Azory - Sao Miguel

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
łatwa
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
12 dni5 000
Cena promocyjna przy zapisach do 15.06.2024

Szczegóły wyjazdu Azory - Sao Miguel

O wyprawie

Azory

Nazywane często „europejskimi Hawajami” Azory to archipelag dziewięciu wulkanicznych wysp, leżących na środku Atlantyku, wysuniętych najbardziej na zachód w całej Europie i należących do Portugalii. To wciąż stosunkowo nieodkryty kierunek, z takimi atrakcjami jak choćby gorące źródła, plaże z czarnym piaskiem, trekkingi po szczytach wulkanów czy po ich kalderach porośniętych soczystą zielenią, pływanie z wielorybami i wiele, wiele innych!

To wyspy – ogrody, cały rok zielone i tonące w kwiatach. Co więcej, na Azorach codziennie występują trzęsienia ziemi. Nieszczególnie mocne, w zasadzie nieodczuwalne, ale regularnie odnotowywane przez urządzenia sejsmiczne. Brzmi jak przygoda i pomysł na udany wyjazd rowerowy?

Na tej wycieczce skupimy się na głównej, najpiękniejszej i największej wyspie Azorów - Sao Miguel.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B

Łatwe trasy wzdłuż wybrzeża, z kilkoma niewielkimi podjazdami, drogi asfaltowe.

Program

Dzień 1:

Przelot samolotem na wyspę Sao Miguel.

Dzień 2-8: Sao Miguel

Naszą rowerową przygodę zaczniemy na wyspie Sao Miguel.
Zwiedzanie wyspy Sao Miguel to odkrywanie miejsc, których nie zjedziecie nigdzie w całej Europie, mówię o miejscach takich jak na przykład plantacje herbaty, które kojarzą się bardziej ze Sri Lanką czy oglądanie Wielorybów, które w pierwszej chwili przypomina nam podróż na Islandię czy plantacje ananasa kojarzące się głównie z Ameryką Południową. A tutaj macie to wszystko w jednym miejscu, na wyspie, wokół, której zrobienie pętli drogami to około 200 km.
Znajdziemy tu wspaniałe punkty widokowe, piękne plaże, klimatyczne miasteczka i wiele innych atrakcji.

Dzień 9:

Powrót samolotem do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach, kwaterach turystycznych lub domkach kempingowych (pokoje 3-4 osobowe)
  • Przelot samolotem z rowerami
  • Transfery z/na lotnisko
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Azory - Sao Miguel pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Portugalia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.