Dookoła Sierra Nevady MTB

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
trudna
Transport
samolot
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Dookoła Sierra Nevady MTB

O wyprawie

Granada | Cumbres Verdes | Lenjaron | Trevelez | Laroles | Guadix | Mulhacen

Słoneczna Andaluzja to nie tylko piękne miasta. To także góry Sierra Nevada. Zupełnie inne od naszych Tatr czy Beskidów, ale za to równie interesujące... a przede wszystkim dużo wyższe. Najwyższy szczyt kontynentalnej Hiszpanii Mulhacén (3479 m n.p.m.) znajduje się właśnie tutaj. 

Przy pierwszym kontakcie, góry Sierra Nevada mogą się wydawać puste i leżące na odludziu, jednak bliskość Grenady - jednej z najsłynniejszych miejscowości turystycznych Hiszpanii, wartej odwiedzenia nawet w oddzielnej wycieczce, powoduje, że przynajmniej część pasma jest chętnie odwiedzana i gęsto usiana ciekawymi szlakami i ścieżkami idealnymi na rower górski. Wspaniałe widoki na ośnieżone szczyty, wspaniałe zabytki Granady widziane z góry, czy na błękitne wody Morza Śródziemnego zapadną każdemu z nas w pamięć. 

Noclegi spędzimy w wioskach zwanych Las Alpujarras. To region starych, średniowiecznych wiosek i miasteczek założonych przez Maurów, ukrytych w kanionach i na zboczach dolin. O każdej porze roku pełnych bujnej i soczystej zieleni. Zbocza gór są tu dość strome więc zamiast zboża częściej można zobaczyć sady owocowe. A w nich pomarańcze, cytryny, figi, śliwodaktyle i migdały. I oczywiście winnice. 

Między ogrodami, od jednej przyczepionej do zbocza wioski do drugiej ciągną się wąskie nitki asfaltu, polne drogi, czasem zwykłe ścieżki. Prowadzą w górę i w dół, wiją się między łąkami i oliwnymi gajami. W marcu czy kwietniu nie dokuczają jeszcze letnie upały, a ponieważ odległości między miasteczkami i wioskami nie są zbyt duże, to trasy po górach co rusz kończą się w barach, których w wioskach i miasteczkach nie brakuje. 

Zapraszamy więc na pętlę wokół tego pięknego i najwyższego po Alpach masywu górskiego Europy. Pętlę zakończymy oczywiście zdobyciem najwyższego szczytu – Mulhacen. Czeka nas ok. 400 km wspaniałych szlaków o łącznym przewyższeniu 11000 m.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (KONDYCJA): A

Trasa dość płaska, etapy ok. 50 km dzienne, przewyższenia max 500-800 m dziennie.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): B

Głównie drogi szutrowe, kilka łatwych i krótkich odcinków technicznych.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Program

Dzień 1: 

Przelot do Malagi, transfer busem do Granady. 

Dzień 2: Granada – Cumbres Verdes: 47 km, 1600 m przewyższeń 

Dzień 3: Cumbres Verdes – Lenjaron: 64 km, 2100 m 

Dzień 4: Lenjaron – Trevelez: 64 km, 2230 m 

Dzień 5: Trevelez – Laroles: 79 km, 1540 m 

Dzień 6: Laroles – Guadix: 75 km, 1700 m 

Dzień 7: Guadix – Granada: 85 km, 2050 m 

Dzień 8: Granada 

Dzień odpoczynku, zwiedzanie miasta. 

Dzień 9: Mulhacen: 80 km, 2600 m 

Zdobywamy najwyższy szczyt Sierra Nevady – Mulhacen (3479 m n.p.m.). 

Dzień 10: 

Powrót samolotem do kraju.

UWAGA: PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

ORGANIZACJA WYJAZDU

Uczestnicy dostają się na wycieczkę samolotem wraz z bagażem podręcznym.
Rower oraz bagaż główny należy dostarczyć do Krakowa, Katowic lub Warszawy na dzień przed wylotem, osobiście lub przesyłką kurierską i odebrać sprzęt 1 dzień po powrocie.
Sprzęt ten dowożony jest busem drogą lądową.

PRZELOT 

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. 
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Transport rowerów
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Dopłata do noclegów w pensjonatach lub domkach kempingowych +800 zł.
  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Dookoła Sierra Nevady MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.