Japonia rowerem | TYLKO DLA KOBIET

Kategoria
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
Trudność
łatwa
Transport
samolot
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty
TerminCena
21 dni7 800
+ bilet lotniczy

Szczegóły wyjazdu Japonia rowerem | TYLKO DLA KOBIET

O wyprawie

SAKURA CYCLING 桜 WIOSENNA PODRÓŻ ROWEROWA DO JAPONII

Rowerem do Cesarstwa Japonii

Po czterech latach przerwy, nadszedł czas, by ponownie wylądować na tej nieziemskiej planecie. To będzie wyjątkowa podróż, bo tęsknota za tym krajem jest ogromna i na nowo rozbudzi czułe zmysły. Ta wyprawa rowerowa będzie inna niż pozostałe – z nowymi pomysłami – nieco krótsza i bez namiotów. Celujemy również w czas kwitnienia wiśni japońskiej SAKURĘ. To wyjątkowy czas dla Japończyków i liczę na to,  że uda nam sie w nim uczestniczyć.

Wiosna to idealny czas na ten rejon Japonii. Przyjemne temperatury, brak deszczu, ba!może być nawet gorąco – przy tych zawirowaniach klimatu…

Spokojna, wyważona i gościnna Japonia porwie wasze serca i nogi. Odległy, ale istniejący ideał. Kraj, który najpiękniej odkrywa się właśnie na rowerze. Japonia ma znakomicie rozwinięta infrastrukturę dla fanów dwóch kół i prawdziwych podróżników. Rower idealnie wpisuje się w tę scenerię i jest również bardzo popularny wśród Japończyków. Drogi dobrej jakości, udogodnienia dla rowerzystów, dedykowane tunele, specjalne stacje na odpoczynek. Do tego wszystkiego dochodzi bezpieczeństwo, które daje pełne poczucie komfortu.

Odwiedzając Japonię po raz pierwszy, na myśl przychodzi Osaka, Kioto, Tokio…i oczywiste jest, że muszą się znaleźć na naszej drodze…

….ale na mapie Honsiu, istnieją inne fantastyczne obszary, niezadeptane i niezmącone turystyczną falą. Naturalne i otwarte drogi południowego wybrzeża. Nie zabraknie takich perełek jak Nara, czy Fuji, ale najbardziej cieszą mnie nowe miejsca, które razem odkryjemy. To będzie wyjątkowa podróż, po cztereh latach przerwy, to będzie nasze odrodzenie. 

Pamiętacie jak pisałam o nurkujących kobietach AMA?, w końcu będzie okazja odwiedzić to przepełnione tradycją miejsce i ich bohaterki. 

Kolejny news na trasie, to majestatyczne Jezioro Biwa ( 琵琶湖 Biwa-ko) któremu towarzyszy pocztówkowa sceneria piaszczystch plaż, zabytkowe otoczenie, świątynie, tradycyjne wioski wypełnione przyrodą sezonowych kwiatów i pól ryżowych.

 

Program

Dla kogo wyprawa:

Pokonamy ok. 550 km na rowerach, bez napinki i potu na czole – optymalnie 40/50/60 dziennie w zależności od charakteru drogi i tego co oferuje. Musi być czas na przyjaźń, nieoczekiwane zdarzenia, smakowanie miejsc, gubienie się, nieoczywiste historie.

Wyprawa dedykowana jest kobietom o dobrej kondycji fizycznej, otwartym umyśle i umiejętności dostosowywania się do aktualnych sytuacji. Potrzebuję pozytywnychi spontanicznych osób do działań – to musi być ta sama grupa krwi i dobry flow. Jednym słowem symbioza.

Zapraszam kobiety głodne przygody, empatyczne, pomocne, czujące sie dobrze w kameralnej ekipie, ale również samodzielne. Kobiety, które mają za sobą rowerowe doświadczenia i wiedzą z czym to się je.

UWAGA : Ta podróż to nie jest turnee po typowych zabytkach i miejscach z kart przewodników (choć kilka zaliczymy – hihi ) Jej atrybutami będzie japońskie życie, japońska kuchnia, droga, Ocean, kultura, tradycja i spotkania z ludźmi. Porozumiewamy się specjalnym translatorem.

Jeśli oczekujesz wizyty w każdej świątyni, czy zamku, to od razu uprzedzę że to nie jest taka wycieczka.

Oczywiście wejdziemy do kilku świątyń, bo są one elementem kultury – tym bardziej że w Japonii stykają się dwie filozofie życia i byłoby grzechem nie dotknąć Shintō i Buddyzmu – są to największe religie w Japonii. Shinto jest najstarsza, obecna w Japonii od samego początku. Buddyzm natomiast przewędrował dopiero w VI wieku. Od tego czasu szintoiści i buddyści żyją w zgodzie i harmonii. Warto przed wylotem zgłębić nieco ten świat, by lepiej zrozumieć go na miejscu. Polecam również świetną, kieszonkową lekturę, którą można ‘łyknąć’ w samolocie ”Tatami kontra krzesła” stare ale jare i świetnie się czyta!

Jak wygląda mniej więcej przekrój dnia? po śniadaniu zwykle ruszamy – jest to najwcześniej 10.00 Zatrzymujemy się co parę kilometrów (bo inaczej się tam nie da) Mamy kilka przerw na odpoczynek, jedzenie, bo tam je się non stop i jedną dłuższą na obiad ok. 2h. W zalezności od przygód po drodze, które też nas zatrzymują (festiwal, zwiedzanie świątyni, zdjecia, lokalne spotkania itp..) to na bazie lądujemy wieczorem. Tutaj zmrok nas nie martwi, bo wszystkie noclegi planujemy w chatach. Gdy już zakończymy nasz rowerowy dzień, tak naprawdę każda z nas może robić to, na co ma ochotę – jest duża swoboda i dowolnośc w decyzjach, choć zwykle czas spędzamy wspólnie. Wieczorem idziemy do Onsenu, albo na spacer po mieście, albo na koncert, albo na karaoke, albo Izakaya!

