Zamki nad Loarą

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
łatwa
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
10 dni3 490
Ostatnie wolne miejsca !!

Szczegóły wyjazdu Zamki nad Loarą

O wyprawie

Zamki nad Loarą | Francja

 • Trasy rowerowe poprowadzone wzdłuż Loary
 • Tours – przepiękna starówka oraz okazałą gotycką katedra św. Gatiena (Cathédrale Saint-Gatien) z imponującymi XIII-wiecznymi witrażami
 • Zamek w Chambord – największy spośród zamków nad Loarą, jedno z najbardziej imponujących dzieł renesansu
 • Zamek w Blois – to średniowieczna budowla, usytuowana na wysokiej skarpie w samym sercu miasta
 • Zamek Chenonceau – nazywany „Zamkiem Dam” otoczony imponującym ogrodem
 • Jaskinie troglodytów - zespoły pomieszczeń, które zostały wykute w miękkich wapiennych lub piaskowych skałach

O wyprawie ...

Zapraszamy na spokojną wycieczkę w Dolinie Loary. Przemieszczając się na rowerach, bez większego pośpiechu, będziemy mogli nie tylko podziwiać zabytki architektury, ale przede wszystkim wczuć się w klimat odwiedzanych przez nas miejsc. Poza zwiedzaniem wspaniałych posiadłości będzie też czas na wypicie kawy w sennym miasteczku, degustację win lokalnej apelacji z pobliskiego chateau czy wspólnego grilla.

Ogrody Francji

Tak Francuzi nazywają region Doliny Loary. Obfituje on nie tylko w perełki architektoniczne, ale także w przepiękne ogrody w stylu barokowym, które umilały czas właścicielom zamków. W trakcie przejazdów pomiędzy zamkami można zachwycić się różnorodnością krajobrazu. Poza meandrującymi rzekami i wspomnianymi ogrodami, będziemy mijać lasy, grzęzawiska, sielankowe wiejskie pejzaże, a nawet jaskinie troglodytów.

Zamki nad Loarą

W dolinie Loary wpisanej na listę UNESCO znajduje się ponad 300 twierdz, zamków i pałaców wybudowanych w stylach gotyckim i renesansowym, z których w trakcie wyjazdu zobaczymy około 20. Będzie również czasu, by te najpiękniejsze zamki takie jak Chenonceau, Chambord czy Villandry, móc zwiedzić od środka.

Program

Dzień 1-2 Wyjazd do Francji i zamek w Azay-le-Rideau

Wyjazd z Warszawy o godzinie 12:00 (parking przed Kinoteką obok PKiN). Możliwość dołączenia w Poznaniu (ok. 16:30). Przejazd nocny w kierunku Francji.

Kolejnego dnia w godzinach popołudniowych docieramy do naszej bazy leżącej w miasteczku Azay-le-Rideau. Po zakwaterowaniu krótka wycieczka do centrum, gdzie ujrzymy pierwszy zamek. A zamków podczas tego wyjazdu z pewnością nie zabraknie! Nocleg w ośrodku.

Dzień 3 Ścieżką rowerową wzdłuż Loary

Azay-le-Rideau - Saumur (autobusem) – Château d'Ussé – Azay-le-Rideau - ok. 60 km na rowerze

Dzisiejszą trasę rozpoczniemy pod zamkiem w Saumur, którego charakterystyczna sylwetka widnieje między innymy w słynnym manuskrypcie "Bardzo bogate godzinki księcia de Berry". Następnie specjalną ścieżką rowerową biegnącą brzegiem Loary pojedziemy do zamku w Ussé, który miał zainspirować Charles’a Perraulta do napisania "Śpiącej Królewny". Stamtąd przejedziemy na rowerach aż do naszej bazy w Azay-le-Rideau.

Dzień 4 Renesansowe twierdze i Leonardo da Vinci

Azay-le-Rideau – Chaumont (autobusem) – Amboise – Tours, powrót busem do Azay-le-Rideau - ok. 48 km na rowerze

Po zwiedzeniu zamku-twierdzy w Chaumont ruszamy na rowerach do Amboise, gdzie poza renesansowym zamkiem i interesującą starówką znajduje się muzeum Leonarda da Vinci. Leonardo spędził w Amboise ostatnie trzy lata swojego życia a dom, w którym mieszkał jest obecnie przekształcony w muzeum poświęcone jego wynalazkom. Po południu przejazd rowerowy do Tours, skąd powrót autokarem do bazy.

Dzień 5 Zachodnia część doliny Loary

Azay-le-Rideau - Chambord (autobusem) - Blois - Fougères-sur-Bièvre - Pontlevoy - Montrichard, powrót busem do Azay-le-Rideau - ok. 58 km na rowerze

Po śniadaniu przejazd autokarem do największego z zamków Loary - zamku w Chambord. To miejsce słynęło nie tylko z architektury, ale i z likieru malinowego, produkowanego tu od XVII w. Po zwiedzaniu wsiądziemy na rowery i jedziemy podziwiać kolejne zamki w Blois, Fougères-sur-Bièvre i Montrichard.

