Lazurowe Wybrzeże

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
średnia
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty

Szczegóły wyjazdu Lazurowe Wybrzeże

O wyprawie

Saint Tropez | Agay | Cannes | Cagnes Sur Mer | Nicea | Monaco

Lazurowe Wybrzeże jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów regionem w Europie. Morze w kolorze indygo, piękne plaże, niebieskie śródziemnomorskie niebo, palmy oraz kontrast - wysoko położone rejony z roślinnością alpejską. Piękno krajobrazu, bogactwo południowej roślinności i łagodny klimat uczyniły Lazurowe Wybrzeże ulubionym miejscem zimowych i wiosennych treningów kolarzy z całej Europy. 

Pas wysokich Alp Nadmorskich chroni Wybrzeże Lazurowe przed zimnymi wiatrami wiejącymi z głębi kontynentu i sprawia iż zimą temperatura nie spada tutaj poniżej 10 stopni. 

Proponujemy zarówno wycieczki wzdłuż wybrzeża, podczas których odwiedzimy m.in. Niceę, San Remo, Monte Carlo, Monaco, Cannes, Saint Tropez. Te wszystkie kurorty teraz przed sezonem wydają się uśpione i bardzo przyjemne, pozbawione tłumów jakie nawiedzą je za kilka miesięcy. 

Piękne trasy wzdłuż wybrzeża urocze plaże, skalne klify i wiele innych atrakcji. 
Bardziej wprawnych rowerzystów czekają też wycieczki w okoliczne górskie rejony. Krajobrazy są tu niemalże alpejskie, jednak na szczęście, na śnieg nie ma co liczyć.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B/D 

Dwie opcje trasy, jedna łatwiejsza, praktycznie bez żadnych podjazdów, z etapami ok. 50 km długości, krótkie odcinki szutrowe. Druga wersja trudniejsza, z etapami ok. 70 km i sporymi podjazdami.

Równolegle prowadzona wycieczka MTB - Lazurowe wybrzeże

Program

Dzień 1: 

Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Przejazd autokarem do Francji. 

Dzień 2: Saint Tropez 

Rankiem docieramy w okolice słynnego Saint Tropez. Ta dawna wioska rybacka dzisiaj należy do najelegantszych kurortów Lazurowego Wybrzeża. To miejsce w którym się bywa by podziwiać innych i samemu być podziwianym. Oczywiście od razu po dotarciu na kemping ruszymy na zwiedzanie starego portu, w którym kołyszą się jachty milionerów. My jednak wybierzemy nasze rowery i ruszymy na zwiedzanie okolic. A jest co zwiedzić. Wakacyjny zgiełk St Tropez mocno kontrastuje z sielskim pięknem krainy rozciągającej się nieco dalej od wybrzeża. Kraina ta zachowała nieodparty czar prowansalskiej prowincji, tonącej w polnych kwiatach, strojnej w zielone winnice. Odwiedzimy czarujące miasteczka Ranatuelle i Gassin, w których życie toczy się spokojniutko, ludzie grają w bule na cienistych placykach pod platanami, albo przesiadują w kawiarniach.

Okolica słynnie też ze wspaniałych win Cotes du Provence. Wieczorem udamy się na plażę i to nie byle jaką, bo tę słynną z filmu Żandarm z Saint Tropez, gdzie w latach 60-tych panie po raz pierwszy na świecie odważyły się pokazać w strojach topless, i degustując te wspaniałe wina zintegrujemy się z całą grupą! 

Dzień 3: Saint Tropez 

Na zwolenników spokojniejszej jazdy czekają dziś kolejne piękne prowansalskie miasteczka w których czas jakby się zatrzymał. Średniowieczne Grimaud to jedno z najbardziej malowniczych prowansalskich miasteczek na wzgórzach. Nad starą zabudową dominują romantyczne ruiny zamku Grimaldich. Poniżej leży wspaniały port Grimaud, do złudzenia przypominający miniaturkę Wenecji. Okolica idealna na rower, dające ochłodę lasy kasztanowe, piękne widoki i wspaniałe zapachy polnych kwiatów! Oczywiście nie zabraknie też chwilki na plażowanie. 

Dzień 4: Saint Tropez - Agay 

Opuszczamy Saint Tropez i udajemy się wzdłuż wybrzeża by poznać kolejne słynne kurorty Lazurowego Wybrzeża. Dziś łatwy płaski etap wzdłuż wybrzeża. Zajrzymy do kilku mniejszych miejscowości wypoczynkowych , małych marin jachtowych i rybackich wiosek. Plaże też będą, choć w tej części wybrzeża nie są one najpiękniejsze. Nawet tutaj panuje przepych i bogactwo. Na dłużej zatrzymamy się w miejscowości Frejus z potężną katedrą i rozległą plażą. Stąd już pozostaje tylko 10 km piękna nadmorską droga do kolejnego naszego kempingu w miejscowości Agay, gdzie zatrzymamy się na dwie noce. 

