Macedonia MTB

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
trudna
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
11 dni3 800
Cena promocyjna przy zapisach do 01.03.2024

Szczegóły wyjazdu Macedonia MTB

O wyprawie

Popowa Sapka | Mawrowo | Ochrid | Pilaster

Góry Macedonii dla większości nadal pozostają nieodkrytą destynacją. Trochę niesłusznie, Ten niewielki kraj aż w 80 % pokryty jest wspaniałymi dzikimi pasmami górskimi, każdy objęty Parkiem Narodowym, w każdym znajdziemy małe wioski odcięte od cywilizacji i wspaniałą sieć szlaków świetnie nadających się na rower górski.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (KONDYCJA): C

Trasa górzysta, etapy ok. 60-70 km dziennie, przewyższenia 1000-1500 m dziennie.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): B

Głównie drogi szutrowe, kilka łatwych i krótkich odcinków technicznych

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Równolegle prowadzona wycieczka rowerowa - Jeziora Macedonii.

Program

Dzień 1: 

Wyjazd w godzinach przedpołudniowych z Krakowa i Katowicach. 

Dzień 2: Popowa Sapka 

Po przyjeździe i krótkim odpoczynku łatwa trasa w masywie Shar Planina , doliną Lestnica. Co roku odbywa się tu jeden z największych Bike Festivali w Macedoni z wyścigami XC I DH. Sama Popowa Sapka to najwiekszy kurort narciarski w kraju, jednak to zaledwie trzy wyciągi i raczej czuje się tam klimat Szczyrku z lat przedwojennych. 

Dzień 3: Popowa Sapka – Mawrowo 

Przepiękna trasa prowadząca wysoko położonymi łakami, przez tereny pasterskie do Parku Narodowego Mavrovo. 

Dzień 4: Mawrowo 

Cały dzień spędzimy w Parku Narodowym Mavrovo, penetrując jego najlepsze szlaki MTB. 

Dzień 5: Mawrowo – Ochrid 

Wspaniały zjazd z najwyżej położonej wioski w Macedonii – Gallicnika do położonej 1000 metrów nizej Jaremcy. Po południu transfer busem do Ochridu. 

Dzień 6-8: Ochrid 

Trzydniowa runda wspaniałymi szlakami wokół Jeziora Ochrydzkiego, trasy w Parku Narodowym Galichica , część pętli prowadzi przez teren Albanii. 

Dzień 9-10: Pilaster 

Przedpoludnie spędzimy jeszcze pedałując wzdłuż jeziora Ochrydzkiego i po raz ostatni wykąpiemy się w jego przejrzystych wodach. Później przez spokojne wioski na pograniczu albańskim dotrzemy do Vevcani, sielskiej miejscowości chętnie odwiedzanej przez miejscowych turystów ze względu na krajobrazy i niezwykły spokój. 

Dzień 11: 

Powrót busem do kraju.

UWAGA: PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach, kwaterach turystycznych lub domkach kempingowych (pokoje 3-4 osobowe)
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

  • Wyżywienia

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Gwarancja pokoju 2-os na całej wycieczce +500 zł/os
  • Przelot samolotem +ok. 600 zł
  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Macedonia MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Macedonia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.