każdy będzie mógł dostosować długość trasy pod siebie to jednak ukształtowanie terenu na wyspie wymaga dość dobrej kondycji. Trzeba się przygotować na spore podjazdy. Jeździmy głównie po drogach terenowych.

Szczegóły wkrótce !!!

UWAGA: 

PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

PRZELOT

 Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta.
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach. Apartamenty złożone z dwóch sypialni, łazienki i salonu z rozkładaną sofą
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Transfery z/na lotnisko
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie)
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależnosci od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Cyklotramp jest wyjazd rowerowy Dookoła Gran Canarii, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie własne. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.