Dookoła Gran Canarii

Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Dookoła Gran Canarii

O wyprawie

Maspalomas | Tejeda | Las Palmas | Agaete | Vega de San Mateo

Kto pragnie palm, słońca i plaży, ten się nie zawiedzie. Jeśli ktoś potrzebuje większych wrażeń, by urlop nazwać udanym to tym bardziej się nie rozczaruje.

Gran Canaria jest niemal okrągła, ma średnice około 50 km. Można wyciągnąć pochopny wniosek, ze da się ja przejechać przez środek w ciągu jednego dnia, nic bardziej mylnego. Interior jest tak górzysty, a drogi tak kręte, ze wyspa wydaje się dużo większa niż w rzeczywistości. Poszarpane rdzawe masywy pochodzenia wulkanicznego, poprzecinane głębokimi wąwozami, porasta między innymi sosna kanaryjska wilczomlecz kanaryjski , który z daleka wygląda jak pęk grubych zielonych węży.

Wyspa nazywana jest kontynentem w miniaturze. I nic dziwnego. To właśnie tutaj możemy zobaczyć ogromną różnorodność klimatu, roślinności i zwierząt oraz przede wszystkim – bogactwo krajobrazów. To także w tym miejscu możemy zobaczyć w pigułce wszystko to, co najlepsze w Wyspach Kanaryjskich. Złote piaski, białe wydmy, sosnowe lasy i wulkaniczne góry… A to wszystko na jednym, prawie idealnie okrągłym kawałku lądu.

Zapraszamy na rowerową podróż przez najpiękniejsze zakątki wyspy, dotrzemy do wszystkich najpiękniejszych jej miejsc.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C (rowery elektryczne B)

Gran Canaria to bardzo górzysta wyspa, dzienne etapy ok. 50-60 km z przewyższeniami ok. 1000 m , głównie drogi asfaltowe, kilka odcinków szutrowych. Za dopłatą 200 zł istnieje możliwość wynajęcia rowerów elektrycznych co znacznie obniża poziom trudności.

Program

Dzień 1:

Przelot na Gran Canarię. Zakwaterowanie w Maspalomas, impreza integracyjna.

Dzień 2: Maspalomas – Tejeda

Zaczynamy od najtrudniejszego etapu wycieczki. Niemal cały biegnie pod górę, ale widoki i mijane knajpki wynagrodzą trudy. Jeden dzień a krajobraz zmieni się diametralnie. Wysuszone skaliste tereny południa z ogromnymi kaktusami zastąpią gaje palmowe i uprawy pomarańczy , a w wyższych partiach piękne sosnowe lasy i skaliste wąwozy. Etap kończymy w przepięknej Tejedzie której główna ulica przypomina jeden długi balkon widokowy z którego roztacza się niesamowita panorama całej okolicy.

Dzień 3-4: Tejeda

W Tejedzie spędzimy całe dwa dni po to by odwiedzić najpiękniejsze miejsca we wnętrzu wyspy.
Odwiedzimy najpiękniejsze miasteczka wyspy jak Teror, Artenara czy San Mateo z piękną kolonialną zabudową, ale przed wszystkim napawać się będziemy przepięknymi górskimi widokami. Największą atrakcją będą dwie krótkie wspinaczki na najsłynniejsze skały wyspy Roque Nublo i Roque Bentayga. Zdobędziemy też najwyższy szczyt wyspy Pico de las Nieves i zajrzymy do kilku wiejskich tawern gdzie podają najpyszniejsze kanaryjskie potrawy.

Dzień 5: Tejeda – Las Palmas

Czas opuścić góry. Dziś czeka nas niemal 40 kilometrów zjazdów przez piękne zielone doliny i spokojne miasteczka. Po drodze zajrzymy m.in. do największego na wyspie ogrodu botanicznego ze wspaniałą kolekcją ogromnych kaktusów.
Etap kończymy w stolicy wyspy Las Palmas, która słynie ze wspaniałej katedry, pięknej starówki i długiej kilku-kilometrowej promenady wzdłuż piaszczystej plaży. Mało które duże miasto może pochwalić se tak piękną plażą.

Dzień 6-8: Zachodnie Wybrzeże

Kolejne 3 dni to przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża wyspy. Czekają na nas wspaniałe trasy , widoki klifowego wybrzeża , piękne rybackie wioski jak Galdar czy Sardina, ale też znane kurorty jak Puerto de Mogan czy Puerto Rico. Nie zabraknie postojów na plażach, wizyt w winnicach i destylarniach rymu , zajrzymy też do najbardziej zielonej doliny wyspy – Doliny Agaete, gdzie uprawia się niemal wszystkie owoce cytrusowe – banany , pomarańcza, kiwi, ale też i kawę.
Droga GC 200 prowadząca wzdłuż wybrzeża uważana jest za jedną z najpiękniejszych dróg świata.

Dzień 9: Maspalomas

Na koniec czas na zasłużony odpoczynek na plażach Maspalomas i spacer po Parku Narodowym ruchomych wydm, oraz do latarni morskiej – symbolu miasta będącą jednocześnie najdalej na południe wysuniętym punktem wyspy.

Dzień 10:

Powrót samolotem do kraju.

UWAGA: 

PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach. Apartamenty złożone z dwóch sypialni, łazienki i salonu z rozkładaną sofą
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym (dwa bagaże podręcze 40x20x25 cm oraz 55x40x20 cm 10kg)
  • Transfery z/na lotnisko
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie)
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależnosci od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 100 do 140 euro
  • Wynajem rowerów elektrycznych ok +400 zł

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Dookoła Gran Canarii pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.