Elba MTB II

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
trudna
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty

Szczegóły wyjazdu Elba MTB II

O wyprawie

Maremma | Przylądek Capolivieri | Monte Campanello | Monte Orello | Monte Capanne

To jedna z naszych ulubionych miejscówek MTB. Niewielka górzysta wyspa, której najwyższy szczyt wznosi się na 900 m n.p.m. ma wspaniałą sieć szlaków idealnych na rowerowe szaleństwa, świetne szutrówki, jeszcze lepsze single, niesamowite widoki , piękne plaże , i zabytkowe miasteczka. Można tu się wyszaleć. 

Elba jest trzecią co do wielkości wyspą włoską, po Sycylii i Sardynii. Linia brzegowa mierzy 147 km, z czego ponad 17 km przypada na żwirowe i piaszczyste plaże, w większości niewielkie i ukryte w skalistych zatokach. Jest tam wyjątkowo czysta woda, piękne plaże z jasnym piaskiem i bujne lasy, w których niezwykle przyjemnie pojeździć rowerem. Gwarne kurorty nad morzem wypełnia latem wielojęzyczny tłum wczasowiczów, za to ukryte w głębi gór spokojne wioski zdają się niezmiennie trwać w swoim własnym świecie. 

Nieopisane porosty aloesów, oleandrów, figowców, drzewek eukaliptusowych i innych roślin ciepłolubnych, klimat wilgotny, malownicze miasteczka, wyśmienite wina domowe, błękitne morze i rewelacyjne szlaki rowerowe - to wszystko oferuje wyspa Elba.

RÓWNOLEGLE PROWADZONA WYCIECZKA ROWEROWA - ELBA

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (KONDYCJA): C

Trasa górzysta, etapy ok. 60-70 km dziennie, przewyższenia 1000-1500 m dziennie.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): E

Trasa prowadzi głównie technicznymi ścieżkami, kilka bardzo trudnych odcinkow.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Program

Dzień 1:
Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Busem jedziemy do Włoch.

Dzień 2-4: Maremma
Zanim dotrzemy na Elbę odwiedzimy na trzy dni położony na Toskańskim wybrzeżu park narodowy Maremma. Co roku te niewysokie wzgórza przyciągają już w kwietniu czołówkę zawodników MTB na pierwsze zawody Pucharu Świata. Wspaniała sieć wymagających szlaków rowerowych, i piękne scenerie lasów piniowych i gajów oliwnych, klimatyczne toskańskie miasteczka oraz bliskośc pięknych plaż.
To będą na pewno trzy niezwykle ciekawe dni, które wprowadzą nas w klimat Elby.

Dzień 5: Przylądek Capolivieri
Na początek pobytu na Elbie pętla wokół Przylądka Capolivieri, głównie szutrowa, choć kilka technicznych odcinków przysporzy nam nieco trudności. Widoki oszałamiające, zaliczymy m.in. trasę Pucharu Świata MTB, oraz częściowo trasę maratonu MTB – Legend Cup jednego z najlepszych wyścigów we włoszech. Zajrzymy też do zabytkowych miasteczek Capolivieri i Porto Azzuro, a wieczorem impreza integracyjna na plaży.

Dzień 6: Monte Campanello
Dziś poznawać będziemy szlaki Północno-wschodniej części wyspy. Na początek czeka nas trudne podejście na Monte Capanello (402 m npm.), skąd prowadzi najlepsza trasa zjazdowa na wyspie, kilkanaście kilometrów głównie singlem do miasteczka Cavo z piękną plażą i wyśmienitą restauracją z owocami morza. Po południu jeszcze raz zdobędziemy Monte Caponello tym razem asfaltowym podjazdem i zjazdem szybkimi szutrami z powrotem do naszej bazy.

Dzień 7: Monte Orello
Dziś odwiedzimy centralną część wyspy, tu odkryjemy przed wami najlepsze single wyspy, szybkie wijące się pomiędzy drzewami w pięknych sosnowych lasach. Zajrzymy też na przylądek Capo Stella z pięknymi ścieżkami prowadzącymi po wysokich klifach z rewelacyjnymi widokami . Dziś raczej interwałowa trasa z krótkimi podjazdami i zjazdami, najwyższy punkt to zaledwie 340 m npm. Z atrakcji pozarowerowych m.in. Willa Napoleona i najpiękniejsza plaża wyspy i piękna starówka w stolicy Elby - Portofferaio.

Dzień 8: Monte Capanne
Najtrudniejszy etap zarówno pod względem technicznym jak i kondycyjnym. Poznamy dziś szlaki w rejonie najwyższego szczytu wyspy Monte Capanne.

Dzień 9:
Na koniec czas na odpoczynek na plaży i wieczorem ruszamy w drogę do kraju.

Dzień 10:
Rankiem powracamy do kraju.

UWAGA: PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera:

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Opłaty promowe na wyspę Elbę
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Elba MTB II pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.