Grecja - Wyspy Jońskie

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Szczegóły wyjazdu Grecja - Wyspy Jońskie

O wyprawie

Zakhyntos | Kefalonia | Ithaka | Lefkada

Archipelag wysp jońskich, rozciąga się na wschodnim wybrzeżu Grecji centralnej i sięga aż do południowej części Peloponezu, w jego skład wchodzą zarówno małe jak i duże wyspy. Zakynthos, Itaka, Korfu, Kefalonia, Lefkada, Paxi (lub Paxos) i Kythira, to siedem największych i najpopularniejszych Wysp Jońskich, Są to wyspy, które każdego roku przyciągają wielu turystów z co najmniej kilku powodów. Ich umiarkowany klimat, bujna roślinność, przepiękne góry i zapierające dech w piersiach plaże, zapewniają idealne wakacyjne otoczenie.

Plaże Egremnoi i Porto Katsiki na Lefkadzie, Zatoka Wraku na Zakynthos, czy Myrtos na Kefalonii, to tylko kilka z wielokrotnie nagradzanych i obowiązkowych do zobaczenia punktów na długiej liście szmaragdowych wód Grecji. Na wyspach każdy może coś dla siebie wybrać bowiem spotkamy na nich weneckie zamki, tradycyjne rybackie wioski, piaszczyste plaże, czy pamiątki z epoki Homera.

Zapraszamy na rowerową wyprawę przez 4 wyspy, poza ścisłym sezonem turystycznym kiedy miejsca te mają najwięcej uroku.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C

Trasy górzyste, ze sporymi kilku kilometrowymi podjazadmi, jednak dość krótkie etapy, ok. 50-60 km dziennie.

Program

Dzień 1:

Przelot samolotem na Zakhyntos. Impreza integracyjna.

Dzień 2-3: Zakhyntos

Wyspa Zakynthos znana jest przede wszystkim ze swojej Zatoki Wraku. To dość kontrowersyjna atrakcja turystyczna, ale faktem jest, że dzięki niej wyspa zyskała niesamowitą rozpoznawalność. Wrak został wyłowiony z wody stosunkowo niedawno. Pochodzi z lat 80. i wtedy należał do greckich przemytników. Robi jednak wrażenie jego rdzawy kolor kontraktujący ze złotym piaskiem na tle lazuru morza.
Do najważniejszych kurortów na Zakynthosie należą Argasi, Laganas, Alikanas, Planos oraz Kieri. Są to miejscowości typowo turystyczne, pełne dobrych knajp i leżące w pobliżu szerokich plaż. W okolicy spokojnej miejscowości Kalamaka znajduje się natomiast park narodowy z siedliskiem morskich żółwi Careta Careta.

Dzień 4-6: Kefalonia

Śmiało można stwierdzić, że Kefalonia to nie tylko największa z Wysp Jońskich, ale również najsłabiej rozwinięta turystycznie. Choć kurortów powstaje coraz więcej, w dalszym ciągu turystów zdaje się tu być niewielu.
Na Kefalonii zachwycają przede wszystkim piaszczyste plaże, transparentna woda oraz uroczo osadzone na zboczach miasteczka z białymi domkami z pomarańczowymi dachami. Prawdziwą perełką Kefalonii jest niewielka wioska rybacka na północy wyspy, Fiscardo.

Dzień 7: Ithaka

Itaka. Mityczna wyspa, która składa się z dwóch masywów górskich połączonych ze sobą wąskim przesmykiem. Znana jako ojczyzna Odyseusza, bohatera Odyseji Homera. Warto odwiedzić Vathi – uroczy porcik w długiej zatoce, w pobliżu którego znajdują się żródła Aretuzy i Grota Nimf. Innym uroczym miejscem jest Frikes z krystaliczną wodą i plażą, którą przed zachodnimi wiatrami chronią liczne wzniesienia. Z Frikes wije się droga prowadząca do miasteczka Stavros, które jest uznawane za miejsce, gdzie żył Homer z żoną Penelopą.

Dzień 8-10: Lefkada

Jeszcze do niedawna Lefkada była zagadką. Czasami przyjeżdżali tu turyści, ale było ich stosunkowo niewielu.
Krajobraz Lefkady zachęca do rowerowego zwiedzania wyspy. Jest tu wiele wzgórz, pomiędzy którymi usiane są malownicze, niewielkie miasteczka oderwane od turystycznej rzeczywistości obecnej na wybrzeżach wyspy.

Dzień 11:

Powrót samolotem do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach, kwaterach turystycznych lub domkach kempingowych (pokoje 3-4 osobowe)
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie)
  • Opłaty promowe
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Gwarancja pokoju 2-os na całej wycieczce +500 zł/os
  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta.
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. Ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Grecja - Wyspy Jońskie pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Grecja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.