Wzdłuż Bałtyku

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
łatwa
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
9 dni2 400
Cena promocyjna przy zapisach do 01.02.2023

Szczegóły wyjazdu Wzdłuż Bałtyku

O wyprawie

Międzyzdroje | Pobierowo | Ustronie Morskie | Darłówko | Rowy | Łeba | Dębki | Hel | Gdańsk

Kilkudniowa trasa wzdłuż polskiego wybrzeża od Międzyzdrojów aż po Hel. Po tej wyprawie łatwiej nam będzie zdecydować, które miejsce nad Bałtykiem jest najpiękniejsze. Odwiedzimy większość nadmorskich kurortów, które o tej porze roku nie są jeszcze tak zatłoczone, dwa parki narodowe i wiele przepięknych miejsc. Nie zabraknie nam czasu na plażowanie, oglądanie zachodów słońca i raczenie się smażoną rybką.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: A

Trasa w większości płaska, nie przysparzająca trudności. Lekkie problemy mogą przysporzyć krótkie piaszczyste odcinki dróg leśnych.

Program

Dzień 1: Międzyzdroje

Przejazd busem z Warszawy do Świnoujścia. Przejazd rowerami do Międzyzdrojów.
Pierwszy dzień to spokojna wycieczka po najpiękniejszych miejscach Wolińskiego Parku Narodowego, oraz zwiedzanie Międzyzdrojów ze słynnym molem i aleją gwiazd.
Wieczorem impreza integracyjna na plaży i być może pierwsza okazja do podziwiania pięknych bałtyckich zachodów słońca.

Dzień 2: Międzyzdroje – Pobierowo: 63 km

Na wyspie Wolin obejrzymy jeszcze m.in. wspaniałe klify oraz poszukamy żubrów w ich rezerwacie. Następnie po przedostaniu się mostem zwodzonym na stały ląd gdzie przez kolejne nadmorskie kurorty dotrzemy do Pobierowa. Przyjdzie też dzis czas na pierwszą i chyba nie ostatnią smażoną rybkę.

Dzień 3: Pobierowo – Ustronie Morskie: 68 km

Rankiem odwiedzimy ruiny kościola w Trzęsaczu, gdzie robimy obowiązkowe zdjęcie przy ostatniej ścianie kościółka wzniesionego na przełomie XIV i XV wieku pośrodku wsi, a który po latach znalazł się na wysokim klifie podmywanym przez wody Bałtyku.
Następnie szlakiem prowadzącym po samej krawędzi klifowego wybrzeża dotrzemy do Niechorza, gdzie zwiedzimy Muzeum Rybolóstwa.
Około poludnia dotrzemy do Kołobrzegu, gdzie spędzimy kilka godzin zwiedzając port wojskowy, starówkę, latarnię morską, molo i nadmorski deptak. A na obiad oczywiście smażona rybka!
Z Kołobrzegu piękną ścieżką rowerową dotrzemy do Ustronia Morskiego.

Dzień 4: Ustronie Morskie - Darłówko: 76 km

Dziś odwiedzimy takie kurorty jak Lazy i Mielno, starą rybacką wioskę Chlopy, przetrwał tu tradycyjny układ rybackiej osady i kilka starych domów z XIX wieku, ozdobionych ludowymi malowidłami. Zajrzymy nad jeziora Jamno i Bukowno, a na koniec odwiedzimy zamek książąt pomorskich w Darlowie. Wieczór spędzimy w miejscowym parku wodnym, gdzie zregenerujemy sily w jacuzzi i basenach wypelnionych morską wodą.

Dzień 5: Darlówko - Rowy: 67 km

Piękną ścieżką wzluż jeziora Kopań dotrzemy do kolejnego znanego kurortu- Jarosławca. Zajrzymy tu na deptak, do świetnej smażalni ryb „Pod zdechłym dorszem" oraz do latarni morskiej.
Dalej odwiedzimy Ustkę, gdzie wjedziemy na kolejne molo i piękną trasą po klifach, delektując się widokami morza dotrzemy do kurortu Rowy – polożonego u bram Slowińskiego Parku Narodowego.

Dzień 6: Rowy - Łeba: 46 km

Dzisiejszy dzień spędzimy w Slowińskim Parku Narodowym. Na początek zajrzymy nad jezioro Gardno, zdobędziemy najwyższe wzniesienie na wybrzeżu – Rowokól ( 115 m n.p.m.), zwiedzimy skansen w Klukach.
Na koniec największa atrakcja okolic czyli ruchome wydmy.

Dzień 7: Łeba – Dębki: 72 km

Ten odcinek wybrzeża jest już slabiej zagospodarowany turystycznie, ale dzięki temu panuje tu spokój i można odpocząć wsłuchując się tylko w szum wiatru i morza.

Dzień 8: Dębki – Hel

Wjeżdżamy na teren Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Widoki przepiękne. Czeka nas podjazd do Jastrzębiej Góry. Odwiedzimy najdalej na północ wysunięty skrawek Polski – przylądek Rozewie, skąd przez piękne lasy bukowe dotrzemy na Pólwysep Helski. To bez wątpienia najdłuższy polski półwysep, a od jego nasady aż po sam koniec biegnie piękna nowa ścieżka rowerowa. To wspaniale zakończenie wycieczki.
Na Helu odwiedzimy oczywiście stację badawczą z hodowlą fok i po raz ostatni zjemy smażoną rybkę!

Dzień 9: Hel - Gdańsk

Rankiem statkiem przeprawimy się do Gdańska, gdzie po krótkim zwiedzaniu starówki zakończymy wycieczkę pod pomnikiem Neptuna.

UWAGA:

PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • 8 noclegów w pokojach 2-4 osobowych
  • Przejazd busem z/do Warszawy i Łodzi wraz z transportem rowerów
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Składkę na turystyczny fundusz gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Dojazd z/do Krakowa, Katowic i Warszawy +150 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wzdłuż Bałtyku pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.