Ibiza MTB

Ibiza MTB
Dostępne terminy: brak
Kraje: Hiszpania
Typ: Górskie MTB
Trudność: Trudność: 3
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: własne
Transport: samolot

Es Jondal | Sa Caleta | Port de Saint Miguel | Santa Eularia | Portinatx

Baleary – Położone na południu Hiszpanii wyspy Morza Śródziemnego. Każda z wysp archipelagu reprezentuje własny niepowtarzalny klimat, historię i atmosferę. Różnice widoczne są już na pierwszy rzut oka. Każda z wysp ma swój własny wizerunek, odmienny krajobraz, architekturę i charakter. Każda przyciąga i fascynuje przybyszów w sobie tylko właściwy sposób. W każdej można zakochać się na całe życie. Wyspy Baleary są przykładem połączenia urody krajobrazu z niezwykłą gościnnością ich mieszkańców. 

Ibiza – Wyspa kojarzy się z hipisami, zachodami słońca przy dźwiękach muzyki, oglądanymi na plażach w jednym z barów zwanych chiringuito, białą architekturą wiejską i romantycznymi wieżami strzegącymi wybrzeża przed najazdami piratów. Do tego dochodzą wspaniałe plaże jedne z najpiękniejszych w basenie Morza Śródziemnego orz rewelacyjne szlaki idealne na wycieczki MTB. Wyspa powoli aspiruje do jednego z europejskich centrów MTB.

RÓWNOLEGLE PROWADZONA WYCIECZKA ROWEROWA - IBIZA

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B/C 
Wycieczka ma charakter krótkich obozów stacjonarnych, z których będziemy w małych grupach realizować program, adekwatnie do kondycji i chęci uczestników. Tak więc każdy na tej wycieczce znajdzie cos dla siebie.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Dzień 1: 
Przelot na Ibizę, zakwaterowanie w hotelu. 
Naszą bazą będzie kurort St. Antoni de Portomany, położony na zachodzie wyspy. Oprócz tego iż znajdują się tu najsłynniejsze kluby Ibizy to jest to też idealne miejsce na rowerowe wypady ku najpiękniejszym plażom wyspy. Wokół miasta wyznaczono całą sieć rowerowych szlaków MTB, zarówno dla początkujących jak i bardziej wprawionych rowerzystów. Na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie. 

Dzień 2: Plaże i zatoki zachodniego Wybrzeża 
Na początek bardzo łatwa trasa wzdłuż zachodniego wybrzeża wyspy. To tutaj znajdują się najpiękniejsze plaże wyspy, Najpierw podjedziemy do zatoki Cala Bassa, z piękną piaszczystą plażą osłoniętą skalnymi masywami. Stąd wyboisty trakt zaprowadzi nas do świetnie zachowanej genueńskiej wieży, z której roztacza się wspaniała panorama na pobliskie mniejsze wysepki. Stąd niedaleko do idyllicznych plaż zwanych Platjes de Comte, według nas najpiękniejszych na wyspie. Dalej trasa wiedzie surowym, pięknym, postrzępionym wybrzeżem ku zatoce Cala Vedella. Piękna zatoka, czysty piasek, kołyszące się na wodzie jachty i łodzie rybackie sprawią iż zatrzymamy się tu na dłużej. Na koniec jeszcze Cala d’Hont ze wspaniałym widokiem na skaliste wyspy Es Vedranell i Es Vedra, będącymi głównym motywem pocztówek z Ibizy oraz malutka i urokliwa plaża w zatoce Cala Carbo. 
Droga powrotna do hotelu to pierwsza okazja do zmierzenia się z pagórkowatym wnętrzem wyspy, jednak bez obaw to tylko 200 metrów przewyższenia. 

Dzień 3: Es Jondal – Sa Caleta 
Dziś udamy się na południe wyspy. Po raz pierwszy skorzystamy z jednego ze znakowanych szlaków MTB jakie do dyspozycji mają tutejsi rowerzyści. Wybieramy 33-kilometrowy szlak numer 7 , prowadzący do pięknej plaży Sa Caleta. Po drodze dwa wymagające podjazdy na wysokość ok. 350 m n.p.m. ale też ekscytujące zjazdy i oczywiście przepiękne widoki. 
Krótki etap umożliwi nam podziwianie wieczorem zachodu słońca w jednym z popularnych barów na plaży w Sant Antoni. 

