Portugalia - Algarve

Portugalia - Algarve
Dostępne terminy i ceny:

Kraje: Portugalia
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 1
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: własne
Transport: samolot
cena: 3 150 PLN
Cena promocyjna przy zapisach do 31.03.2021

Faro | Albufeira | Alvor | Przylądek św. Wincentego | Lizbona

Portugalia to kraj na zachodnim krańcu Europy, na którym dla starożytnych kończyła się Ziemia. 
To wyjątkowo piękna część Europy, bogata zarówno w rzeki, lasy i doliny na północy, jak i urozmaiconą linię brzegową, obejmującą plaże, klify i jaskinie, na południu. Kraj, którego krajobraz ulega diametralnym zmianom na niewielkich odległościach. 

Algarve jest tak bajkowe, że trudno uwierzyć w jego istnienie. Zajmuje południowy koniuszek Portugalii. Panuje tam zawsze lato. Nawet w grudniu temperatura wody wynosi 19 stopni. Niemal całe wybrzeże to piękne plaże, czysta woda i skaliste zatoki. Wystarczy pół godziny jazdy w głąb lądu, a zaczynają się piękne lasy i wyżyny. 

Algarve trzeba zobaczyć, posmakować jego win, dotknąć czerwonej ziemi, zanurzyć rękę w oceanie.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B

Trasa stosunkowo płaska, etapy ok. 50 km długości, częściowo drogi szutrowe.

Dzień 1: 
Przelot do Faro i przejazd busem do Albufeiry. Po przyjeździe znajdziemy czas jeszcze na plażowanie i imprezę integracyjną. 

Dzień 2: Faro 
Na początek udamy się do niewielkiego kurortu Quarteira, pełnego luksusowych willi, hoteli, kasyn i pól golfowych. Jest tu też przepiękny port i przystań gdzie cumują luksusowe jachty. Warto też zajrzeć na miejscowy targ rybny, by przyjrzeć się niesamowitej różnorodności owoców morza jakie się tu wyławia. Następnie udamy się do rezerwatu Rio Lagartos, gdzie przy odrobinie szczęścia uda nam się dojrzeć brodzące w wodzie flamingi. Tutaj też na pięknej szerokiej piaszczystej plaży docenimy uroku portugalskiego słońca. Po dłuższej przerwie na plaży dla chętnych jeszcze pętelka do Lagos, pięknego białego miasteczka otoczonego fortyfikacjami z równie ciekawą secesyjną starówką. Kolejną atrakcją będzie perełka portugalskiej architektury – kościół Sao Lourenco. Ta romańska budowla niemal w całości wyłożona azulejos, czyli malowanymi kafelkami, uważana jest za najpiękniejszą tego typu świątynię w Portugalii. Wnętrze naprawdę robi duże wrażenie. No i na koniec odcinek specjalny prowadzący po klifach nad plażą Falesja , przyda się tu trochę umiejętności technicznych, ale spokojnie ci którzy ich nie mają krótki 3 kilometrowy odcinek pokonają pieszo podziwiając niesamowite widoki na przepiękne klify. 
NOCLEG - ALBUFEIRA. 

Dzień 3: wybrzeże Algarve 
Dzisiejszy etap prowadzi w całości wzdłuż wybrzeża. Po drodze zawitamy do kilku ładnych zatoczek z plażami. W okolicy znajduje się też sporo cudów przyrody – groty morskie oraz rejon niezwykle pięknych formacji skalnych zwany Algar Seco. Zajrzymy też do kilku uroczych wiosek rybackich, gdzie masowa turystyka jeszcze nie dotarła. 
NOCLEG - ALVOR. 

