Trans Sycylia MTB

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
trudna
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
11 dni4 200
Cena promocyjna przy zapisach do 01.03.2024

Szczegóły wyjazdu Trans Sycylia MTB

O wyprawie

Katania | Randazzo | Villa Miraglia | Capizzi | Gangi | Cefalù | Scillato | Ciminna | Palermo

Wspaniała trasa przez najpiękniejsze pasma górskie Sycylii na czele z wulkanem Etna. Najwyższy europejski czynny wulkan zawsze przyciągał entuzjastów kolarstwa. Ale odkryjemy dla was też mniej znane miejsca. Pasmo gór Madonie z urokliwymi kamiennymi wioskami i spektakularnymi widokami. Góry Nebrodi z kolej przyciągają dzikimi singletrackami. Do tego zajrzymy do trzech najpiękniejszych miast Sycylii Catanii, Cefalu i Palermo.

Zapraszamy na wyprawę przez dziką Sycylię!!!

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (KONDYCJA): C

Etapy ok. 60 km, przewyższenia ok. 1500 m.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): B

Głównie drogi szutrowe, kilka łatwych i krótkich odcinków technicznych.

Program

Dzień 1: Katania

Przelot do Katanii.
Katania to drugie co do wielkości miasto na Sycylii. Usytuowane jest u podnóża Etny – największego wulkanu w Europie.
Katania zachwyciła nas atmosferą, wielokulturowością, letnią pogodą w pierwszych dniach kwietnia, liczbą zabytków, a przede wszystkim świetną sycylijską kuchnią.
Wieczorny spacer po mieście i impreza integracyjna.

Dzień 2: Katania – Randazzo (70 km, 1800 m)

Rozpoczynamy rowerową przygodę. Dziś będziemy głównie wspinać się na stoki wulkanu Etna. Krajobrazy iście księżycowe, wśród pół lawy wyrastają nieliczne drzewa i specyficzne wioski zbudowane z kamienia lawowego. Dotrzemy do wysokości 1800 m n.p.m. do miasteczka Randazzo, średniowiecznej osady położonej pomiędzy wulkanem Etna a górami Nebrodi.

Dzień 3: Randazzo - Villa Miraglia (52 km, 1550 m)

Z Randazzo wspinamy się wzdłuż wąwozu Alcantara w kierunku Parku Narodowego Nebrodi. Krajobraz zmieni się z wulkanicznej pustynii w kierunku gęstych lasów z górskimi jeziorami i halami z których roztaczają se piękne panoramy. Przy odrobinie szczęścia napotkami dzikie świnie i konie. Na nocleg zatzymamy się w centrum Parku Narodowego.

Dzień 4: Villa Miraglia - Capizzi (50km, 1200 m)

Kontynuujemy jazdę grzbietem gór Nebrodi. Cały czas niczym na rollercosterze w dół i w górę niekończąca się liczba krótkich zjazdów i podjazdów. Piękne lasy bukowe i dębowe i urozmaicone ścieżki raz węższe raz szersze są charakterystyczne dla tych gór. Nie zabraknie też szerokich dolin i pięknych widoków. Naszym celem jest dziś Capizi z cudowną starówką.

Dzień 5: Capizzi - Gangi (40km, 1000 m)

Najkrótszy etap wyprawy pozwoli na spędzenie całego popołudnia u celu wyprawy w Gangi, wiosce która uważana jest za jedną z najpiękniejszych w całych Włoszech. Opuszczamy dziś Ggóry Nebrodi i wjeżdżamy do rezerwatu Gór Sambughetti, z gestypi przepięknymi lasami dębów korkowych.

