Wyspy Dalmacji

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
średnia
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty
TerminCena
11 dni2 800
Cena promocyjna przy zapisach do 01.03.2024
11 dni3 350
Cena promocyjna przy zapisach do 01.05.2024

Szczegóły wyjazdu Wyspy Dalmacji

O wyprawie

Brac | Hvar | Korcula | Peljesac

Najdłuższa część przepięknego, bardzo malowniczego wybrzeża Chorwacji z rozwiniętą linią brzegową oraz największą liczbą wysp („wybrzeże 1000 wysp”) przypada Dalmacji. Ileż to już słynnych ludzi podziwiało to piękno, ile pochwał napisali pisarze światowej sławy zaskoczeni „roztańczoną” na wiosnę przyrodą. Przede wszystkim jednak ileż to legend związanych z tym wybrzeżem powstała w wyniku prześcigania się w hojności i pięknie. 

Odwiedzimy wyspy: Hvar, Brac i Korcula, półwysep Peljesac, oraz wspaniałe miasto Split.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C 

Trasa pagórkowata, jednak trudy wynagrodzą niesamowite widoki, etapy krótkie, ok 40 – 50 km, dzięki czemu pozostanie dużo czasu na odpoczynki na plażach i w miejscowych tawernach.

Równolegle prowadzona wycieczka MTB - Wyspy Dalmacji MTB

Program

Dzień 1: 

Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Busem kierujemy się na południe w stronę Chorwacji. 

Dzień 2: Brac 

Docieramy do Chorwacji. Na początek zwiedzanie Splitu, jednego z najpiękniejszych miast Chorwacji, którego największą atrakcją są pozostałości gigantycznego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana. 
Następnie rejs promem na wyspę Brac, zakwaterowanie na kempingu i krótka wycieczka rowerowa po okolicy na rozprostowanie nóg po podróży, a wieczorem na plaży impreza integracyjna przy miejscowym winie. 

Dzień 3-4: Brac 

Kolejne dwa dni zajmie nam objechanie wyspy Brac. Trzecia co do wielkości wyspa na Adriatyku i jednocześnie najwyższa. Przecinające wyspę drogi wijące się wśród nagich skał i zapierających dech w piersiach uskoków zaskakują cudownymi widokami. Spokój i romantyczny nastrój zakłóca jedynie odgłos cykad oraz owiec i kóz pasących się często bez pasterzy. 
Tutaj znajduje się też najsłynniejsza plaża Chorwacji – Złoty Róg, stanowiąca fenomen przyrodniczy. W zależności od kierunku z którego wieje wiatr, koniec cypla na której leży plaża zmienia kształt. Miejsce to jest idealne dla pasjonatów windsurfingu i żeglowania. 
Kolejnym wyzwaniem dla chętnych będzie zdobycie najwyższego szczytu wyspy – Vidovej Góry – 780 m n.p.m. 

Dzień 5: Hvar 

Hvar to magiczna wyspa zakotwiczona pośród turkusowego morza, na której zielone zatoki stykają się z górami, a urocze miasteczka i zapach lawendy na długo pozostają w pamięci. Znana ze swego łagodnego klimatu jest najcieplejszą wyspą na Adriatyku. 
Odwiedzimy m.in. stolicę wyspy – miasto Hvar, niezwykle bogate historycznie, w którym na każdym kroku spotyka się wspaniałe pałace książęce, a nad wszystkim góruje potężna twierdza. Oczywiście nie zabraknie też czasu na odpoczynek i plażowanie w jednej z pięknych zatoczek na wyspie. 

Dzień 6: Hvar 

Kolejny dzień spędzimy na Hvarze. Dziś przekonamy się iż nie bez powodu Hvar swoją urodą od lat przyciąga gości z całego świata, relaksuje ich i uspakaja swoją bogatą przyrodą, a zachwyceni jej pięknem turyści często wracają. Mieszkańcy umilają czas częstując nas domowymi winami, solonymi sardelami oraz świeżo pieczonym jagnięcym mięsem, doprawionym aromatycznymi ziołami. Aż żal opuszczać tę wyspę, jednak dalej czeka nas jeszcze wiele atrakcji. 

Dzień 7: Peljesac 

Opuszczamy wyspę Hvar i przenosimy się na Półwysep Pelješac. To jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Chorwacji. Znajduje się w południowej Dalmacji, ok. 100 km od Dubrownika. Sąsiaduje z jedną z najurokliwszych wysp na Adriatyku, Korčulą. Śródziemnomorski klimat sprawia, że Półwysep Pelješac jest idealnym miejscem na uprawę czerwonych winogron Plavac Mali. Na półwyspie znajdują się dwa znane w świecie regiony uprawy winorośli – Dingać i Postup. Malownicze, choć dość wymagające drogi półwyspu zachęcają do rowerowych wycieczek ku przepięknym plażom, spokojnym miasteczkom, a przede wszystkim słynnym winiarniom. 

Dzień 8: Peljesac 

Orebić to największe miasteczko Półwyspu Pelješac, położone na jego południowym brzegu i port z którego wypływają promy na wyspę Korčula. Nad miasteczkiem góruje szczyt Sveti Ilija (961 m). Dawniej Orebić był centrum żeglugi, w którym żyło wielu kapitanów. Ich dostojne wille pełne zieleni i egzotycznych roślin można oglądać do dziś. Z każdym rokiem popularność Orebića wzrasta, jest to świetna baza wypadowa do wycieczek rowerowych po półwyspie Peljesac i wyspie Korcula. Wzdłuż miasteczka ciągną się piękne plaże. Miasteczko oferuje wszystko czego potrzebujecie na spędzenie idealnego urlopu. W okolicach Orebića jest wiele winnic więc smakosze tego trunku na pewno będą zachwyceni. 

Dzień 9: Korcula 

Dziś wybierzemy się na kolejną wyspę, przez wielu uważaną za najpiękniejszą – Korculę. Czeka nas trudny podjazd do położonej w najwyższym punkcie wyspy osady Popunat. Trudy wynagrodzą wspaniałe widoki na kilkanaście okolicznych zielonych wysp porozrzucanych po lazurowym morzu. Stąd zjedziemy do Pupnatskiej Luki, niewątpliwie najładniejszej zatoczki na wyspie z piękną plażą. Odwiedzimy też stolicę wyspy Korčulę nazywaną małym Dubrownikiem (nie mówcie tego miejscowym, mogą się lekko obruszyć) to średniowieczne miasto zbudowane z białego kamienia, otoczone potężnymi XIV wiecznymi murami i basztami. Z lotu ptaka układ wąskich uliczek przypomina rybi szkielet. 

Dzień 10: Peljesac 

W pobliżu miasteczka Orebic, na wzgórzu, znajduje się klasztor Franciszkanów z 1470 roku z punktem widokowym, z którego się rozciąga niezapomniany widok na kanał Pelješki. Do klasztoru możemy wejść, albo wjechać rowerem. Widok iście bajkowy! Widać stąd wszystkie wyspy, które odwiedziliśmy. Idealne zakończenie wycieczki. 
Wieczorem ruszamy w drogę powrotną. 

Dzień 11: 

Rankiem docieramy do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera:

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Opłaty promowe
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Dopłata do noclegów w domkach kempingowych +400 zł. (dostępność po potwierdzeniu przez organizatora)
  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wyspy Dalmacji pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Chorwacja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.