Japonia

Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
16 dni12 200
Cena promocyjna przy zapisach do 01.01.2023

Szczegóły wyjazdu Japonia

O wyprawie

Kioto | Kanazawa | Półwysep Noto | Tokio

Japonia to „Kraj Wschodzącego Słońca”, który bez wątpienia jest jednym z najbardziej interesujących miejsc na całym świecie. Japonia to nieszablonowy styl życia, fascynująca kultura, połączenie tradycji i nowoczesności, a także niecodzienna synteza natury z postępem technologicznym. 

Podczas wyprawy zagłębimy się w kulturę Japonii i odkryjemy tajniki jej fascynujących tradycji. Nie zabraknie również degustowania najpyszniejszych pozycji z kuchni japońskiej. Mimo, że w Japonii serwuje się dania szokujące, choćby drgające ciała kałamarnic, surowe ryby i sfermentowaną soję, warto stawić im podniebienia. Bo kto nie ryzykuje, ten nie je sushi. 

Zapraszamy na rowerową wyprawę po tym niezwykłym kraju!

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B/C 

Trasa dość płaska, jedynie na dwóch etapach większe kilkukilometrowe podjazdy. Etapy asfaltowe ok. 60-70 km długości.

Program

Dzień 1-2: 
Przelot do Osaki. Właśnie to miasto będzie naszym pierwszym celem w Japonii. 
Trzecie co do wielkości miasto Japonii, z ledwie 2,6 milionem mieszkańców, wydaje się być, sennym miasteczkiem, w porównaniu do wielkomiejskiego Tokio oraz innych azjatyckich metropolii. I w tym tkwi jego siła, nie przytłacza ogromem, jest kompaktowe dla turysty i... świetne na pierwszą wizytę w Kraju Kwitnącej Wiśni. 

Dzień 3-5: Kioto 
Kolejne trzy dni spędzimy w Kioto i okolicach, które oczywiście zwiedzimy na rowerach. Kioto, otoczone przez góry, które było kiedyś stolicą kraju i siedzibą cesarza Japonii, a obecnie uważane jest za centrum kulturalne i edukacyjne. To tu znajduje się ponad 1600 świątyń buddyjskich, liczne pałace, ogrody japońskie, skalne, jeziora, zabytkowe kanały usytuowane wzdłuż najstarszych ulic. 
Kioto głosami czytelników magazynu podróżniczego „Travel + Leisure”, zostało uznane za najpiękniejsze miasto świata. Miasto, które było stolicą Japonii przez ponad tysiąc lat, do dziś zachwyca zabytkami, świątyniami, z których wiele jest wpisanych na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO oraz najpiękniejszymi ogrodami w Japonii. Ale Kioto ma do zaoferowania znacznie więcej niż wspaniałe zabytki i pamięć o starych tradycjach – znajdziemy tu rękodzieło ale również nowoczesną sztukę, bardzo stare restauracje, ale również hipsterskie bary, sklepy, w których obok tradycyjnych ozdób do włosów i ceramiki, kupimy odkurzającego robota. Kioto oferuje nam wyjątkową atmosferę oraz pyszną kuchnię. To chyba wystarczająco powodów, aby tu przyjechać. 

Dzień 6: Kanazawa 
Przejazd do Kanazawy, gdzie rozpoczyna się nasza rowerowa trasa. 
Kanazawa jest głównie znana i ceniona za swoją przesiąkniętą historią atmosferę. Często określą się ją mianem „drugiego Kioto”, ponieważ te dwa miasta jako jedyne uniknęły ataków bombowych podczas drugiej wojny światowej i w związku z tym zachowały się w nich spore części historycznej zabudowy. Dlatego też Kanazawa kojarzy się jako centrum wszystkiego co „tradycyjnie japońskie” – tradycyjnych japońskich słodyczy, kimon, płatków złota, ceremonii herbacianej, a nawet gejsz. Tak, w Kanazawie ostały się trzy dzielnice herbaciarni, w których nadal żyją prawdziwe gejsze. 
Największą atrakcją Kanazawy jest Kenrokuen, jeden z trzech najlepszych ogrodów krajobrazowych Japonii i przez wielu uważany za najpiękniejszy z nich wszystkich. 

Dzień 7-13: Półwysep Noto 
Czas na główny punkt programu, 7-dniową rowerową wyprawę po półwyspie Noto. 
Półwysep Noto jest idealnym miejscem dla tych, którzy szukają najpiękniejszych widoków w Japonii i nietkniętych krajobrazów wiejskich. Oprócz podziwiania naturalnej scenerii, półwysep oferuje wiele miejsc godnych uwagi: piękne świątynie, zabytkowe wioski, pola ryżowe, rybackie wioski i kąpieliska termalne. Warto poznać ich wyjątkową atmosferę. 

Dzień 14-15: Tokio 
Na koniec odwiedzimy stolice Japonii Tokio. 
Tokio to niezwykle czysta stolica z dużą ilością parków miejskich i wieżowców, które przeplatają się w krajobrazie miasta z niską, tradycyjną zabudową oraz okazałymi świątyniami. 
Zapomnijmy jednak o europejskich ideałach piękna, a tym bardziej o orientalnych fantazjach z Hollywood. Otwórzmy zmysły na inność. