Tajlandia Południowa

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
łatwa
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
14 dni11 100
Cena promocyjna przy zapisach do 01.07.2024

Szczegóły wyjazdu Tajlandia Południowa

O wyprawie

Phuket | Ko Lanta | Ko Jum | Krabi | Khao Thong | Ao Luek | Khao Sok | Bang Niang | Takua Thung

Zatoka Phang Nga to niepowtarzalne miejsce. Specyficzna atmosfera, niewiarygodnie piękne widoki i przepiękne wyspy o fantazyjnych kształtach, kryjące w sobie wiele tajemnic i ciekawostek - to wszystko można przeżyć i zobaczyć na Phang Nga. Polecamy :)

To zdecydowanie jeden z najbardziej magnetyzujących zakątków Tajlandii. Zatoka Morza Andamańskiego, pomiędzy Phuket, Phi Phi, a Półwyspem Malajskim, ma powierzchnię 400 km kw.
W 1981 r. ustanowiono tu park narodowy, aby chronić bezcenny krajobraz rozsianych po wodzie wysepek zbudowanych z wapienia i porośniętych soczyście zieloną roślinnością. Wysokość niektórych form skalnych dochodzi do 275 m n.p.m., a w większości znajdują się też rozpalające wyobraźnię jaskinie. W jednej z nich, umiejscowionej na wyspie Ko Tapu (wyspa Gwóźdź), powstały sceny do filmu o agencie 007 "Człowiek ze złotym pistoletem", w którym w rolę Jamesa Bonda wcielił się Roger Moore.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B

Trasa łatwa, prowadząca płaskimi drogami asfaltowymi. Etapy ok 40-60 km długości, jeden dłuższy ok. 80 km etap.

Program

Dzień 1-2:

Przelot samolotem na Phuket w Tajlandii.

Dzień 3: Phuket – Ko Lanta

Rankiem przepływamy promem na wyspę Ko Lanta, w czasie rejsu czekają nas wspaniałe widoki m.in. na wyspę Ko Phi Phi.
Koh Lanta znana jest z cudownych miejsc do nurkowania i długich białych plaż. To miejsce idealne, aby uciec od codziennego życia i zatłoczonych kurortów. Na wyspie życie toczy się leniwie, a mieszkańcy kultywują lokalny folklor. Jadąc tam można spodziewać się górzystego krajobrazu, pokrytych lasem wzgórz, piaszczystych plaż, kolorowych raf i tradycyjnej kuchni.
Koh Lanta jest w dużej mierze muzułmańska, a kobiety noszą charakterystyczne kolorowe chusty.
Przez dwa dni odwiedzimy najpiękniejsze miejsca na wyspie.

Dzień 4: Ko Lanta

Oprócz wspaniałej przyrody oraz plaż na wyspie są też przyjemne miasteczka. Miasto Lanta, położone we wschodniej stronie wyspy miasteczko zupełnie nie przypomina tego, co dzieje się np. na Phuket – jest cicho, spokojnie, a drewniane domki… przypominają dziki zachód.
Na miejscu kilka restauracji na palach, ładne widoki i co krok stanowisko z przeróżnymi sokami owocowymi. Warto się tu wybrać i dla tego spaceru po miasteczku, i ze względu na możliwość przejechania rowerem wyspy wszerz – jest pięknie, zielono i bardzo spokojnie. Uwielbiamy takie widoki!
Inne miasteczko Saladan słynnie ze wspaniałych ulicznych straganów z jedzeniem, zajadać się można szaszłykami z krewetkami, ośmiornicą, spring rollsami, bajecznym rybami, owocami, wszelkiego rodzaju ryżem z sosami, kurczakowymi kebabami i okrągłymi talarki z ziemniaków na patyku, ale jest też pad thai, curry, tajskie naleśniki i tajskie lody. Aż ciężko wybrać.