Dzień 4: Silves 
Kolejny raz odjedziemy od wybrzeża by poznać piękne miasteczka położone w głębi lądu. Udamy się m.in. do Silves, dawnej stolicy państwa mauretańskiego z licznymi meczetami, które niegdyś przyćmiewało swą świetnością nawet Lizbonę. Z czasów wielkości do dzisiaj zachował się zamek i mury obronne z czerwonego piaskowca, które czuwają nad miastem o białych domach, piętrzących się na stokach wzgórza. Dzięki położeniu w głębi lądu Silves zachowało autentyczną atmosferę dawnych wieków. 
Pagórkowaty krajobraz w głębi lądu urozmaicają eukaliptusy i sosny oraz agawy, a w wioskach o białych zabudowaniach do dziś przetrwała tradycyjna atmosfera. 
NOCLEG - ALVOR. 

Dzień 5: Lagos 
Dzisiejszy bardzo krótki etap pozwoli na dokładne zwiedzenie miasta Lagos, a przede wszystkim na plażowanie na najpiękniejszych plażach w całej Portugalii, które znajdują się właśnie w tej okolicy, nie zabraknie też pięknych widoków z przylądka. 

Dzień 6: wioski Algarve 
Dziś nieco odjedziemy od wybrzeża i udamy się w głąb Algarve. Przyjemnie będzie uciec od gwaru panującego w centrach turystycznych nad morzem (choć o tej porze roku nie jest on aż tak uciążliwy). Mijane białe wioski z kwiatowymi ogrodami zachowały tradycyjny wygląd z dawnych czasów, a mieszkańcy do dziś zajmują się rzemiosłem swych przodków. Na zielonym tle zboczy charakterystyczne są tu w krajobrazie drzewa pomarańczowe. Całość osnuwa woń eukaliptusów, sosen , lawendy i migdałowców. Same aromaty tej okolicy pozostawiają niezapomniane wrażenia. 
NOCLEG - LAGOS. 

Dzień 7: Przylądek św. Wincentego 
Dzisiejsza wycieczka zaprowadzi nas do południowo-zachodniego krańca Portugalii. Przylądek św. Wincentego, ze swymi wysokimi klifami i wspaniałą twierdzą wybudowaną przez Henryka Żeglarza, od wieków przyciągał podróżników. Stąd właśnie wyruszały wyprawy na podbój Afryki. Atmosfera tego miejsca jest wyjątkowa. Klify owiewane silnym wiatrem górują nad oceanem na wysokość 100 metrów. 
Wybrzeże to zachowało nieomal pierwotny krajobraz. Wystawione na podmuchy wiatru i uderzenia fal, składa się z wysokich, szarych klifów. U ich stóp kryją się malownicze plaże, które w szczególności upodobali sobie miłośnicy surfingu. 
NOCLEG - LAGOS. 

Dzień 8: Lizbona 
Opuszczamy Algarve i udajemy się na dwudniowe zwiedzanie stolicy Portugalii Lizbony. 
Niewiele miast może poszczycić się tak niezwykłym i wręcz amfiteatralnym położeniem, jakie ma Lizbona (Lisboa), piętrząca się na wzgórzach, rozciągających się nad rozłożystym ujściem rzeki Tag (Tejo). Dzielnice miasta łączy labirynt brukowanych i stromych uliczek, po których kursują tramwaje i kolejka linowa. Do najważniejszych zabytków miasta należą: Klasztor Hieronimitów, Katedra, wieża Belem, dzielnica Alfama. 
NOCLEG - LISBONA. 

Dzień 9: 
Dalsze zwiedzanie miasta, dziś odwiedzimy jedno z największych na świecie oceanariów, przejedziemy się słynnymi zabytkowymi tramwajami, a wieczorem udamy się na zabawą do dzielnicy Barrio Alto pełnej małych tradycyjnych tawern, lokalów fado, dyskotek i restauracji. 
NOCLEG - LISBONA 

Dzień 10: 
Pełni wrażeń opuszczamy ciepłą Portugalię i powracamy do kraju.

*PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

PRZELOT 

 Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. 
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera: 

  • Noclegi w pensjonatach (dwa noclegi w Lizbonie w hostelu - pokoje wieloosobowe)
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym 
  • Transfery autokarowe 
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie) 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<< 
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Cyklotramp jest wyjazd rowerowy Portugalia - Algarve, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Portugalia, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie własne. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.