Z Dunajcem w tle

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
Trudność
łatwa
Transport
własny
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
7 dni2 190
bus z Warszawy 400 zł

Szczegóły wyjazdu Z Dunajcem w tle

O wyprawie

Z Dunajcem w tle | Małopolska

Trasa wyprawy wiedzie wzdłuż Dunajca, od Tarnowa do jeziora Czorsztyńskiego w Pieninach. Z Tarnowa, pojedziemy przez Pogórze Ciężkowicko – Rożnowskie, podziwiając jeziora Czchowskie i Rożnowskie oraz odkryjemy uroki Pienin, być może najpiękniejszych polskich gór. Spektakularny przełom Dunajca pokonamy zarówno na rowerze jak i na spływie pontonami. Chętni zdobędą  najwyższe szczyty Pienin podczas wycieczki pieszej.

Po drodze zwiedzimy klimatyczne miasteczka Małopolski – m.in. Zakliczyn i Stary Sącz. Na koniec odwiedzimy Zamki w Czorsztynie i Niedzicy. Pomimo tego, iż wyprawa w dużej mierze prowadzi przez tereny górzyste jest dość łatwa i dostępna niemal dla każdego. Znaczna jej część będzie biegła asfaltowymi ścieżkami trasy Velo – Dunajec, niewątpliwie najlepiej przygotowanego szlaku rowerowego w Polsce.

Atrakcje:

 • Velo Dunajec – najlepsza znakowana trasa rowerowa w Polsce
 • Małopolskie winnice
 • Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
 • Pogórze Ciężkowicko -Rożnowskie
 • Zapora i ruiny zamku w Rożnowie
 • Rynek w Nowym Sączu
 • Stary Sącz
 • Przełom Dunajca w Pieninach
 • Velo Czorsztyn – trasa rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego
 • Zamki w Niedzicy i Czorsztynie

Dystans na rowerze:

Ok. 220 km,  Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa, leśna: 90%/10%

Program

Dzień 1: Wyjazd busa z Warszawy w godzinach porannych

Przyjazd do hotelu w Tarnowie – zakwaterowanie. Przewóz samochodów uczestników na ostatni nocleg w godzinach popołudniowych. Obiadokolacja o godz. 20.00. Po kolacji spotkanie informacyjne.

Dzień 2: Tarnów – Rożnów  60 km, 400 hm

Na początek odwiedzimy jedną z małopolskich winnic i poczujemy się niemal ja w Toskanii. Po drodze odpoczniemy na  plaży nad Dunajcem a potem odwiedzimy Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, z pięknym arboretum. Na lunch wstąpimy do Zakliczyna,  szczycącego  się pięknym rynkiem i XIX- wiecznym ratuszem. Stąd udamy się do Czchowa, gdzie zwiedzimy ruiny zamku z odrestaurowaną wieżą obronną. Na koniec czeka nas niewielki podjazd do ruin zamku Zawiszy Czarnego, skąd będziemy podziwiać panoramę Jeziora Rożnowskiego. Zanocujemy nad  Jeziorem Rożnowskim, przy zaporze.

Dzień 3: Rożnów – Stary Sącz  50km, 570hmhm

Dzisiaj będzie nieco trudniejszy  ale za to krótszy etap a atrakcje po drodze wynagrodzą poniesiony trud. Zaczniemy od zwiedzania zapory w Rożnowie a następnie ruszymy malowniczą drogą nad samą wodą. Z Siennej czeka nas  podjazd – warto się trochę zmęczyć, bowiem przy dobrej pogodzie na górze będzie czekała nagroda – panorama Tatr. Przed nami Nowy Sącz z urokliwą starówką i wieloma zabytkami a potem malowniczy odcinek nad Dunajcem do Starego Sącza. Po obejrzeniu Starego Miasta udamy się na Miejską Górę, gdzie pospacerujemy po Leśnym Molo czyli ścieżką wśród koron drzew,  skąd rozciąga się piękny widok na Stary Sącz i okolicę.

Dzień 4: Moszczenica – Sromowce Wyżne 60 km, 600 hm

Kontynuujemy podróż  wzdłuż Dunajca. Przed nami Krościenko, jedno z najstarszych miast nad Dunajcem oraz Szczawnica z Parkiem Zdrojowym i oryginalną zabudową. Teraz czeka nas najpiękniejszy fragment szlaku – sławny przełom – gdzie rzeka, a my wraz z nią,  przebija się przez masyw Pienin – niezapomniane wrażenia gwarantowane.

Dzień 5: Spływ pontonami przełomem Dunajca. Wycieczka piesza na Sokolicę i Trzy Korony

Jako że jesteśmy w sercu Pienin, warto zwiedzić ten wyjątkowy region na różne sposoby. Proponujemy emocjonujący spływ pontonami oraz pieszą wycieczkę na najwyższe szczyty – Sokolicę i Trzy Korony. Można tego dnia po prostu odpocząć i zrelaksować się na tarasie pensjonatu lub wybrać się na plażę.

Dzień 6: Dookoła jeziora Czorsztyńskiego 40 km, 500 hm

Ostatni dzień i …wisienka na torcie – trasa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego w niczym nie ustępuje alpejskim szlakom. Mamy tu wszystko – wygodną asfaltową ścieżkę w dużej mierze nad samą wodą, sensownie wyznaczone miejsca odpoczynku, imponujące zamki w Niedzicy i Czorsztynie, cudowne widoki no i … w końcu jesteśmy w górach –  dwa, nieco bardziej konkretne podjazdy .

Dzień 7: Wyjazd busa do Warszawy

Powrót do Warszawy, wyjazd po śniadaniu.

Warunki

Cena wycieczki obejmuje:

 • noclegi w pensjonatach lub hotelach w pokojach 2-4 osobowych
 • śniadania i obiadokolacje
 • opiekę przewodnika
 • asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
 • przewóz bagaży na trasie

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • posiłku w trakcie dnia
 • dojazdu i powrotu
 • biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
 • ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 300 zł, roweru ze wspomaganiem elektrycznym – 800 zł
 • dodatkowego ubezpieczenia NNW i KIT Bezpieczne Rezerwacje

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Zakłada codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 40 – 60 km
 • Samochód techniczny wiezie nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp.
 • Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 17.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 3-6 godzin. Pozostały to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Z Dunajcem w tle pochodzą od biura Via Verde, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.