Wybrzeże Amalfitańskie

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Wybrzeże Amalfitańskie

O wyprawie

Sorrento | Ischia | Capri | Maiori | Agropoli | Pompeje

Wybrzeże Amalfitańskie to region położony we Włoszech ok 200 km na południe od Rzymu. 
Wybrzeże Amalfitańskie to miejsce, do którego z przyjemnością się powraca. Zachwycający krajobraz wysoko piętrzących się gór opadających w taflę Morza Tyrreńskiego nadaje miejscu szczególny charakter. 

Wzdłuż skał ciągną się miejscowości a w mozaikę budynków o nieprawdopodobnych kształtach wymuszonych terenem wpisują się winnice, gaje oliwne i sady cytrynowe –. Rejon słynie bowiem z aromatycznych cytryn i produkowanego z nich limoncello. Wzdłuż wybrzeża, to w podkuciach skał, to na arkadach mostów, wije się wąska wstążka drogi łączącej niewielkie miejscowości idealna na rowerową wycieczkę. 

Z uwagi na niepowtarzalny charakter regionu niemal niezmieniony przez wieki oraz zachowane perełki architektury takie jak Amalfi czy Ravello Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO zdecydował się wpisać Wybrzeże Amalfitańskie na swoją listę. Przy okazji odwiedzimy również pobliskie piękne wyspy Capri i Ischia , niesamowite południowo-włoskie miasto Neapol i ruiny Pompejów. Zajrzymy również do pięknego parku narodowego Cilento, z pięknym surowym wybrzeżem i skalistymi masywami. 

Wspaniała pełna atrakcji włoska wycieczka. Zapraszamy!

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C

Trasa pagórkowata, jednak niezbyt długie etapy powodują iż jest ona przystępna nawet dla słabiej jeżdżących. Trasy asfaltowe.

Program

Dzień 1:

Przelot samolotem do Włoch.

Dzień 2: Sorrento

Na początek krótka runda po półwyspie Sorrento. Piękna widokowa trasa doprowadzi nas do najpiękniejszej plaży w okolicy. Widoki z trasy obejmują wszystkie okoliczne wyspy, całe Wybrzeże Amalfitańskie i oklice Agropoli. Będzie więc od razu możliwość obejrzenia całej trasy wycieczki, ale póki co z daleka.

Dzień 3: Ischia

Dziś przeprawiamy się na wyspę Ischia. Niewielka, pozwalająca w ciągu jednego dnia okrążyć ją rowerem, odpocząć na pięknych plażach czy w przydrożnych knajpkach i rozkoszować się przy tym widokami. Ta malownicza wysepka wulkaniczna ma charakter uzdrowiskowo - wypoczynkowy. Liczy powierzchnię 64 km2, czyli tyle ile większe miasto w Polsce. Jest największą z wysp w Zatoce Neapolitańskiej. Nad wyspą, na wysokość prawie 800 m n.p.m., dumnie wznosi się dawny wulkan Epomeo. Ishia Ponte to z kolei niewielka wioska rybacka, do której wejścia strzeże położony na morzu zamek. Atrakcją wyspy jest także skalny grzyb - Il Fungo w Lacco Ameno. Z kolei Forio słynie z pięknego parku - Giardino Poseidon. Wyspa słynie też z pięknych piaszczystych plaż, lasów piniowych oraz winnic. Znana jest z wyjątkowo bogatej roślinności.

Dzień 4: Capri

Całodzienna wycieczka na słynną wyspę Capri. Pól-godzinny rejs statkiem przenosi nas do zupełnie innego świata. Wyspa Capri, to jedna z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych wysp we Włoszech. Uroku tej wyspy nie da się przecenić, obfituje tu wspaniała, śródziemnomorska roślinność. Wiele kwiatów i zieleni nadaje temu skrawkowi lądu niepowtarzalny koloryt. Ta niewielka wysepka jest swoistą perełką Morza Śródziemnego. Zachwyca szatą roślinną w soczystych barwach, która w połączeniu z lazurową wodą, skałami oraz zabudową w jasnych kolorach tworzy obrazek, który na długo pozostanie w naszej pamięci i stanie się synonimem raju na ziemi. Tym razem zrezygnujemy z rowerów i wyspę przemierzymy pieszo.

