Tajlandia Północna

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Szczegóły wyjazdu Tajlandia Północna

O wyprawie

Ayutthaya | Chang Mai | Mae Hong Son Lop

Charakterystykę kraju zwanego Tajlandią ująć można w dwóch słowach: „barwa i chaos”. Oba te elementy uderzą nas już od pierwszej chwili pobytu na tajskiej ziemi. Bogatą paletą barw zaskoczą nas tutejsze miasta, gdzie żółte, czerwone i zielone dachy domów mieszają się ze wszechobecnymi złoceniami wieżyczek, gdzie po zielonej rzece płyną wrzecionowate łodzie wypełnione kolorowymi owocami i pachnącymi przyprawami, gdzie spod słomkowego kapelusza spoglądają na nas czarne oczy Tajki, a błękit nieba przecinają purpurowe i różowe latawce.

Tajlandia to spotykane na każdym kroku posągi łagodnie uśmiechniętego Buddy, zatłoczone ulice, liczne stargany oferujące specjały tajskiej kuchni i nieustanna atmosfera święta, która przyczynia się z kolei do wrażenia chaosu. Jest to jednak pozytywna forma tego zjawiska, gdyż przyjazne usposobienie tutejszych mieszkańców skutecznie łagodzi wszelkie napięcia. Tajlandia jest jednym z tych krajów, który podoba się każdemu, dlatego śmiało możemy zaproponować rowerową wyprawę w tym niezwykłym zakątku świata.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C

Etapy ok. 70 km, z przewyższeniem do 1000 m dziennie. Głównie drogi asfaltowe, kilka odcinków szutrowych.

Program

Dzień 1:

Wylot do Bangkoku.

Dzień 2: Przylot

Przylot do Bangkoku, zakwaterowanie, wieczorny spacer po mieście. Bangkok jest miejscem, które dla przeciętnego Europejczyka wydawać się może nieco hałaśliwe, gwarne i chaotyczne ale niekoniecznie musi się to kojarzyć z czymś negatywnym. Po prostu ulicami mkną często barwni sprzedawcy żywności i rękodzieł, weseli grajkowie, do niemożliwości obładowane skutery i różne inne środki transportu, od rikszy i tuk-tuków począwszy na... słoniach kończąc (warto zaznaczyć, ze przejażdżka na grzbiecie tego zwierzęcia to prawdziwa frajda!). Ponadto na każdym niemal kroku spotkamy posągi Buddy, który jest symbolem i opiekunem tego kraju.

Dzień 3: Ayutthaya

Historyczna stolica Tajlandii, która przez ponad 400 lat była potężnym ośrodkiem handlowym i kulturalnym kraju, dziś jest nieco zapomnianym ale jakże romantycznym miastem. W Ajutthaja (Ayutthaya) poczujecie ducha dawnego królestwa. Obecnie miasto jest stolicą regionu, tradycyjnie noszącego tę samą nazwę. Ruiny Ajutthaja po dziś dzień wywierają ogromne wrażenie i świadczą o dawnej potędze królestwa. Architektura miasta jest fascynującym połączeniem stylu budowli khmerskich z typowo rodzimymi rozwiązaniami. Wpływy budownictwa khmerskiego odnajdujemy przede wszystkim w licznych wieżach, przypominających swym kształtem kaktusy czy też kolby kukurydzy (tzw. prang).
Miasto najlepiej oczywiście zwiedzić na rowerze.