Dzień 4: Port de Saint Miguel 
Czas na nieco poważniejsze jeżdżenie. Udajemy się na dużo bardziej górzystą północ wyspy. Ukryte wśród skał plaże, ścieżki biegnące przez sosnowe lasy, uprawy migdałów i pomarańczy, w tej części wyspy panuje wyjątkowo spokojna atmosfera. Na początek spokojnie, lekko pod górę do San Migiel, ładnej miejscowości z ciekawym obronnym kościołem z XV wieku. Stąd czeka nas niezwykle treściwy 3-kilometrowy zjazd do Port de San Migiel. Po kąpieli na tutejszej plaży czeka nas trudna wspinaczka ku genueńskiej wieży Torre des Mollar. Na tym odcinku częściowo zmuszeni będziemy do prowadzenia rowerów. Nagrodą będzie widok na zapierające dech w piersiach urwiska skalistego północnego wybrzeża. Ale to jeszcze nie koniec podjazdu dalej wspinamy się na szczyt Piug Point (275 m) z którego roztacza się panorama wnętrza wyspy. Kolejny odcinek to na przemian podjazdy i zjazdy leśnymi ścieżkami aż w końcu dotrzemy do pięknej zatoki Cala Salada, bardzo popularnej wśród płetwonurków, woda jest tu rzeczywiście niezwykle przejrzysta, warto więc mieć przy sobie maskę. Stąd już tylko krótki łatwy odcinek wybrzeżem do Saint Anoni. 

Dzień 5: Ibiza Extreme 
Na Ibizie coś dla siebie znajdą też miłośnicy trudnych tras MTB. Jedną z nich jest wyznaczona trasa o groźnej nazwie Ibiza Extreme. Czeka nas 60 km i aż 7 podjazdów na wysokość ponad 300 metrów z kulminacją na najwyższym szczycie Ibizy – Sa Talaia (475 m. npm.), a także wiele wspaniałych choć czasem ciężkich technicznie zjazdów. 
Na szczęście trasa ma wiele opcji skrótów więc w razie czego można przejechać tylko te najciekawsze jej odcinki. 

Dzień 6: Santa Eularia 
Dziś nieco odpoczniemy, przenosimy się na kolejne noclegi do położonej na wschodnim wybrzeżu miejscowości Santa Eularia. Etap prowadzi spokojnymi bocznymi drogami. Dokładnie będzie można stwierdzić czy wyspa zachowała swój wiejski charakter. Kamienne domostwa stoją pośród gajów oliwnych, a w głębi wyspy jest wiele starych farm z pomalowanymi na biało budynkami. 
Sama Santa Eularia jest znacznie spokojniejszym kurortem niż San Antoni. Wyróżnia je wspaniała nadmorska promenada oraz port jachtowy. 
Po dojechaniu na miejsce udamy się ku pięknej plaży Cala Llenya z delikatnym piaskiem i otoczonej baśniowymi skałami. Zajrzymy też na targ hipisowski w Las Dalias. 

Dzień 7: Portinatx 
Kolejna wymagająca trasa doprowadzi nas do Portinatax. Mimo iż to tylko 50 km, to jednak sporo będzie technicznych odcinków oraz trudnych podjazdów. Samo Portinatax to mały, ale tętniący życiem kurort wczasowy. Na pewno zachwyci nas śródziemnomorska roślinność otaczająca miasteczko i piękna latarnia morska spod której roztacza się panorama poszarpanego wybrzeża. W okolicy znajdziemy też jedną z piękniejszych plaż wyspy Cala Xaraca, która często gości ekipy filmowe udając plaże Pacyfiku. 

Dzień 8: Ibiza 
Ostatni rowerowy etap to już wypoczynkowa przejażdżka do stolicy wyspy miast Evissa. Mimo iż płasko to i dziś nie zabraknie „odcinków specjalnych”. Warto też dokładniej zwiedzić miasto, które uznawane jest za jedno z najpiękniejszych w całym basenie Morza Śródziemnego. I trudno się z tym nie zgodzić. 

Dzień 9: Formentera 
Ostatni dzień przeznaczymy na plażowanie i złapanie jak najwięcej słońca przed powrotem. Dla chętnych opcjonalna wycieczka na Formenterę (koszt ok. 30 euro) 
Maleńka wyspa Formentera jest hiszpańską wersją rajskiej wyspy. Morze jest widoczne praktycznie z każdego punktu wyspy, są tu liczne plaże i odosobnione zatoczki, a niektóre z nich z niesamowitymi grotami. Znikomy ruch samochodowy sprawił iż stała się bardzo popularnym miejscem na rowerowe wycieczki i choć będą one niedługie to dostarczą wiele pięknych ważeń no i wreszcie będzie też sporo czasu na plażowanie. 

Dzień 10: 
Powrót samolotem do kraju.

*PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

PRZELOT 

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. 
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera: 

  • Noclegi w pensjonatach
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Transfery z/na lotnisko 
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie) 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<< 

Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Cyklotramp jest wyjazd rowerowy Ibiza MTB, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Hiszpania, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie własne. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.