Kreta

Kreta
Dostępne terminy: brak
Kraje: Grecja
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: własne
Transport: samolot

Kreta jest największą wyspą w Grecji. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni turystów na Kretę przyciągają przede wszystkim iście rajskie plaże i lazurowa woda Morza Śródziemnego. Linia brzegowa wyspy liczy aż 1040 km długości. W połączeniu z górskimi krajobrazami i punktami widokowymi poprzecinanymi malowniczymi wąwozami ta grecka wyspa to kwintesencja gorącej Hellady. A nawet nie wspominaliśmy jeszcze o kreteńskiej kuchni... 

Kreta to wyspa uwielbiana przez Polaków i miejsce, które znamy z reklam batonów ”Bounty”. Na tutejsze plaże zdecydowanie warto przyjechać pomiędzy kwietniem a listopadem. 

Wyspę warto też objechac na rowerze, choć łatwo nie będzie, to dość górzysta wyspa, ale dzieki temu widoki są oszałamiające.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C/D 

Dość trudna trasa ze sporymi podjazdami, dzienne przewyższenia ok. 1000 m, aczkolwiek zdarzają się tez etapy płaskie. Drogi asfaltowe.

PROGRAM:

Na tej wycieczce poznamy wschodnią cześc wyspy. Codziennie zmieniając miejsce noclegu odwiedzimy najpiękniejsze plaże wyspy – Balos i Elafonisi, piękne nadmorskie miasteczka – Chania i Retimno, wspaniały wąwóz Samara, spokojne sielskie wioski wewnątrz wyspy jak Vamos, a przede wszystkim cudowne kreteńskie drogi wijące się pośród sadów oliwnych i pomarańczowych.
ZAPRASZAMY!

UWAGA – WYPRAWA SPECJALNA

Trasa nie została przez nas jeszcze nigdy przemierzona, tak więc trzeba przygotować się na niespodziewane sytuacje i przygody. Program jest tylko orientacyjny, może ulec zmianom podczas trasy, nie rezerwujemy tez noclegów, będziemy je organizować na miejscu w pensjonatach.
Kto więc chce przezyc przygodę i wiele niezaplanowanych sytuacji - ZAPRASZAMY!

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta.
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach (4-osobowe apartamenty składają się z sypialni z dwoma łózkami, salonu z kuchnią z rozkładaną kanapą 2-os oraz łazienki)
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Transfery z/na lotnisko
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie)
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

  • Wyżywienia

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Cyklotramp jest wyjazd rowerowy Kreta, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Grecja, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie własne. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.