Elba II

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
średnia
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty
TerminCena
9 dni3 200
Cena promocyjna przy zapisach do 15.06.2024

Szczegóły wyjazdu Elba II

O wyprawie

Przylądek Capolivieri | Porto Azzuro | Cavo | Rio Marina | Portoferaio | Marciana Marina | Marina di Campo | Maremma

Elba jest trzecią co do wielkości wyspą włoską, po Sycylii i Sardynii. Linia brzegowa mierzy 147 km, z czego ponad 17 km przypada na żwirowe i piaszczyste plaże, w większości niewielkie i ukryte w skalistych zatokach. Jest tam wyjątkowo czysta woda, piękne plaże z jasnym piaskiem i bujne lasy, w których niezwykle przyjemnie pojeździć rowerem. Gwarne kurorty nad morzem wypełnia latem wielojęzyczny tłum wczasowiczów, za to ukryte w głębi gór spokojne wioski zdają się niezmiennie trwać w swoim własnym świecie. 

Nieopisane porosty aloesów, oleandrów, figowców, drzewek eukaliptusowych i innych roślin ciepłolubnych, klimat wilgotny, malownicze miasteczka, wyśmienite wina domowe, błękitne morze i rewelacyjne szlaki rowerowe - to wszystko oferuje wyspa Elba.

RÓWNOLEGLE PROWADZONA WYCIECZKA MTB - ELBA

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B/C 

To jedna z tych tras gdzie codziennie można wybrać wariant trasy, przygotowaliśmy zarówno bardzo łatwe trasy wzdłuż wybrzeża, z kilkoma niewielkimi podjazdami, jak i bardziej wymagające trasy prowadzące po wzgórzach i górach które dadzą się we znaki nawet najbardziej wytrawnym rowerzystom. Każdy więc znajdzie na tej wycieczce coś dla siebie.

Program

Dzień 1:

Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Busem jedziemy do Włoch.

Dzień 2-4: Maremma

Na początek na trzy dni udajemy się do położonego na Toskańskim wybrzeżu parku narodowego Maremma. To kraina nadmorskich równin poprzecinanych rzekami, gęstych lasów, pastwisk, zatoczek, lagun, wysp i długich piaszczystych plaż, a wszystko to doprawione śladami wielowiekowej historii. Brzmi nieźle, prawda? Warto odwiedzić ten mało znany rejon Włoch, wielu już się w nim zakochało.
Wina z Maremmy sommelierzy zaliczają do najlepszych w całych Włoszech. Dlatego warto wybrać się w podróż jednym z winnych szlaków, czyli strade del vine.
Odwiedzimy kilka pięknych toskańskich miasteczek jak Ortobello, pitigliano czy Massa Martinima. Nie trzeba przeciskać się w tłumie zwiedzających – w Maremmie miasteczkami delektujemy się niespiesznie. Orbetello znajduje się na wąskim cyplu pośrodku laguny. Podstawowym zajęciem mieszkańców od zawsze było rybołówstwo. Dlatego w tutejszych restauracjach koniecznie trzeba spróbować m. in. wędzonego węgorza i bottargi, czyli suszonej ikry cefala morskiego.

Dzień 5: Przylądek Capolivieri: 30 km

Dziś przeprawiamy się promem na Elbę – wyspę Napoleona.
Na początek odwiedzimy przylądek Capolivieri i przepiękne miasteczko o tej samej nazwie z klimatycznymi knajpkami i przepysznymi lodziarniami. Cała trasa prowadzi klifowym wybrzeżem ze wspaniałymi widokami na pobliskie mniejsze wysepki.

Dzień 6: Porto Azzuro – Cavo – Rio Marina: 50 km

Dziś nieco trudniejszy etap , na początek kilku kilometrowy podjazd do pięknego zabytkowego miasteczka Rio Nell Elba. Trudy wynagrodzą piękne widoki i sympatyczna starówka na której poranna kawa smakuje wyśmienicie. Stąd czeka nas już zjazd do Cavo z piękną plażą i rewelacyjną knajpką z owocami morza. Etap zakończymy w najpiękniejszym chyba miasteczku Elby Porto Azzuro, gdzie cumują jachty najbogatszych Włochów.

Dzień 7: Portoferaio – Villa Napoleona: 60 km

Dziś nieco odpoczniemy, krótki etap zaprowadzi nas do willi Napoleona gdzie Cesarz został zesłany na kilka po przegranych bitwach. Warunki miał całkiem luksusowe. Odwiedzimy też stolicę wyspy Porteferaio z imponująca twierdzą, oraz odpoczniemy na najpiękniejszej plaży na wyspie.

Dzień 8: Marciana Marina – Marina di Campo: 50 km

Poranna kawa w Marciana Marina, małym rybackim miasteczku , a następnie trudny podjazd do Marciany. Miłym przerywnikiem podjazdu będzie wizyta w jednej z winiarni gdzie zdegustujemy miejscowe wina. Po takiej przerwie zapewne będzie się lżej podjeżdżać. Dalsza część etapu to już uczta dla oczu , wspaniałe panoramy klifowego wybrzeża i piękne zatoczki z plażami. Na jednej z nich z pewnością zatrzymamy się na dłużej.

Dzień 9:

Czas na powrót do kraju.

Dzień 10:

Rankiem docieramy do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera: 

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic 
  • Opłaty promowe na wyspę Elbę 
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Dopłata do noclegów w domkach kempingowych +800 zł. UWAGA! Zapisy przyjmujemy najpóźniej na miesiąc przed wyjazdem
  • Przelot samolotem +ok. 600 zł
  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Elba II pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.