Dzień 6: Gangi - Cefalù (62km, 800 m)

Dziś głównie w dół. Wjeżdżamy w kolejne i chyba najpiękniejsze pasmo górskie na Sycylii – Góry Madonie. Napotkamy w nich wiele spokojnych kamiennych, górskich wiosek, wśród pięknych lasów i wysokogórskich pastwisk. Oczywiście największą atrakcją dnia będą jednak ekscytujące długie zjazdy. Odwiedzimy takie wioski jak Geraci Siculo i Castelbuono aż w końcu dotrzemy do Cefalu z pięknymi plażami nad krystalicznie czystym Morzem Śródziemnym.

Dzień 7: Cefalu

Zasłużony dzień odpoczynku.
Cefalu to malownicze miasteczko położone w północnej części Sycylii. Znane jest przede wszystkim z klimatycznego starego miasta oraz charakterystycznej skały „La Rocca”, u podnóża której Cefalu się znajduje. Wzgórze to stanowi jednocześnie jeden z ładniejszych tarasów widokowych. Możemy z niego podziwiać panoramę Cefalu, a szlak prowadzący na szczyt jest jedyn z najpopularniejszych tras pieszych w okolicy. Wyjątkowa historyczna zabudowa miasta, urokliwe krajobrazy, oraz długa piaszczysta plaża zachęcają do spokojnych spacerów i plażowania.

Dzień 8: Cefalu – Scillato (45 km, 1800 m)

Wracamy z powrotem w góry, tak więc od rana czeka nas sporo wysiłku by znów dotrzeć na grzbiet gór Madonie 1600 m ponad poziom Cefalu. Ale na koniec dnia czeka nas na szczęście kilkanaście kilometrów szybkiego zjazdu do połozonej na wzgórzu wioski Scillato.

Dzień 9: Scillato – Ciminna 60 km, 2000 m

Dzisiejsza trasa biegnie m.in. przez Caccomo. Nie ominiemy największej atrakcji miasteczka – normańskiego zamku, u podnóża którego tarasowo rozciąga się Caccamo, małe miasteczko z 33 kościołami! Castello di Caccamo to największy zamek na Sycylii.
Od Caccomo góry będą już nieco niższe ale również obfitujące we wspaniałe widoki, prawie żadnych zabudowań, rzadko spotykane stadko krów, owiec lub kilka pasących się koni, a poza tym łany zboża, skały i malownicze pagórki. Droga kręta, raz z górki, raz pod górkę. Po prostu pięknie !!!

Dzień 10: Ciminna – Palermo 75 km, 1700 m

Ostatni etap zaprowadzi nas do stolicy Sycylii Palermo. Prowadzi on głównie przez prowincję Corleone, stolicę sycylijskiej mafii, będzie więc odrobina emocji.
Styl życia mieszkańców, osobliwa architektura i niezwykła kultura odróżniają Palermo od innych włoskich miast. W kurorcie kontrastów zabudowa barokowa przeplata się z arabskimi kopułami, na targowiskach dominują wpływy greckie, a hiszpańskie pałace, położone wśród średniowiecznych uliczek, zachwycają swoją niepowtarzalnością. Miasto, które przed wiekami było kolonią fenicką i kartagińską oraz przetrwało rządy Saracenów i Normanów, oferuje obecnie turystom wiele zabytków i klimat dawnych epok.
Wieczorem przy sycylijskim winie świętujemy zakończenie wyprawy.

Dzień 11:

Powrót samolotem do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

ORGANIZACJA WYJAZDU

Uczestnicy dostają się na wycieczkę samolotem wraz z bagażem podręcznym.
Rower oraz bagaż główny należy dostarczyć do Krakowa, Katowic lub Warszawy na dzień przed wylotem, osobiście lub przesyłką kurierską i odebrać sprzęt 1 dzień po powrocie.
Sprzęt ten dowożony jest busem drogą lądową.

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta.
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach, kwaterach turystycznych lub domkach kempingowych (pokoje 3-4 osobowe)
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Transport rowerów
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Gwarancja pokoju 2-os na całej wycieczce +500 zł/os
  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Trans Sycylia MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.