Dolina Drawy

Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
łatwa
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Cortina d’Ampezzo | Toblach | Lienz | Greinfenburg | Spittal | Villach

Jeden z najpiękniejszych szlaków rowerowych w Europie. Wycieczka na pograniczu Włoch i Austrii wzdłuż cudownej rzeki Drawa. Podróż zaczynamy w sercu Dolomitów, skąd przez południowy Tyrol i Karyntię dotrzemy do słynnego kurortu narciarskiego Villach. 

Po drodze czekają na nas zielone alpejskie łaki, panoramy skalistych Dolomitów, romantyczne wioski, krystalicznie czyste jeziora i zaciszne zakola rzeki Drawa. 

Idealna wycieczka dla mniej wytrenowanych rowerzystów.

RÓWNOLEGLE PROWADZONA WYCIECZKA MTB - WZGÓRZA DRAWY

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: A 

Łatwa trasa bez większych podjazdów (z wyjątkiem dwuch ale niedługich), prowadząca głównie asfaltowymi ścieżkami rowerowymi. Etapy o długości ok. 40-50 km. Równoległa – trudniejsza trasa górska pozwala dowolnego dnia podwyższyć sobie poziom trudności.

Program

Dzień 1: 

Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Busem jedziemy do Włoch. 

Dzień 2: Cortina d’Ampezzo: 15 km 

Rankiem docieramy do znanego kurortu narciarskiego – Cortina d,Ampezzo. Miasteczko z każdej strony otoczone jest skalistymi szczytami Dolomitów. Na początek krótka wycieczka po okolicy i zwiedzanie miasta. Chętnym polecamy wjazd kolejką linową na szczyt Monte Clasadio, na wysokość 2100 m , skąd prowadzi piękna niezbyt stroma ścieżka rowerowa z której podziwiać będziemy przepiękne panoramy Dolomitów. 

Dzień 3: Cortina d’Ampezzo – Toblach: 32 km 

Dziś ruszamy do położonego w sercu Dolomitów miasteczka Toblach. 
Początek będzie dość zaskakujący jak na wycieczkę o stopniu trudności A. Czeka nas bowiem kilkukilometrowy podjazd na położoną 300 metrów ponad miasteczkiem przełęcz Cima Banche. Cały czas podążamy ścieżką rowerową wybudowaną na trasie dawnej kolejki wąskotorowej, która podążała przez Dolomity. 
Po zdobyciu przełęczy czeka nas już tylko zjazd nad przepiękne jezioro Toblacher , które jest celem dzisiejszego dnia. 

Dzień 4: Toblach – Lienz: 47 km 

Dzisiejszy etap prowadzi wśród pięknych alpejskich łąk I pasterskich wiosek w kierunku austriackiej granicy. Niemal cały etap to przyjemna jazda w dół doliny pomiędzy szczytami południowego Tyrolu i Dolomitów do najbardziej słonecznego miast Austri – Lienzu. Korzystając z tego słońca udamy się jeszcze nad malutkie i niezwykle czyste jezioro Tristacher. 
Wieczorny spacer po tym pięknym tyrolskim miasteczku z pewnością przypadnie każdemu do gustu. 

Dzień 5: Lienz – Greinfenburg: 35 km 

Podążamy dalej wzdłuż starej rzymskiej drogi opuszczając dolinę rzeki Isel i docierając w końcu nad Drawę. Pedałując wśród wspaniałych zielonych lasów dotrzemy do otoczonej winnicami wioski Berg, gdzie będzie okazja podegustować mało znane, ale bardzo dobre austriackie wina. 

Dzień 6: Greinfenburg: 25 km – 45 km 

Wkraczamy w rejon pięknych jezior Karyntii. Na początek wycieczka nad jezioro Weissensee. To podłużne jezioro otoczone skalistymi ścianami wygląda niczym norweski fjord, z tym że woda tu jest znacznie cieplejsza. Dzięki pobliskim gorącym źródłom należy ono do najcieplejszych jezior w Austrii, temperatura latem dochodzi tu do 25 stopni. W dodatku woda jest tak czysta, że można ją pić. Piękna trasa, choć dość trudna prowadzi wokół jeziora. Ale wystarczy dojechać do połowy, przeprawić się statkiem na drugą stronę i wrócić, w ten sposób nie zmęczymy się zbytnio. 

Dzień 7: Greinfenburg – Spittal: 40 km 

Dalej wśród przepięknych krajobrazów dotrzemy do perły Karyntii – jeziora Milstatter. Łagodny klimat okolicy i ciepłe wody jeziora gwarantują odpowiednią regenerację i relaks po całym dniu na rowerze. 
Po drodze natomiast czeka nas mnóstwo pięknych malutkich kościółków, dostojnych renesansowych pałacyków i pozostałości rzymskich osad. I oczywiście niezmiennie piękne alpejskie krajobrazy. 

Dzień 8: Spittal – Villach: 50 km 

Kolejny przepiękny etap zaprowadzi nas do znanego kurortu Villach. Oprócz słynnej skoczni narciarskiej obejrzeć tu można zamek Landskorn, i malowniczą starówkę. 
Na początek dnia czeka nas cudowna ścieżka rowerowa która przez ponad 10 km biegnie brzegiem jeziora Milstatter. Ma ona wdzięczną nazwę – ścieżka Piotrusia Pana. Swoim wdziękiem bez wątpienia zasłużyła na taką nazwę. 
Ale to jeszcze nie koniec jezior, zaraz dalej na naszej trasie leżą dwa następne – równe piękne i zachęcające do kąpieli. Oby tylko pogoda dopisała. 

Dzień 9: 

Ostatni dzień spędzimy w okolicach Villach, wokół jest również kilka pięknych jezior, cudownych górskich wiosek i miasteczek, zabytkowych kościółków i masę innych atrakcji. Jest też największe w Karyntii kąpielisko termalne na którym do późnego wieczora wygrzejemy się i zregenerujemy przed nocną podróżą do kraju. 

Dzień 10: 

Wczesnym rankiem docieramy do Katowic i Krakowa.

*PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

Warunki

Cena zawiera: 

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

Oplaty dodatkowe dla chetnych: 

  • Dopłata do noclegów w pensjonatach +700 zł.
  • Dojazd z/do Warszawy +250 zl (tylko w przypadku zebrania sie odpowiedniej ilosci chetnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 500 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Dolina Drawy pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy, Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.