Mont Blanc Matterhorn Tour MTB

Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
trudna
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
namioty

Szczegóły wyjazdu Mont Blanc Matterhorn Tour MTB

O wyprawie

Chamonix | Champex | Verbier | Evolene | Grimentz | Zermatt

Trasa z Chamonix do Zermatt jest bez wątpienia jedną z najwspanialszych alpejskich wypraw. Dawniej przemierzana przez alpinistów od kilku lat mierzy się z nią wielu bikerów. Szlak łączy masywy Mount Blanc i Matterhornu i jest spełnieniem marzeń dla tych którzy lubią techniczne alpejskie ścieżki i wspaniałe górskie panoramy. 

To trasa w sercu Alp, tuż poniżej ogromnych czterotysięczników. Zdobedziemy kilka przełęczy powyżej 2500 m jak Pas de Lona, Basset de Lona i Illsee pass , zabawimy się na świetnie utrzymanych szwajcarskich singletrackach i znajdziemy czas na podziwianie zapierających dech w piersiach alpejskich szczytów i lodowców. 

Trasa ta jest trudna i wymagająca, z długimi podjazdami , czasem trzeba zajść z roweru i ponieść go troche, na zjazdach pojawiać się mogą spore trudności techniczne, jednak sceneria jest tak wspaniała, że szybko zapomina się o bólu i zmęczeniu. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość przeniesienia się na poszczególne dni wyprawy do łatwej wycieczki Szwajcarskie Doliny.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: D

Trudna trasa prowadząca głównie drogami szutrowymi i wąskimi alpejskimi ścieżkami. Po drodze do przebycia kilka przełęczy o wysokości ponad 2000 m n.p.m. Etapy ok. 60 km długości. Trasa tylko na rowery MTB.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Program

Dzień 1: 

Zbiórka w godzinach południowych w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Busem udajemy się do Francji. 

Dzień 2: Chamonix 

Około południa docieramy w okolice Chamonix. 
Popołudnie przeznaczymy na odpoczynek i krótką wycieczkę rowerową po okolicy. Udamy się ku lodowcowi Argentiere. To jedno z piękniejszych miejsc w okolicy. Trasa idealna na pierwszy dzień, sprawdzi nasze umiejętności na technicznych zjazdach, jak i kondycję na sztywnych podjazdach. 
Wieczorem natomiast czeka nas impreza integracyjna. 

Dzień 3: Chamonix – Champex 

Zaczynamy główną część wycieczki. Na początek spokojnie w górę doliny Chamonix do miasteczka Le Tour. Stąd czeka nas pierwszy podjazd na przełęcz Col de Blame, na którą można też dostać się kolejką gondolową. Dalej czeka nas pierwszy techniczny zjazd do położonej już w Szwajcarii wioski Trient. Kolejny podjazd to przełęcz Forclaz i zjazd do Martigny pięknego miasteczka otoczonego winnicami. Na koniec długi asfaltowy podjazd nad piękne jezioro Champex.. 

Dzień 4: Champex - Verbier 

Niezwykle ciekawy ale też bardzo trudny etap. Zaczniemy rewelacyjnym zjazdem wąskimi ścieżkami znad jeziora Champex do doliny Entremont. Potem asfaltowy trudny podjazd do Verbier, na którym rozegrała się decydująca walka w zeszłorocznym Tour de France. W werbiere znajduje się jeden z najlepszych Bikeparków w Szwajcarii. Warto w nim soędzić chwilę i potrenować umiejętności na zjazdach. 

Dzień 5: Verbier - Evolene 

Z Verbier ruszymy w kierunku wioski Evolene. Podążymy trasą jednego z najsłynniejszych szwajcarskich maratonów MTB "Grand Raid Cristalp race". Na początek trudny podjazd na przełęcz Croix de Coeur, który wynagrodzi nam zjazd świetnym singletrackiem. 
Reszta dnia to kilka krótkich zjazdów i podjazdów, a na koniec specjalna nagroda bardzo długi zjazd wąskimi ścieżkami z widokiem na położone poniżej miasteczka. 
Kolejny nocleg spędzimy w spokojnej szwajcarskiej wiosce Evolene, położonej w pięknej wąskiej dolince. 

Dzień 6: Evolene - Grimentz 

Dziś czeka nas wielka wspinaczka na dwie najwyższe przełęcze na trasie "Pas de Lona" 2787m i "Basset de Lona" 2792m. 
Szutrowy podjazd na Pas de Lona po pewnym czasie zmienia się w mozolną pieszą wspinaczkę. Kolejny odcinek pomiedzy Pas de Lona i Basset de Lona jest już znacznie łatwiejszy i da się jechać . Nagrodą za trudy jest długi i zróżnicowany zjazd prowadzący m.in. wzdłuż pięknego górskiego jeziora Moiry i kończący się przyjemnym singletrackiem we wiosce Grimentz 

Dzień 7: Grimentz - Zermatt 

Kolejny trudny, ale też przepiękny etap. Najpierw podjazd na przełęcz Illsee 2544 m z której można jednocześnie ujrzeć Matterhorn i Mount Blanc. Uświadomimy sobie jak wiele już przebyliśmy ale też jak dużo jeszcze przed nami. Po krótkim zjeździe czeka nas około 30 minutowe podejście na kolejną przełęcz. Szybko jednak zapomnimy o zmęczeniu na kolejnym rewelacyjnym zjeździe. Zlepek najwspanialszych ścieżek o jakich marzyłeś. Szybki szuter, poprzecinany technicznymi odcinkami, singletrackami, wąskie zakręty, niewielkie hopki. Po prostu zbyt piękne by mogło trwać wiecznie!!! Toteż już wkrótce kolejny podjazd do wioski Unterbach, i dalej aż do Zermatt. 

Dzień 8-9: Zermatt 

Te dni pozostaną nam w pamięci na bardzo długo. Z Zermatt wyruszymy na przełęcz Gornergat by z bliska przyjrzeć się najpiękniejszemu alpejskiemu szczytowi jakim jest Matterhorn. Dotrzemy na niesamowitą wysokość ponad 3200 m n.p.m. 
Kilkudziesięcio-kilometrowy zjazd do Zermatt będzie fantastycznym doświadczeniem i sprawi iż z pewnością spalicie klocki w waszych tarczówkach o ile już wcześniej tego nie zrobiliście. Z pewnością te 10 dni przygody MTB pozostaną w pamięci na długo. 

Dzień 10: 

Powrót do Warszawy, Katowic i Krakowa w godzinach popołudniowych.

UWAGA: PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera: 

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Mont Blanc Matterhorn Tour MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Szwajcaria, Francja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.