Dzień 5: Ko Lanta - Ko Jum

Dziś przepłyniemy na kolejną wyspę, i jeśli Ko Lanta nadal wydała wam się zbyt komercyjna to już na pewno tutaj odnajdziecie spokój.
Wyspa Koh Jum, inaczej też nazywana Ko Pu (pierwsze to wioska na południu, drugie na północy wyspy), jest cichą oazą spokoju położoną w prowincji Krabi, niedaleko znanej i dużej wyspy Koh Lanta. Wyspa jest naprawdę mała, kilka minut potrzeba aby przejechać skuterem z północy na południe. Plaże są piaszczyste, w większości puste. Człowiek czasami ma wrażenie, że świat zapomniał o tym miejscu.
Wyspa jest rajem dla plażowiczów i poszukiwaczy cichych zakątków z dala od utartych turystycznych ścieżek. Piasek jest mięciutki, woda cudowna i czysta.
Na wyspie wszystkie drogi są szutrowe i poza kilkoma skuterami ruch pojazdów mechanicznych w zasadzie nie istnieje, przyjemnie więc zwiedza się ją rowerem.

Dzień 6: Ko Jum - Krabi

Po trzech dniach spędzonych na spokojnych wysepkach przenosimy się na stały ląd. Przez piękne lasy palmowe podążymy w kierunku stolicy prowincji Krabi. Po drodze odwiedzimy Swiątynię Tygrysią. Jeden z najpiękniejszych zabytków Tajlandii, Świątynia o dziwo nie należy do miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów. Na pewno jedną w przyczyn tego stanu rzeczy jest jej niedostępność.
Oddalona o 5 kilometrów od miasta Krabi, ukryta w głębi dżungli, wydaje się być całkowicie odizolowana od świata.
Jeśli czujemy się na siłach, możemy spróbować dotrzeć do głównej atrakcji tego miejsca: przepięknej świątyni usytuowanej na szczycie wzgórza. Pamiętajmy jednak, że nie jest to łatwe. Nie warto też zbytnio wyrywać się naprzód. Schody prowadzące do świątyni są tak strome, że wydaje się jakbyśmy pokonywali 10000 stopni, zamiast „skromnych” 1200.
Po drodze trzeba zmierzyć się z natrętnymi małpami, które wyglądają, jakby tylko czekały, aby świsnąć nam aparat. Jednak wszystko to jest warte swej ceny: na szczycie czeka na nas prawdziwie czarodziejski krajobraz.
Na nocleg dotrzemy do Krabi. Ci, którzy tu trafiają doceniają czyste i ładne plaże, na których zawsze jest miejsce do poleżenia i spokój, mnóstwo niedrogich i dobrych restauracji z lokalnym jedzeniem oraz także świetne hotele Można tu odpocząć po podróżach po Tajlandii, bo nie ma tu zbyt wielu turystów. Na pierwszy rzut oka Krabi to mieścinka rybacka, ale bardzo szybko docenimy to miejsce. Znajdą tu coś dla siebie nawet miłośnicy życia nocnego.

Dzień 7: Krabi

Czas na dzień odpoczynku, który przyda nam się przed kolejnymi etapami prowadzącymi przez prowincję Krabi.
Region Krabi jest jednym z najbardziej atrakcyjnych celów podróży do południowej Tajlandii. Prowincja leżąca na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego, zachwyci nas baśniowym pięknem swych wybrzeży i bogactwem różnorodnych atrakcji. Krabi przyciąga turystów przede wszystkim swoją baśniową scenerią. Tropikalna przyroda regionu jest niezwykle piękna i nietknięta ręką człowieka. Tutejsze wybrzeża porastają namorzynowe gaje, zaś w parkach narodowych prowincji znajdziemy gęste, dziewicze lasy, zapierające dech w piersiach wodospady i gorące źródła, w których temperatura dochodzi do 40°C.
Największą atrakcją Krabi są jednak białe, piaszczyste plaże, malownicze zatoki i niezliczone wysepki, które z zachwytem można odkrywać. Najbardziej popularne z nich to: Ko Phi Phi, Ko Lanta, Ao Nang i Laem Phra Nang. Znajdziemy tu szlaki idealne zarówno dla amatorów, jak i doświadczonych rowerzystów. Warto mieć przy sobie maskę, gdyż zatrzymamy się na najpiękniejszych plażach. Wspaniałe rafy koralowe, wysepki i błękitne laguny, przyciągają obserwatorów życia podwodnego.

Dzień 8: Krabi - Khao Thong

Ruszamy dalej na północ wzdłuż zatoki Phang Ngha.
Nie zabraknie dziś pięknych plaż z widokami na pobliskie wysepki, cudownych nadmorskich knajpek z owocami morza, sennych rybackich wiosek, pięknych buddyjskich świątyń, strzelistych meczetów (tak bo ten rejon to swoista mieszanka kultur, tuż obok siebie mieszkają muzeumanie, buddyści i katolicy).
Dla tych, którzy chcieliby się trochę pomęczyć będzie okazja do wspinaczki na Skałę Smoka, czyli 400-metrowy punkt widokowy zaliczający się do najpiękniejszych w całej Tajlandii. Panorama zatoki Phang Ngha oszałamia.

