
Ogrzewane rękawice sportowe
Jazda na rowerze to czynność przyjemna, o ile naszym wyprawom towarzyszy piękna pogoda. Chłód, deszcz czy wiatr nie należą do ulubionych warunków atmosferycznych osób, które z wyboru bądź...
Wybrzeże Bałtyku Zachód
Przemierzymy zachodnią i środkową część polskiego wybrzeża Bałtyku – zaczynając naszą wycieczkę w okolicach Świnoujścia, a kończąc w Rowach. Zwiedzimy najpiękniejsze w Polsce wybrzeże klifowe oraz perły polskiego wybrzeża, między innymi Międzyzdroje i Kołobrzeg.
Atrakcje:
Dystans na rowerze: ok. 290 km; Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa lub leśna: 60%/40%
Dzień 1: Wyjazd z Warszawy w godzinach porannych.
Przyjazd do Świnoujścia. Zakwaterowanie. Godz. 19.00 – Obiadokolacja i spotkanie informacyjne.
Dzień 2: Świnoujście – Międzywodzie 60 km
Rozpoczynamy naszą rowerową wyprawę w jednej z najładniejszych miejscowości wybrzeża – Świnoujściu – położonym na trzech wyspach: Wolin, Uznam i Karsibór. Zadbane miasto z rozległym Parkiem Zdrojowym i licznymi zabytkami, szerokie plaże i liczne ścieżki rowerowe sprawiają, że rowerzyści czują się tu doskonale. Ruszamy dalej – naszym celem są Międzyzdroje – znane z Promenady Gwiazd oraz długiego na 395 metrów molo. Z Międzyzdrojów odbijamy na południe i dojeżdżamy do Jeziora Turkusowego – jednego z najpiękniejszych jezior Wolińskiego Parku Narodowego. Dalej przejedziemy wzdłuż jezior wyspy Wolin.
Dzień 3: Międzywodzie – Dźwirzyno 55 km
Szczególną atrakcją dzisiejszego etapu będą ruiny kościoła w Trzęsaczu. Budowlę postawiono w XIII wieku 1800 m od brzegu. Na skutek działania niszczycielskiej siły Bałtyku pozostałości po kościele znajdują się obecnie na skraju klifu i można je oglądać ze specjalnej platformy widokowej. Kolejnym punktem programu będzie wzniesiona na wysokim klifie, mierząca 45 m latarnia morska w Niechorzu, uważana za jedną z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu.
Dzień 4: Dźwirzyno – Niegoszcz, 50 km
Dziś dotrzemy do Kołobrzegu, znanego uzdrowiska, ale też miasta z bogatą historią, piękną starówką i licznymi zabytkami, wśród których wyróżnia się latarnia morska wybudowana w XVII wieku. Kierując się dalej na wschód dotrzemy do Ekoparku Wschodniego – malowniczego terenu składającego się z bagien, torfowisk i borowin, na których żyje kilkadziesiąt gatunków ptaków i mnóstwo ciekawych okazów roślin. Aż do Ustronia Morskiego ścieżka nasza prowadzi nad samym morzem, co będzie okazją do odpoczynku i kąpieli. Za Ustroniem ścieżka oddala się nieco od morza, teren staje się pagórkowaty, przez co szczególnie malowniczy.
Dzień 5: Białogórzyno – Nosowo (14 km) – spływ kajakowy
Dzisiaj odpoczywamy od rowerów. Można ten dzień spędzić na plaży albo w kajaku. Proponujemy spływ rzeką Radew – czysta woda, bezludna okolica. Płynie ona leniwie, wśród pól, łąk i lasów, chwilami przyspiesza tworząc bystrza i przełomy, a także piękne starorzecza i rozlewiska. Wybrany przez nas odcinek wymaga już pewnego obycia kajakowego. Jego przebycie zajmie około 5 godzin. Po spływie zawitamy w unikatowym miejscu wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej jakim są Ogrody Hortulus w Dobrzycy.
Dzień 6: Niegoszcz – Jarosławiec, 60 km
Dzisiejszy etap to szlak jezior przybrzeżnych. Będziemy jechać wzdłuż jezior Jamno, Bukowo i Kopań. Odwiedzimy też przystanie rybackie w Unieściu i Dąbkach, gdzie można będzie zjeść rybkę prosto z morza. Zanim zakończymy etap w Jarosławcu odwiedzimy nowo otwarte muzeum bursztynu.
Dzień 7: Jarosławiec – Rowy 55 km
Ruszamy z Jarosławca w kierunku Ustki, a stąd Szlakiem Zwiniętych Torów – poprowadzonym w pięknej scenerii – nasypem nieczynnej linii kolejowej. Dojeżdżamy do Rowów, spokojnego letniska, będącego zachodnią bramą Słowińskiego Parku Narodowego. Chętnych kontynuować wycieczkę po wybrzeżu Bałtyku zapraszamy na drugą część wycieczki – Wybrzeże Bałtyku Wschód, która zaczyna się bezpośrednio po zakończeniu tego wyjazdu.
Dzień 8: Po śniadaniu powrót do Warszawy busem.
Cena wycieczki obejmuje:
Cena wycieczki NIE obejmuje:
Koncepcja naszego wyjazdu:
Zakłada codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 50 – 60 km w asyście busa technicznego, który w razie awarii, przemęczenia etc. służy pomocą.
Samochód techniczny wiezie również nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp.
Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 18.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 50% z tych 9 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.
Jazda na rowerze to czynność przyjemna, o ile naszym wyprawom towarzyszy piękna pogoda. Chłód, deszcz czy wiatr nie należą do ulubionych warunków atmosferycznych osób, które z wyboru bądź...
„Jedno - lub wielośladowy pojazd drogowy napędzany wyłącznie siłą mięśni poruszających się nim osób, w szczególności poprzez system pedałów, dźwignię lub rękojeść (np. rowery dwu-,...
Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wybrzeże Bałtyku Zachód pochodzą od biura Via Verde, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.