Dzień 5: Agay 

Dziś zwiedzimy Masyw Esterell. To jedno z najbardziej malowniczych miejsc na Lazurowym Wybrzeżu. Ostra czerwień skał kontrastuje tu z głębokim błękitem morza. Wulkaniczne skały uległy tu silnej erozji i tworzą najróżniejsze przedziwne kształty. W dodatku te niesamowite krajobrazy można podziwiać w spokoju, bez tłumów turystów jakie można spotkać na wybrzeżu. Naprawdę warto na jeden dzień uciec od wybrzeża by odpocząć od zgiełku jaki tam panuje. Choć w okrasie który my wybraliśmy nie jest jeszcze tak żle. 

Dzień 6: Agay – Cannes - Cagnes Sur Mer 

Dziś szczególnie zachwyci wszystkich malownicza nadbrzeżna droga Esterel, łącząca Agay z Cannes, biegnąc wzdłuż krawędzi dzikiego masywu górskiego, odsłaniającego spod zieleni nagie, czerwone jak krew profirowe skały. Krajobraz przypomina tu korsykańskie wybrzeże. Droga od lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród rowerzystów. Trasa przemyka pomiędzy dostojnymi czerwonymi górami a roziskrzonym, niebieskim morzem, tu i tam otwierając widok na zachęcające do odpoczynku plaże, fantastycznie ukształtowane skały, czy odludne zatoczki.

Popołudnie spędzimy na spacerach po słynnej, wysadzonej palmami promenadzie w Cannes. Labirynt średniowiecznych uliczek i stary rybacki port również tchną niepowtarzalnym urokiem. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Odwiedzimy jeszcze Antribes – miasto artystów, miasto Pabla Picasso. Tu znajduje się wspaniały zamek Grimaldich a w nim muzeum artysty, piękny port jachtowy i urocza starówka.

Na kolejne trzy noclegi zatrzymamy się na kempingu w Cagnes sur Mer. 

Dzień 7: Cagnes Sur Mer - Nicea 

Czas na kolejne wspaniałe miasto Lazurowego Wybrzeża i to chyba właśnie najwspanialsze – Nicea. Wzdłuż morskiego brzegu biegnie jeden z najsławniejszych w świecie bulwarów: Promenade des Anglais, gdzie znajdziemy najdroższe hotele oraz ekskluzywne bary i restauracje. Jednak by poznać Niceę, nie wystarczy przejażdżka bulwarem. Trzeba zobaczyć pełne uroku stare miasto, malownicze wzgórze z resztkami zamku, wspaniałe secesyjne kamienice.

W Nicei będzie można spędzić cały dzień , lub też wybrać się z nami na rowerową wycieczkę wzdłuż rzeki Var. W krajobraz doliny wkomponowane są grządki kwiatowe, winnice i gaje oliwne, a wioski na wzgórzach pojawiają się jedna za drugą. Na horyzoncie roztacza się widok na pokryte śniegiem Alpy. Naprawdę bardzo malownicza to trasa. 

Dzień 8: Cagnes Sur Mer – Monaco 

Dziś udamy się do Monako. Jest na Ziemi kilka miejsc, których nazwy przywołują skojarzenie ze słowami: luksus, przepych, sława, pieniądze. Monako jest jednak tylko jedno. I ono jest na szczycie tej listy. Z jednej strony to stolica światowej elegancji, luksusu i przepychu, a z drugiej niesamowicie zadbany śródziemnomorski kurort o charakterze średniowiecznego miasteczka. Zanurzamy się w sieć malowniczych uliczek, udajemy na zwiedzanie Pałacu Książęcego - siedziby rodu Grimaldich oraz katedry, w której spoczywa księżna Grace. No a przede wszystkim zajedziemy pod słynne kasyno, gdzie co chwilę podjeżdża luksusowe auto przywożące bogatych i sławnych gości.

Sama droga do prowadząca do Monako również stanowi nie lada atrakcję. Słynna wijąca się nadmorskim urwiskiem droga, biegnie pośród skał w niezrównanej malowniczej scenerii, po drodze zwiedzimy jeszcze kilka zabytkowych miejscowości i nie zabraknie też czasu na plażowanie w pięknej spokojnej miejscowości Villafranche. 

Dzień 9: Cagnes Sur Mer 

Na koniec pozostawimy sobie zwiedzanie miasteczek w okolicach Cagnes. St Paul, Vence i samego Cagnes. W każdym z nich zachowała się piękna starówka imponujący zamek, niezliczone galerie sztuki i przytulne kawiarenki. Oczywiście nie zabraknie też czasu na ostatnie chwile ze słońcem na pobliskiej plaży.

Wieczorem ruszamy w droge powrotną do kraju. 

Dzień 10: 

Powrót w godzinach popołudniowych do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera:

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

  • Wyżywienia

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Dopłata do noclegów w domkach kempingowych +500 zł. (pokoje 2-4 osobowe)
  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Lazurowe Wybrzeże pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Francja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.