Dzień 6 W krainie Ryszarda Lwie Serce

Azay-le-Rideau - Montreuil-Ballay (autobusem) - Fotrevraud - Chinon, powrót busem Azay-le-Rideau - ok. 48 km na rowerze

Po rozpakowaniu rowerów i krótkiej sesji zdjęciowej przed zameczkiem w Montreuil-Ballay jedziemy do opactwa Fontevraud. Jest to największa budowla klasztorna w całej Francji w podziemiach której spoczywają liczni władcy, m.in. Ryszard Lwie Serce. Po zwiedzaniu pojedziemy do jego zamku w Chinon, gdzie czekać będzie nasz autokar.

Dla chętnych możliwość kontynuowania jazdy do Azay-Le-Rideau (+ 22 km).

Dzień 7 Ogrody Francji

Azay-le-Rideau - Chenonceau (autobusem) - Vouvray - Tours - Vallères, powrót autobusem do  Azay-le-Rideau - ok. 66 km na rowerze

Dzisiejszą trasę rozpoczynamy przed zamkiem Chenonceau zwanym "zamkiem na wodzie", skąd wsiadamy na rowery i jedziemy do Vouvray. Następnie udamy się do Tours i dalej do Vallères.

Dla chętnych możliwość kontynuowania jazdy rowerem do Azay-le-Rideau (+8 km).

Dzień 8 Tours i zamek w Villandry

Azay-le-Rideau - Tours - ok. 35 km na rowerze

Na zakończenie wycieczki przyjrzymy się jeszcze naszej pięknej okolicy. Będziemy mieli czas, by na dłużej zatrzymać się w Tours - stolicy regionu oraz zwiedzić zamek-perełkę w Villandry z jego przepięknymi ogrodami.

Dzień 9-10 Wyjazd z Francji i powrót do kraju

Po śniadaniu sprzątanie domków i wykwaterowanie, po których wyruszymy autokarem w trasę powrotną do kraju. Kolejnego dnia wczesnym popołudniem powrót do Warszawy. Możliwość odłączenia się w Poznaniu.

Warunki

Cena zawiera:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Warszawy), możliwość dołączenia w Poznaniu
 • Transport rowerów na specjalnej przyczepie
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w domkach letniskowych (w każdym domku 3-pokoje 2-osobowe)
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Ubezpieczenie: KL do 20 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składki: TFG - 10 PLN, TFP - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia - min. ok. 15-25 EUR/dzień
 • Kosztów uczestnictwa w programie (m.in. bilety wstępu, opłaty klimatyczne, parkingowe, zwyczajowe napiwki) - ok. 100 EUR
 • Dopłaty do zakwaterowania w pok. 1-os. (w miarę dostępności tego typu pokoi) - 650 PLN
 • Wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru - 300 PLN
 • Dopłaty za transport roweru elektrycznego: 200 PLN (ilość ograniczona do 5 sztuk)

Liczba uczestników: 15 - 35 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 500 PLN

-

Wypożyczenie roweru

Dla osób, które nie biorą własnego roweru, istnieje możliwość wypożyczenia roweru za dodatkową opłatą zgodnie z ceną podaną w warunkach wyjazdu (cena nie obejmuje). Podana opłata obejmuje wypożyczenie roweru na cały okres wyjazdu. Wypożyczane przez nas rowery to rowery trekkingowe średniej klasy z ramą damską (19") ROMET Gazela II, ROMET Gazela IV lub podobne. Każdy rower wyposażony jest w bagażnik, jedną sakwę i błotniki. Nie posiada uchwytu na bidon. W cenie wypożyczenia zapewniamy podstawowy serwis rowerowy podczas wyjazdu oraz części zamienne tj. zapasowe dętki, zapasowe klocki hamulcowe, smary, oleje do smarowania łańcuchów i przerzutek. Osoby zainteresowane wypożyczeniem roweru powinny to zgłosić w momencie zapisywania się na wyjazd, nie później jednak niż na 4 tygodnie przed rozpoczęciem wyjazdu. Ze względów higienicznych nie wypożyczamy kasków rowerowych.

Rower elektryczny

Jest możliwość zabrania na wyjazd roweru elektrycznego. Każdy uczestnik, który chce zabrać na wyjazd rower elektryczny jest proszony o powiadomienie nas o tym w momencie zgłoszenia się na wyjazd. Późniejsze zgłoszenie chęci zabrania roweru elektrycznego nie gwarantuje możliwości jego zabrania. Nie zabieramy rowerów elektrycznych, których zgłoszenie nie zostało przez nas potwierdzone i za których transport nie została wniesiona dodatkowa opłata 200 PLN. Limit rowerów elektrycznych przewożonych na przyczepie wynosi 5 sztuk. Całkowita długość roweru nie może być większa niż 185 cm. Jest to długość liczona od początku przedniego koła do końca tylnego koła. Opony roweru nie mogą być szersze niż 2,30 cala. Na każdej oponie jest podana jej szerokość. Prosimy o sprawdzenie całkowitej długości roweru elektrycznego oraz szerokości jego opon przed zapisaniem się na wyjazd. Jeśli rower elektryczny przekroczy powyższe wymiary, nie będzie możliwe jego zapakowanie na przyczepę rowerową. Z uwagi na to, że rower elektryczny jest znacznie cięższy od klasycznego roweru, Uczestnik, który zabiera na wyjazd rower elektryczny jest odpowiedzialny za jego zapakowanie na przyczepę oraz wypakowanie z przyczepy.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Zamki nad Loarą pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Francja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.