Dzień 4: Chang Mai

Nocnym pociągiem udajemy się na północ Tajlandii. Jeszcze na początku XX wieku można tu było dotrzeć jedynie łodzią lub na grzbiecie słonia w ciągu kilku tygodni. Nam zajmie to jedynie kilka godzin.
Region ten zachował własny niepowtarzalny charakter. Zachwyt budzą tu przepiękne świątynie, dzika przyroda i niezwykle uprzejmi ludzie, którzy sami w sobie stanowią dużą atrakcję, jak np. kobiety z plemienia Hmong przystrojone w wielkie baniaste turbany i pobrzękujące srebrną biżuterią, czy ludzie z plemienia Mien w ślicznie haftowanych ubraniach. Zanim jednak wyruszymy na rowerowy szlak w poszukiwaniu tych niezwykłych plemion ukrytych wśród wzgórz pokrytych dżunglą, zwiedzimy największe miasto północy Chiang Mai.
Stolica prowincji zwana jest przez tubylców Różą Północy. Skąpane w kwiatach malownicze uliczki Chaing Mai, kwitnące ogrody buddyjskich świątyń i ukryte wśród zieleni starożytne monumenty w pełni przyczyniły się do powstania tego przydomku. Szczególnie piękny widok przedstawia otoczone fosą Stare Miasto, gdzie zwiedzimy wspaniałe waty, wypoczniemy w licznie zgromadzonych barach i restauracjach, a także odwiedzimy okoliczne butiki.

Dzień 5-12: Mae Hong Son Lop

8 kolejnych dni przeznaczymy na rowerową wyprawę najbardziej malowniczą drogą Tajlandii. Prowadzi ona przez najpiękniejszą i najbardziej autentyczna część Tajlandii, bez tłumów turystów, bez chińskich pamiątek, okolice zamieszkują górskie plemiona, już samo dotarcie do tych społeczności, ukrytych wśród wzniesień i lasów, bywa nie lada wyzwaniem, a zarazem wspaniałą przygodą. Trud przeprawy wynagrodzi nam pełen wrażeń pobyt w wioskach plemiennych, możliwość spożycia wspólnego posiłku i uczestniczenia w tradycyjnych obrzędach tubylców. Takich wrażeń nie zapewni nam żadne muzeum czy program telewizyjny, ani tez pobyt w takich kurortach jak Phuket czy Pattaya. To zupełnie inna Tajlandia.
Mae Hong Son to nazwa prowincji w Północnej Tajlandii, graniczącej z Birmą. Jest to również jeden z najbardziej górzystych terenów w całej Tajlandii, co właśnie sprawia, że jest tak wyjątkowy! Często jest też pomijany przez zachodnich turystów ze względu na dość dalekie położenie od Bangkoku. Nie jest to jednak zupełnie dziewiczy teren – wręcz przeciwnie! Jest to jedna z popularniejszych destynacji wśród Tajów i turystów z krajów ościennych. A słynne Pai chyba już oficjalnie wpisało się na listę najbardziej backpackerskich miejsc w Tajlandii. W okolicy znajduje się też przepiękny Park Narodowy Doi Suthep-Pui.
Flora parku zachwyca aż dwoma tysiącami gatunków roślin kwiatowych, z których sporą część stanowią endemity (rośliny nie występujące w żadnym innym miejscu na ziemi). Nie mniej imponująca jest tutejsza fauna. Przemierzając szlaki prowadzące poprzez park, z pewnością dostrzeżemy przemykające pomiędzy drzewami małe gryzonie, szeleszczące wśród liści największe na świecie ćmy i przecinające niebo kolorowe skrzydła egzotycznych ptaków. Całość pętli liczy ponad 500 kilometrów i podobno ma ponad 4000 zakrętów. Na jej przejechanie przeznaczymy 8 dni odwiedzając po drodze piękne wioski, świątynie, wodospady, kąpieliska termalne i wiele innych atrakcji.

Dzień 13: Chiang Mai – MTB

Na koniec dla chętnych cały dzień w największym azjatyckim bikeparku, kilkanaście tras o róznym stopniu trudności z pewnościa zachwyci każdego lubiącego zjazdy rowerowe.
Ci, którzy nie lubią oddadzą se zakupom na niezwykłych targowiskach w Chiang Mai.

Dzień 14-15:

Powrót samolotem do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

PRZELOT

Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 5 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • Przelot samolotem
  • Transfery na terenie Tajlandii
  • Wynajem rowerów
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW

Opłaty dodatkowe:

  • Opłaty wizowe

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 3000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 3000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Tajlandia Północna pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: . Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Egzotyczne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.