23…padamy…ale nudy nie ma.

Jaki rower na wyjazd:

Trekkingowy, crossowy, gravel. Nawierzchnia asfaltowa (ruch lewostronny) będzie trochę przewyższeń, trochę podjazdów. Pakujemy sie na lekko, robimy pranie co kilka dni, to jest luksusowo komfortowe. Rower musi być dobrze przygotowany w serwisie i do pudła w samolocie pod moje dyktando. Trasę, miejsca, rekomendacje, wyposażenie – dostaniecie.

Co robimy na miejscu i styl wyprawy:

Dotykamy prawdziwego japońskiego życia, wyznaczamy własną ścieżkę i własne kadry podróży, które będa naszym przewodnikiem. Uwierzcie mi, to najcenniejsze co można z tego kraju przywieźć. Nie tam gdzie tłumy – ale dalej, z boku, gdzieś w skrytym miejscu. Japończycy też mają dosyć turystycznego boomu, a my nie chcemy się czuć jak turystyczny trybik. W machinie dzisiejszego konsumpcjonizmu, pośpiechu i jałowości, to własnie prowincja i odkrywanie perełek, pozwoli na uruchomienie wszystkich zmysłów. Oczywiście zobaczymy kilka ważnych miejsc w Kioto, Osace, Tokio. W niektórych miastach będziemy poruszać na rowerach, w niektórych na nogach, metrem – zastosujemy wersję mieszaną.

Ponieważ pomysł na trasę zrodził się stosunkowo niedawno, to sukcesywnie będę dla nas łowić lokalne atrakcje i wydarzenia. Na pewno okres Sakury, to festiwale Matsuri, na których nie może nas zabraknąć. Japonia to również gorące źródła i Onseny które ubóstwiamy i nie byłybyśmy sobą, gdyby nasza stopa się w nich nie zanurzyła, choć najbardziej pożądane są w wersji namiotowej.

Po rowerowych trudach, w nagrodę przyjmą nas, a my z tego zaproszenia chętnie skorzystamy.

Przed nami : spotkania z AMA, degustacje sake, japońskiej whiskey, dużo sushi, targowiska lokalne, grillowe punkty, miejsca widokowe, festiwale, światynie, ogrody, plaże, karaoke bary, onseny, łaźnie, bary, jadłodajnie, parki miejskie gdzie można obserwować i zintegrować się z lokalną społecznością, wspólne grillowanie, plażowanie i na koniec wysokiej jakości shopping made in Japan. 

Nie sposób jest wymienić wszystko…Postaram sie o nocleg w hotelu miłości.

Japońska kuchnia. Jedzenie w tym kraju, to jedna z największych przyjemności, jakich można doświadczyć, a odkrywanie zróżnicowanego menu, jest pożądaną atrakcją  Japonia jest podzielona na odrębne regiony geograficzne, z których każdy rozwinął własne unikalne tradycje kulinarne, dlatego możliwości poznawania smaków są nieograniczone. Żywimy się lokalnie i tanio, wkraczamy na targowiska, do miejskich barów, do rodzinnej gastronomii, karuzeli sushi, a także supermarketów i wielobranżowych, bardzo popularych Combini tj.  7Eleven i Lawson gdzie kupimy gotowe dania, które na miejscu od razu można podgrzać. Cena takiego dania w zależności od pory dnia 10-20 zł. Hitem są świeże zupy, sushi i oczywiście onigiri.

Warunki

Cena zawiera:

 • Przygotowanie do wyprawy, pełna lista niezbędnych rzeczy, rekomendacje
 • Wybór i pomoc w zakupie biletu lotniczego
 • Opracowanie trasy, przewodnictwo, wsparcie techniczne na trasie, logistyka na miejscu
 • 20 noclegów w wyselekcjonowanych, hostelach, dormitoriach, ryokanach, pensjonatach, zajazdach
 • Śniadania w obiektach, które mają tę opcję w ofercie, lub w opcji zewnętrznej, lokalnie (combini)
 • Przeprawę promową z rowerem
 • Pociąg powrotny
 • Spotkanie z Fabiolą, zwiedzanie Tokio i bilety na komunikację 
 • Torby na rowery do pociągu
 • Ubezpieczenie Signal Iduna
 • Składkę na fundusz turystyczny

Cena nie zawiera:

 • Kosztów biletów lotniczych (ok. 5000- 6000 zł) jest to czas kwitnienia wiśni i ceny biletów zawsze w tym okresie są wyższe
 • Wyżywienia na miejscu (ok. 130 zł dziennie)
 • Spotkanie z AMA i kolację u nich (300 zł)
 • Wejścia do historycznych atrakcji tj. zamki, ogrody, pałace, inne (ok. 200 zł)
 • Wejść do onsenów (ok. 200 zł)
 • kosztów parkingu na rowery (ok.50 zł) opcjonalnie
 • karty internetowej SIM 3GB (130 zł) opcjonalnie
 • inne atrakcje które mogą się pojawić, ale to będziemy wspólnie omawiać, akceptować lub odrzucać.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Japonia rowerem | TYLKO DLA KOBIET pochodzą od biura Superfemka, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: . Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Egzotyczne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.