Z Dunajcem w tle

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
Trudność
łatwa
Transport
własny
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
7 dni1 790
bus z Warszawy 250 zł | Ostatnie miejsca

O wyprawie

Z Dunajcem w tle | Małopolska

Trasa wyprawy wiedzie wzdłuż Dunajca,  od okolic  jego  ujścia do Wisły do jeziora Czorsztyńskiego w Pieninach. Rozpoczniemy wśród rozległych  łąk w okolicach Tarnowa, pojedziemy przez pogórze Ciężkowicko – Rożnowskie, podziwiając jeziora Czchowskie i Rożnowskie oraz odkryjemy uroki Pienin, być może najpiękniejszych polskich gór. Spektakularny przełom Dunajca pokonamy zarówno na rowerze jak i na spływie pontonami.

Chętni zdobędą  najwyższe szczyty Pienin podczas wycieczki pieszej. Po  drodze zwiedzimy  klimatyczne miasteczka Małopolski – m.in. Zakliczyn i Stary Sącz. Na koniec odwiedzimy Zamki w Czorsztynie i Niedzicy. Pomimo tego, iż wyprawa w dużej mierze prowadzi przez tereny górzyste jest dość łatwa i dostępna niemal dla każdego. Znaczna jej część  będzie biegła asfaltowymi ścieżkami trasy Velo – Dunajec, niewątpliwie najlepiej przygotowanego szlaku rowerowego w Polsce.

Atrakcje:

 • Velo Dunajec – najlepsza znakowana trasa rowerowa w Polsce
 • Pogórze Ciężkowicko -Rożnowskie
 • Zapora i ruiny zamku w Rożnowie
 • Rynek w Nowym Sączu
 • Stary Sącz
 • Przełom Dunajca w Pieninach
 • Velo Czorsztyn – trasa rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego
 • Zamki w Niedzicy i Czorsztynie

Dystans na rowerze: ok. 220 km,  Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa, leśna: 90%/10%

Program

Dzień 1: Wyjazd busa z Warszawy w godzinach porannych.

Przyjazd do hotelu w Zabawie – zakwaterowanie. Przewóz samochodów uczestników na ostatni nocleg w godzinach popołudniowych. Obiadokolacja o godz. 20.00. Po kolacji spotkanie informacyjne.

Dzień 2 : Zabawa – Czchów 60 km, 280 hm

Na rozgrzewkę łatwy i przyjemny etap przez tereny nizinne, nadrzeczne łąki i rozlewiska. Duża część trasy prowadzi asfaltowymi ścieżkami szlaku Velo Dunajec. Po drodze odwiedzimy Zakliczyn, szczycący się pięknym rynkiem i XIX- wiecznym ratuszem. Zanocujemy nad jeziorem Czchowskim.

Dzień 3 : Czchów – Stary Sącz  40-55km, 400- 750 hm

Dzisiaj będzie nieco trudniej, ale atrakcje po drodze wynagrodzą poniesiony trud. Zaczniemy od dość ostrego, krótkiego podjazdu zboczami Habaliny, zostawiając za sobą panoramę jeziora Czchowskiego.  ( Istnieje możliwość pokonania tego odcinka łatwiejszym wariantem).Przed nami przyjemny zjazd do Tropia i ruiny Zamku w Rożnowie – roztacza się stąd  widok na Jezioro Rożnowskie. Zjedziemy do jeziora, zwiedzimy zaporę i ruszymy dalej malowniczą drogą nad samą wodą.  W Siennej czeka nas kolejny podjazd – warto się trochę zmęczyć, bowiem przy dobrej pogodzie na górze będzie czekała nagroda – panorama Tatr. Można pokonać ten odcinek  busem. Przed nami Nowy Sącz z urokliwą starówką i malowniczy odcinek nad Dunajcem do Starego Sącza.

Dzień 4 : Stary Sącz – Sromowce Wyżne 60 km, 600 hm

Kontynuujemy podróż szlakiem wzdłuż Dunajca. Dzisiaj czeka nas najpiękniejszy jego fragment, sławny przełom – gdzie rzeka, a my wraz z nią,  przebija się przez masyw Pienin – niezapomniane wrażenia gwarantowane.

Dzień 5 : Spływ pontonami przełomem Dunajca. Wycieczka piesza na Sokolicę i Trzy Korony.

Jako że jesteśmy w sercu Pienin, warto zwiedzić ten wyjątkowy region na różne sposoby. Proponujemy emocjonujący spływ pontonami oraz pieszą wycieczkę na najwyższe szczyty. Można tego dnia po prostu odpocząć i zrelaksować się na tarasie pensjonatu lub wybrać się na plażę.

Dzień 6: Dookoła jeziora Czorsztyńskiego 40 km, 500 hm

Ostatni dzień i …wisienka na torcie – trasa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego w niczym nie ustępuje alpejskim szlakom. Mamy tu wszystko – wygodną asfaltową ścieżkę w dużej mierze nad samą wodą, sensownie wyznaczone miejsca odpoczynku, imponujące zamki w Niedzicy i Czorsztynie, cudowne widoki no i … w końcu jesteśmy w górach –  dwa, nieco bardziej konkretne podjazdy .

Dzień 7: Wyjazd busa do Warszawy

Powrót do Warszawy, wyjazd po sniadaniu

Warunki

Cena wycieczki obejmuje:

 • noclegi w pensjonatach lub hotelach w pokojach 2-4 osobowych
 • śniadania i obiadokolacje
 • opiekę przewodnika
 • asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
 • przewóz bagaży na trasie

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • posiłku w trakcie dnia
 • dojazdu i powrotu
 • biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
 • ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 200 zł, roweru ze wspomaganiem elektrycznym – 800 zł
 • dodatkowego ubezpieczenia NNW i KIT Bezpieczne Rezerwacje

Koncepcja naszego wyjazdu:

Zakłada codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 40 – 60 km.

Samochód techniczny wiezie nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp.

Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 17.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 3-6 godzin. Pozostały to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Z Dunajcem w tle pochodzą od biura Via Verde, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.