Jeziora Salzburskie

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
łatwa
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty
TerminCena
8 dni2 900
Cena promocyjna przy zapisach do 15.06.2024

Szczegóły wyjazdu Jeziora Salzburskie

O wyprawie

Aigen | Grundlsee | Hallstatt | Wolfgangsee | Salzburg | Traunsee

Rejon Salzburskich jezior przez wielu uznawany jest za najpiękniejszy zakątek Austrii. Błękitne jeziora, w tle wysokie góry, zielone łąki i lasy. Krajobraz jak z bajki. Rejon ten znany jest też jako raj dla rowerzystów. Wspaniała sieć ścieżek rowerowych co roku przyciąga wielu amatorów rowerowych wycieczek. Oprócz jezior obejrzeć tu można również inne cuda przyrody: wspaniałe jaskinie, wąwozy, wodospady.

Wiele tu też ciekawych średniowiecznych miasteczek, spokojnych wiosek, pięknych przedwojennych willi, w których wypoczywali austriaccy cesarze oraz świetnie wyposażonych kempingów. 

RÓWNOLEGLE PROWADZONA TRASA – WYCIECZKA MTB – „SALZKAMMERGUT”

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: A

Łatwa trasa bez większych podjazdów, prowadząca głównie asfaltowymi ścieżkami rowerowymi. Etapy o długości ok. 40-50 km. Równolegle prowadzona będzie trasa wycieczki MTB „Salzkammergut” tak więc osoby które będą chciały czasem więcej pojeździć mogą w poszczególnych dniach zmieniać trasę i stopień trudności wycieczki.

Program

Dzień 1: 

Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Busem jedziemy do Austrii. 

Dzień 2: Aigen: 25 km 

Rankiem docieramy do położonego w dolinie rzeki Enns miasteczka Aigen. 
Kamping położony nad niewielkim, bardzo spokojnym jeziorem to właśnie typowe miejsce w jakim przyjdzie nam spędzać noclegi. 
Oczywiście zaraz po przyjeździe sprawdzimy temperaturę wody i wskoczymy do orzeźwiającego jeziora. 
Na początek krótka wycieczka wśród pobliskich alpejskich łąk i typowych austriackich miasteczek z bogato malowanymi domami. Odwiedzimy też jeden z pobliskich zamków. Wieczorem impreza integracyjna. 

Dzień 3: Aigen – Grundlsee: 55 km 

Piękny etap prowadzący szerokimi alpejskimi dolinami, wśród soczyście zielonych łąk, pasących się krów i oczywiście pięknych jezior. A dziś na naszej trasie aż cztery jeziora: Odensee, Grundlsee, Toplitzsee i Kammersee. Ciekawe czy do każdego z nich uda nam się choć na chwilę wskoczyć. Cały dzień towarzyszyć nam będą wspaniałe widoki na skalisty masyw Grimming. Odwiedzimy też słynną mamucią skocznię w Kulm, robi ona niesamowite wrażenie. 
Po południu dla chętnych jeszcze krótka wycieczka nad pobliskie jezioro Gosausee, w którym odbija się lodowiec Dachsteinu. 

Dzień 4: Grundlsee – Hallstatt: 55 km 

Rankiem docieramy do Bad Ausee, pięknego średniowiecznego miasteczka, skąd po raz pierwszy ujrzymy ogromny masyw Dachsteinu, górujący nad tą krainą. Następnie postój nad jeziorem Altausseer, nad którym podziwiać można piękne zabytkowe wille, a później jeden z najtrudniejszych odcinków wycieczki podjazd na Blaa Alm. Kamienisty trakt spowoduje iż lepiej będzie zejść z rowerów ale im wolniej będziemy podążać, tym więcej czasu będzie na podziwianie wspaniałych widoków na alpejskie łąki. W tak pięknych okolicznościach dotrzemy do słynnego kurortu Bad Ischgl. Na dobre Bad Ischgl rozsławił cesarz Franciszek Józef I, który każdego roku spędzał tutaj krótki urlop w gronie rodzinnym. Centrum Bad Ischl leży w zakolu rzeki Traun. Wzdłuż ulic ciągną się barwne i cukierkowate kamieniczki i pensjonaty. Wato wśród nich pospacerować. 
Na koniec etap zaprowadzi nas do Hallstatt. To jedno z najpiękniejszych miasteczek w Austrii. Położone nad brzegiem jeziora zachwyca wszystkich swą średniowieczną starówką i panoramą na szczyty Dachsteinu. Jezioro otoczone pionowymi skałami nieco przypomina norweskie fiordy. Bezpośrednio nad nim położony jest nasz kemping. 

Dzień 5: Hallstatt - Wolfgangsee: 33 km / 75 km 

Dziś dwie trasy do wyboru – łatwiejsza pozwoli na odpoczynek i dokładniejsze zwiedzenie okolic Wolfghangsee, nad którym większość swego życia spędził Mozart i które było natchnieniem dla wielu jego utworów. Otoczone górami jezioro wygląda naprawdę przepięknie. Tutejszy kemping również należy do najlepszych na trasie. 
Opcja trudniejsza prowadzi przez jezioro Gosausee, w którego toni wspaniale odbija się potężny lodowiec Dachstainu. To chyba najpiękniejsze jezioro na trasie i nawet tłumy jakie oblegają to jezioro nie psują klimatu. 
Dalej czeka nas bardzo wymagający podjazd na Postalm, przepiękną widokową trasą. To ponad 800 metrów przewyższenia więc zasłużymy odpowiednio na wieczorną kąpiel w ciepłym jeziorze Wolfgangsee. 

Dzień 6: Salzburg: 50 km / 95 km 

Dziś udamy się do Salzburga, miasta Mozarta. 
Trasa biegnie wzdłuż jezior Wolfgangsee i Mondsee. 
Czekoladki Mozarta, likier Mozarta, plac Mozarta, pomnik Mozarta, festiwal Mozarta, lotnisko Mozarta. W tym domu Mozart się urodził, w tym kościele Mozart grał na organach, w tym pałacu Mozart koncertował, w tej kawiarni Mozart grał w bilard. W Salzburgu trudno zrobić krok, by nie natknąć się na Mozarta. Jest tu wszechobecny. 
Byłoby jednak niesprawiedliwe sprowadzenie Salzburga do samego Mozarta. To piękne miasto, które i bez muzyka byłoby odwiedzane przez turystów i podziwiane dla jego położenia i harmonijnej zabudowy. Dla jego kościołów, pałaców, klasztorów, kamienic na najwyższym poziomie artystycznym. 
Powrót na kemping do wyboru – busem lub rowerem. 

Dzień 7: Wolfgangsee - Traunsee 

To już ostatni etap. Dziś dotrzemy nad największe jezioro okolicy – Attersee i tylko nieco mniejsze Traunsee . Zwiedzimy tu położony na wyspie zamek Ort. To jedna z najstarszych budowli Austrii. Pochodzący z X wieku zamek, otoczony wodami jeziora, robi ogromne ważenie. Na koniec jeszcze wizyta w cudownym miasteczku Traunkirchen i impreza pożegnalna na kempingowej plaży. 

Dzień 8: 

Rankiem ruszamy w drogę powrotną. W godzinach wieczornych docieramy do Katowic i Krakowa.

*PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

Warunki

Cena zawiera: 

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW 
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Dopłata do noclegów w domkach kempingowych +800 zł. UWAGA! Zapisy przyjmujemy najpóźniej na miesiąc przed wyjazdem
  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Jeziora Salzburskie pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.