Wokół Tatr

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
Trudność
średnia
Transport
własny
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Wokół Tatr

O wyprawie

Wokół Tatr

Wycieczka rowerowa, gdzie motywem przewodnim jest najwyższe pasmo gór Polski i Słowacji. Codziennie będziemy oglądać te góry, codziennie z innej perspektywy. Będziemy jechać zarówno dobrej jakości drogami asfaltowymi, doskonałą ścieżką rowerową (prawdopodobnie najlepszy odcinek ścieżki rowerowej w Polsce), jak i odcinkami szlakiem rowerowym MTB.

Atrakcje:

 • Liptowski Mikulasz
 • Szczyrbskie Pleso
 • Czerwony Klasztor
 • Przełom Dunajca

Całkowity dystans: 270 km

Całkowite przewyższenia: 3400 m

Program

Dzień 1: Wyjazd z Warszawy w godzinach przedpołudniowych (spotkanie w miejscu: Metro Młociny).

Przyjazd do Nowego Targu. Zakwaterowanie. Godz. 19.00 – Obiadokolacja (pierwszy posiłek wliczony w cenę) i spotkanie informacyjne.

Dzień 2: Nowy Targ – Zuberec 50 km, 540 hm

Pierwszy odcinek 30 km to wzorowa wręcz i prawie płaska ścieżka rowerowa biegnąca do granicy słowackiej. Dalej pojedziemy asfaltową drogą przez Vitovą i Oravice (w Oravicy można skorzystać z basenów termalnych) do Zuberca.

Dzień 3: Zuberec – Pribylina 55 km, 680 hm

Po kilku kilometrach odbijamy w prawo na miejscowość Huty, dalej rowerową ścieżką górską z przepięknymi widokami pojedziemy do Liptowskiego Mikulasza (zwiedzanie). Następnie w Pribylinie obejrzymy skansen wsi góralskiej. Zakończymy dzień w pensjonacie nieopodal.

Dzień 4: Pribylina – Stary Smokovec 50 km 820 hm

W większości trasa dzisiaj wiedzie dobrej jakości drogą asfaltową. Przez cały dzisiejszy etap możemy podziwiać widoki: z jednej strony na Tatry Wysokie w różnych odsłonach, z drugiej na południu na Tatry Niżne. Wespniemy się na poziom ponad 1300 metrów – nad Szczyrbskie Pleso – perełkę Słowackich Tatr. Po odpoczynku zjedziemy do Starego Smokowca na nocleg.

Dzień 5: Stary Smokovec – dzień wolny

Dzisiaj można pójść dla odmiany na wycieczkę pieszą – Stary Smokowiec stanowi doskonałą bazę wypadową na kilka wycieczek górskich, poleniuchować lub powałęsać się po miasteczku i okolicy.

Dzień 6: Stary Smokoviec – Sromowce 62 km, 830 hm

Kontynuujemy naszą wycieczkę malowniczą drogą „Cesta Slobody” dojeżdżając do dość ruchliwej drogi 67. Przerwa na zwiedzenie jaskini Bieliańskiej. Po kilku kilometrach odbijamy w prawo na Bachledową Dolinę – tam skorzystamy z wyciągu krzesełkowego, dalej granią pojedziemy na wschód oddalając się od Tatr w stronę Pienin. Po zjeździe z gór czekają nas nie lada atrakcje: zwiedzanie Czerwonego Klasztoru oraz przejazd rowerem wzdłuż przełomu Dunajca.

Dzień 7: Sromowce – Nowy Targ 45 km, 520 hm

Dzisiejszy dzień w całości przebiega po jednej z najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce – Velo Dunajec. Odwiedzimy Niedzicę – obejrzymy tam zamek i zapory na Dunajcu oraz powstałe w wyniku spiętrzenia wód jeziora: Czorsztyńskie oraz Sromowieckie. Dla chętnych i żądnych wrażeń popołudniowy wjazd na Turbacz.

Dzień 8: Po śniadaniu powrót do Warszawy busem

Warunki

Cena wycieczki obejmuje:

 • noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach
 • śniadania i obiadokolacje
 • opiekę przewodnika
 • asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
 • przewóz bagaży na trasie

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • posiłku w trakcie dnia
 • dojazdu i powrotu
 • biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
 • ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 300 zł/osoby, roweru ze wspomaganiem elektrycznym – 800 zł

Koncepcja naszego wyjazdu:

Zakłada codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 50 – 60 km w asyście busa technicznego, który w razie awarii, przemęczenia etc. służy pomocą. Samochód techniczny wiezie również nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp. Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 18.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 50% z tych 9 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.

Na tej wyprawie wymagane są rowery górskie.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wokół Tatr pochodzą od biura Via Verde, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.