Dzień 5: Sorrento – Maiori

Najpiękniejszy dzień całej wycieczki! Długi etap na którym przede wszystkim nie zabraknie zachwycających widoków, pięknych miasteczek jak Furore, Praiano I Positiano, cudownych plaż w zatoczkach i wielu innych atrakcji. Sporą część dnia spędzimy w największym miasteczku tej części wybrzeża – Amalfi słynącego z przepięknej katedry i wyrabianego tutaj likieru cytrynowego – Limoncello. Jednym z najpiękniejszych miejsc tego wybrzeża jest przylądek Capo d’Orso. Z zapierającymi dech w piersiach widokami na całe wybrzeże i pobliską wyspę Capri. Zatrzymamy się też po drodze w rybackiej wiosce Cetara słynącej z przepysznych owoców morza.

Dzień 6: Maiori

Jeszcze jeden dzień spędzimy na najpiękniejszej części włoskiego wybrzeża. Tym razem zapuścimy się w głab półwyspu ku niekończącem się gajom cytrusowym, pomarańczowymi i oliwnym. Odwiedzimy małe klimatyczne wioski jak i większe miejscowości pełne pięknych międzywojennych willi jak Ravello.

Dzień 7: Agropoli

Na nocleg zatrzymamy się w Agropoli, czarującym nadmorskim miasteczku , tuż obok słynnej greckiej świątyni Paestum pochodzącej z VI w p.n.e To jedna z najlepiej zachowanych greckich świątyń , uważana nawet za piękniejszą od tych znajdujących się w samej Grecji. Rankiem rowerowa przejażdżka wokół murów starożytnego miasta Paestum i wizyta w jego świetnie zachowanych świątyniach i amfiteatrze. Następnie zwiedzimy starówkę Agropoli i udamy się na rajd po ścieżkach w Parku Narodowym Cilento. To najbardziej nieskażone włoskie wybrzeże z pięknymi klifami i spektakularnymi widokami na zatokę Policastro. Naprawdę można się tutaj wyciszyć po kilku dniach spędzonych w pełnej turystów zatoce Neapolitańskiej. Na koniec czeka nas podjazd do wioski Castellabate, przepięknie położonej na wysokim wzgórzu z panoramą całego wybrzeża. Amalfitańskiego. Wioska szczyci się mianem jednej z najpiękniejszych wiosek w całych Włoszech i jest w tym sporo prawdy.

Dzień 8-9: Agropoli

Dwa dni spędzimy w okolicach Agropoli by napawać się ciszą tutejszego wybrzeża, zajrzeć do kilku typowo włoskich wiosek gdzie czas zatrzymał się kilkadziesiąt lat temu i podziwiać przepiękne widoki. Aż dziw bierze iż rejon ten jest tak mało popularny wśród turystów.

Dzień 10: Pompeje

Ruszamy w drogę powrotną. Zatrzymamy się jeszcze przy ruinach w Pompejach, których zachwalać nie trzeba.

Dzień 11:

Przelot samolotem do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera: 

  • Noclegi w pensjonatach
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Opłaty promowe
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Gwarancja pokoju 2-os na całej wycieczce +500 zł/os

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

ORGANIZACJA WYJAZDU

Uczestnicy dostają się na wycieczkę samolotem wraz z bagażem podręcznym.
Rower oraz bagaż główny należy dostarczyć do Krakowa, Katowic lub Warszawy na dzień przed wylotem, osobiście lub przesyłką kurierską i odebrać sprzęt 1 dzień po powrocie.
Sprzęt ten dowożony jest busem drogą lądową.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wybrzeże Amalfitańskie pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.