Madera

Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
10 dni4 800

O wyprawie

Madera

Wśród wód Oceanu Atlantyckiego kryje się skrawek Portugalii, który spełnia wszystkie marzenia miłośników przyrody i pięknych widoków. Madera urzeka urodą i różnorodnością krajobrazu: stromymi klifami, wybrzeżami poszarpanymi przez ocean, płaskowyżami smaganymi przez wiatry, plażami… Nie mówiąc o niezliczonych barwnych kwiatach, które dają wyspie wrażenie trwania wiecznej wiosny. 

Rowerzyści mimo bardzo trudnych podjazdów również znajdą tu swój raj.

Możliwość wypożyczenia rowerów ze wspomaganiem elektrycznym co zdecydowanie ułatwi zwiedzanie tej pięknej wyspy.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: D 

Mimo iż wyjazd ma charakter stacjonarny i każdy będzie mógł dostosować długość trasy pod siebie to jednak ukształtowanie terenu na wyspie wymaga dość dobrej kondycji. Trzeba się przygotować na spore podjazdy. Jeździmy głównie po drogach asfaltowych. W przypadku wypożyczenia roweru ze wspomaganiem elektrycznym trudnośc wycieczki zależy od przełożenia jakie sobie dobierzemy.

Program

Dzień 1:

Przelot samolotem na Maderę.

Dzień 2-9: Madera

Osiem dni przeznaczymy na wycieczki rowerowe po wyspie. Przemierzymy całe wybrzeże jak również spenetrujemy dzikie wnętrze wyspy. Dokładnie poznamy każdy jej skrawek.
Ta wulkaniczna „peła Atlantyku” położona 1000 km od Lizbony, pełna kwiatów, kusić nas będzie urokami niemal tropikalnej roślinności, łagodnym klimatem i pejzażami, które zapierają dech w piesiach. Ten niezwykły „ogród na wodzie” jest miejscem które po prostu trzeba odkryć i to najlepiej na rowerze!

Dzień 10:

Powrót do kraju.

UWAGA: 

PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. 
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera: 

  • Noclegi w pensjonatach. Apartamenty złożone z dwóch sypialni, łazienki i salonu z rozkładaną sofą
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym 
  • Transfery z/na lotnisko 
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie) 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro
  • Dopłata do rowerów elektrycznych +550 zł

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Madera pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Wyspy Kanaryjskie, Portugalia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.