Jeziora Szwajcarskie MTB

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
trudna
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
namioty
TerminCena
11 dni4 000
Cena promocyjna przy zapisach do 01.05.2024

Szczegóły wyjazdu Jeziora Szwajcarskie MTB

O wyprawie

Rorschach | Appenzell | Niederurnen | Schwyz | Sarnen | Habkern | Sangernboden | Les Paccots | Montreux

Wspaniała panoramiczna trasa pomiędzy jeziorami Bodeńskim i Leman. Prowadzi przez najpiękniejsze rejony alpejskiego przedgórza. Trasa zapewnia nie tylko wspaniałe widoki alpejskich szczytów, ale także relaksacyjne momenty nad licznymi śródgórskimi jeziorami. 

Ci którzy wybiorą tę wycieczkę mogą przygotować się na spotkanie z typowo szwajcarskimi krajobrazami i wioskami, ciekawe odcinki terenowych ścieżek przez niewysokie alpejskie przełęcze, oraz piękne ścieżki rowerowe wzdłuż jezior. 
Terenowe odcinki nie są bardzo wymagające technicznie więc wycieczka jest idealna dla tych którzy chcą poprawić swoje umiejętności jazdy w terenie bez zsiadania z roweru na zjazdach, co zdarza się na innych alpejskich wycieczkach.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C 

Idealna trasa na pierwszą przygodę z Alpami. Mimo iż 60 % trasy przebiega ścieżkami asfaltowymi, to jednak jest też sporo pięknych odcinków szutrowych i leśnych ścieżek. Trasa jednak nie nastręcza żadnych trudności technicznych. Dzienne odcinki mają ok. 2000 m przewyższeń co również nie jest bardzo uciążliwe tym bardziej iż kilka przełęczy można ominąć dolinami.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Program

Dzień 1: 

Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Busem udajemy się do Szwajcarii. 

Dzień 2: Rorschach 

Około południa docieramy nad jezioro Bodensee w Szwajcarii. 
Popołudnie przeznaczymy na odpoczynek nad jeziorem i krótką wycieczkę rowerową po okolicy. 
Wieczorem natomiast czeka nas impreza integracyjna. 

Dzień 3: Rorschach – Appenzell: 43 km, 1400 m przewyższenia 

Na początek wspinaczka na wzgórze Rorschacherberg, skąd podziwiać możemy ogromny obszar jeziora Bodeńskiego, największego w tej części Alp. Chwilę później krajobraz zmienia się diametralnie gdyż wjeżdżamy w wąskie doliny i malutkie wioski rejonu Appenzellerland. 
To przepiękny pagórkowaty rejon z ciekawie dekorowanymi domami, malowniczymi miasteczkami i górującym nad nimi skalistym masywem Santos. 

Dzień 4: Appenzell – Niederurnen: 59 km, 1700 m 

Widoki stają się coraz bardziej alpejskie w miarę zbliżania się do masywu Santis. Czekają nas dziś pierwsze dwie prawdziwie alpejskie przełęcze Schwägalp Pass i Risipass, oraz pierwszy ekscytujący zjazd do Toggenburg. Dalej wąska asfaltowa ścieżka zaprowadzi nas na szczyt Vorder Höhi, skąd już tylko zjazd nad lśniące, błękitne jezioro Walensee 

Dzień 5: Niederurnen - Schwyz: 76 km, 2200 m 

Jeden z najtrudniejszych etapów wycieczki zaprowadzi nas do klasztoru Einsiedeln, najważniejszego miejsca pielgrzymkowego w Szwajcarii. Wypieka się tu słynne ciasteczka, które na pewno dodadzą nam energii na dalszą część etapu prowadzącego przez małe alpejskie wioski u podnóża wspaniałych urwisk Mythen. Ta część wycieczki oferuje przepiękne widoki na jezioro Vierwaldstätersee i szczyty centralnej Szwajcarii.

Dzień 6: Schwyz – Sarnen: 46 km, 1100 m 

Etap prowadzący przez najpiękniejsze szwajcarskie kantony – Schwyz, Nidwalden iObwalden. Po wymagającym podjeździe na początku dnia reszta to już spokojne pedałowanie pomiędzy jeziorami , oczywiście nie zabraknie czasu na kąpiele. 

Dzień 7: Sarnen – Habkern: 62 km, 2100 m 

Dziś czeka nas długi podjazd panoramiczna drogą na przełęcz Glaubenbielenpass na wysokość ponad 1600 m, nagrodą będzie fantastyczny widok na jezioro Sarnersee 
Dalej zjazd do pięknego kurortu Sörenberg położonego u stóp majestatycznego masywu Brienzer Rothorn. 
Ta okolica to dawne bagniste tereny pokryte obecnie wspaniałymi jodłowymi lasami. 
Strome szutrówki i wąskie alpejskie ścieżki poprowadzą nas przez dawną granicę pomiędzy rejonami Centralnej Szwajcarii i rejonem Bernese Oberland. 

Dzień 8: Habkern - Sangernboden: 86 km, 2000 m 

Kontynuujemy krótkimi zjazdami I podjazdami wysoko ponad jeziorem Thunersee. Niesamowite widoki na czterotysięczniki Eiger, Mönch & Jungfrau uatrakcyjniają jeszcze bardziej ten etap. Wspaniale zachowane stare domostwa i niezliczone małe jeziorka sprawiają iż krajobraz wydaje się wręcz pocztówkowy. 
Odwiedzimy dziś miasto Thun położone nad jeziorem o tej samej nazwie , które zasługuje na dłuższy postój. Przez alpejskie łaki i wśród maleńkich jezior trasa poprowadzi nas dalej w kierunku przełęczy Gurnigelpass, będącą bramą do niczym nieskażonego rejonu Ganterisch 

Dzień 9: Sangernboden – Les Paccots: 64 km, 2300 m 

Dzisiaj opuścimy niemiecko-języczną część Szwajcarii by wkroczyć na obszar języka francuskiego. Jakże zróżnicowany to kraj. 
Etap naszpikowany jest technicznymi odcinkami po singletrackach. Perełką dnia będzie błękitne jezioro Schwarzsee położone w skalistej niece otoczonej stromymi klifami. 
Imponujący zamek Gruyeres z XI wieku i jezioro o tej samej nazwie są symbolami tego rejonu. Po krótkim postoju na zwiedzanie lub kąpiel ruszymy dalej przez alpejskie łąki i lasy do znanego ośrodka narciarskiego Les Paccots. 

Dzień 10: Les Paccots – Montreux: 28 km, 520 m 

Na koniec ostatnia przełęcz - Col de Soladier i atrakcyjny terenowy odcinek ku następnej przełęczy Col de Jaman. Po czym nastąpi porywający zjazd 1200 metrów w dół nad jezioro Lac Leman!!! 
Wieczorem pełni wrażeń ruszamy w drogę powrotną do kraju. 

Dzień 11: 

Powrót w godzinach przedpołudniowych do Krakowa i Katowic.

UWAGA: PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera:

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Jeziora Szwajcarskie MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Szwajcaria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.