Dzień 9: Khao Thong - Ao Luek

Dziś na naszej trasie odwiedzimy m.in. jaskinie Thlang, to jedna z największych jaskiń w południowej Tajlandii, warto ją odwiedzić nie tylko dla podziwiania wspaniałych form naciekowych ale tez dla możliwości ucieczki na godzinę w chłodny i wilgotny klimat, bo czasem jednak upał na powierzchni może w Tajlandii zmęczyć.
Dodatkową atrakcją będzie kąpiel w słodkim jeziorku Song Nnam, położonym pośrodku lasów namorzynowych, a gdy dotrzemy już na nocleg proponujemy krótką wycieczkę kajakiem do tych lasów.

Dzień 10: Ao Luek - Khao Sok

Oddalimy się na dwa dni od wybrzeża by odwiedzić Park Narodowy Khao Sok.
To jeden z najpiękniejszych i najstarszych tajskich parków narodowych. Warto go odwiedzić, aby pospacerować ścieżkami znajdującymi się między dziką roślinnością. Każda z tras spacerowych odznacza się innym stopniem trudności, a koniec trasy często zachwyca niezwykłymi krajobrazami, np. wodospadem. Widoki są zachwycające, egzotyczna roślinność cieszy oczy, a sam spacer pozwala zobaczyć wiele cudów natury Tajlandii. Urządzane jest tutaj także safari po zmroku, co pozwala zobaczyć zwierzęta, które uaktywniają się wieczorem i w nocy, np. węże, jeżozwierze, dzikie słonie.

Dzień 11: Khao Sok - Bang Niang

Nadal pozostajemy w obszarze lasów tropikalnych. Będzie gorąco, i jakże ciekawym doświadczeniem w takim klimacie będzie wizyta na termalnych kąpieliskach i to pośrodku dżungli. Nieco więcej ochłody da nam kąpiel na kolejnym postoju czyli przy wodospadach Sai Rung. Po południu dotrzemy nad wybrzeże zatoki Adamańskiej i znów będzie można odpocząć na pięknych piaszczystych plażach.
Czeka nas też dziś wizyta na farmie krewetek oraz w wylęgarni żółwi morskich. Atrakcji więc nie zabraknie.

Dzień 12: Bang Niang – Takua Thung

Dziś podążymy z powrotem nad zatokę Phang Ngha. Po drodze odwiedzimy sierociniec dla słoni, których w Tajlandii jest sporo.
Długo szukaliśmy prawdziwego sanktuarium dla słoni, gdzie zwierzęta nie są krzywdzone, są dobrze traktowane i spokojnie sobie żyją. I to jest takie miejsce. Można się tu wykąpać ze słoniami, umyć je i nakarmić. Widać, że tutaj są one spokojne i zrelaksowane.
Po południu dotrzemy nad brzegi zatoki Phang Nga i to w najpiękniejszy jej rejon.
Po dotarciu na miejsce fakultatywna wycieczka (koszt ok. 150 zł) łodzią przy zachodzie słońca po zatoce Phang Nga pośród takich wysp jak wyspa Jamesa Bonda. Po drodze możemy podziwiać ponad 40 wysepek wyrastających z morza czasem na kilkadziesiąt metrów, fantastyczne formy skalne, jaskinie, wapienne klify.

Dzień 13: Takua Thung - Phuket

Ostatni już etap naszej wyprawy. Docieramy z powrotem na wyspę Phuket. Phuket jest największą wyspą Tajlandii. Jest również najpopularniejszą wśród turystów, jest zatłoczona i głośna. Na szczęście my tu zawitamy tylko by odebrac i oddać rowery z wypożyczalni i szybko uciekniemy.

Dzień 14:

Powrót samolotem do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

PRZELOT

Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • Przelot samolotem
  • Transfery na terenie Tajlandii
  • Wynajem rowerów
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW

Opłaty dodatkowe:

  • Opłaty wizowe

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Fakultatywna wycieczka łodzią przy zachodzie słońca po zatoce Phang Nga +ok. 150 zł

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 3000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 3000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Tajlandia Południowa pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: . Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Egzotyczne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.