Trans Tyrol MTB

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
trudna
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty
TerminCena
11 dni3 000
Cena promocyjna przy zapisach do 01.05.2024

Szczegóły wyjazdu Trans Tyrol MTB

O wyprawie

Imst | Steinach | Pertisau | Steinberg | Kirchberg | Walchsee

Odkryj Tyrol na rowerze oczywiście tylko z Cyklotrampem! Tyrol to najbliżej nas położony prawdziwie alpejski rejon. Jednocześnie bez wysokogórskich szlaków idealnie nadaje się na wiosenne przetarcie przed sezonem. 

W całym regionie znajduje się ponad 5.600km oznakowanych tras rowerowych MTB oraz 900km oznakowanych szlaków rowerowych, które biegną przez urozmaicony, górski krajobraz, przez alpejskie hale i pastwiska oraz wzdłuż górskich rzek i potoków. W czasie wycieczki koniecznie należy skorzystać z gościnności górskich schronisk aby odpocząć i spróbować lokalnych specjałów kulinarnych i nie tylko! 

Przygotowaliśmy dla Was trasę specjalną, na której osoby słabsze będą mogły korzystać niemal codziennie z wyciągów dzięki czemu ominą je najtrudniejsze podjazdy a zarazem nie stracą nic z walorów widokowych wycieczki. Cała trasa obejmuje aż 13 wyciągów i mnóstwo przepięknych zjazdów które na pewno zapadną w pamięć!

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (KONDYCJA): C-E

C: Trasa górzysta, etapy ok. 60-70 km dziennie, przewyższenia 1000-1500 m dziennie.
E: Trasa bardzo górzysta, etapy do 100 km lub dłuższe, przewyższenia 2000-3000 m dziennie.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): C

Głównie drogi szutrowe jak i dość sporo w miarę łatwych odcinków technicznych.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Program

Dzień 1: 

Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Busem udajemy się do Austrii. 

Dzień 2: Imst 

Rano przyjeżdżamy do Imst, typowej alpejskiej miejscowości z malowanymi domami. Na początek krótka wycieczka po okolicy. 
Wieczorem impreza integracyjna. 

Dzień 3: Imst - Seefeld im Tirol: 68 km, 1769 m przewyższnia [1 wyciąg 500 m] 

Na sam początek czeka nas spory podjazd i to bez możliwości podwózki wyciągiem, będzie więc okazja do sprawdzenia własnej kondycji. 600 metrow przewyższenia na szczyt Marienbergjoch wynagrodzą z pewnością widoki na najwyższy szczyt Niemiec - Zugspitze oraz dolinę rzeki Inn. Dodatkową nagrodą będzie szybki zjazd krótką szutrówką. 
Po zjechaniu do Lermoos czeka nas krótki odpoczynek na pięknej, płaskiej ścieżce rowerowej w dolinie Gaistal otoczonej potężnymi skalnymi ścianami. Kolejny podjazd, na Ehrwalder Alm można już pokonać wyciągiem. Następujący po nim niemal 20-kilometrowy zjazd zapewni mocne wrażenia. Na koniec jeszcze miłe dla oka widoki na jezioro Weidach i docieramy w końcu do mety pierwszego etapu. 

Dzień 4: Seefeld im Tirol - Steinach: 89 km, 1730 m [3 wyciągi - łącznie 2100 m] 

Dziś przekroczymy dolinę rzeki Inn i skierujemy się ku przełęczy Brenner. Czekają nas wspaniałe widoki na tyrolską stolicę - Insbruck oraz otaczające ją góry. Nie zabraknie szybkich, pełnych adrenaliny zjazdów. Trzy wyciągi na trasie sprawią iż etap mimo swej długości okaże się nadzwyczaj łatwy, gdyż większość z tych 104 km prowadzi w dół. 

Dzień 5: Steinach - Pertisau: 75 km, 1920 m [1 wyciąg 500 m] 

Bardzo atrakcyjny etap, rozpoczynamy wjazdem kolejką linową na szczyt największego Bikeparku w Tyrolu. Stąd czekają nas różne opcje zjazdów od prawdziwie downhillowych wymagających sporych umiejętności technicznych po bardzo łatwe dla początkujących. Później już prawie tylko długie zjazdy przeplatane krótkimi podjazdami z widokami na dolinę Wipptal. Na koniec jednak czeka nas wymagający podjazd nad jezioro Achensee, jedno z najpiękniejszych austriackich jezior. 

Dzień 6: Pertisau - Steinberg: 39 km, 700 m [1 wyciąg 550 m] 

Czas na nieco odpoczynku. Krótki etap pozwoli w pełni delektować się widokami na najpiękniejsze tyrolskie jezioro - Achensee, a może pogoda pozwoli nawet na krótką kąpiel. Czeka nas jednak jeden trudniejszy 500-metrowy podjazd, po którym za to nastapi jeden z dłuższych na trasie, ekscytujący zjazd ze szczytu Koglioch do Steinbergu. 

Dzień 7: Steinberg - Niederau: 60 km, 1570 m [2 wyciągi - łącznie 1550 m] 

Dzisiejsza trasa prowadzi przez dwa piękne kaniony - Kanion Steinberger i Kanion Brandenberger. Widoki będą oszałamiające. Druga część etapu z kolei obfituje w rozległe alpejskie panoramy. Tutaj czeka nas długi 900-metrowy podjazd i pełen ciasnych serpentyn, równie długi zjazd. 

Dzień 8: Niederau - Kirchberg: 50 km, 1020 m [4 wyciągi - łącznie 3000 m] 

Niesamowity etap, na którym aż 4 razy skorzystamy z wyciągów i kolejek gondolowych pokonując nimi w sumie ponad 3000 metrów wysokości. Suma zjazdów dzisiejszego dnia wynosi aż 3500 m. Tak więc dziś tylko zjazdy i zjazdy i naprawdę będą one bardzo urozmaicone! 

Dzień 9: Kirchberg - Walchsee: 72 km, 1050 m [3 wyciągi - łącznie 2100 m] 

Na ostatnim etapie zdobędziemy szczyt Kitzbüheler Horn w większości podjeżdżając na niego kolejką gondolową, a jedynie ostatnie 350 m mozolnie pedałując. Ze szczytu po obejrzeniu przepięknej panoramy niemal całych austriackich Alp czeka nas niesamowity zjazd o 1800 m w dół! Można go pokonać na dwa sposoby, szybką i łatwą technicznie szutrówką, lub pełną technicznych trudności z hopkami, skoczniami, mostkami i dropami ściezka, która wyciągnie z nas niemało nerwów. Ostatnie 40 km pokaże nam wszystko to co najlepsze może zaoferować rowerzystom Tyrol: piękne górskie panoramy, szerokie doliny, gęste świerkowe lasy, rozległe alpejskie łąki i malownicze miasteczka. Malowniczo położone jezioro Walchsee będzie idealnym dopełnieniem całej wycieczki! 

Dzień 10: Walchsee 

Ten dzień przeznaczymy na zasłużony odpoczynek nad jeziorem Walchsee. 
Wieczorem wyruszamy w drogę powrotną do kraju. 

Dzień 11: 

Rankiem docieramy do Krakowa, Katowic.

UWAGA: PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera:

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Dopłata do noclegów w pensjonatach lub domkach kempingowych +1000 zł. UWAGA! Zapisy przyjmujemy najpóźniej na miesiąc przed wyjazdem
  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)
  • Korzystanie z wyciągów i kolejek gondolowych na trasie  ok. +300 zł

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacic w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Trans Tyrol MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.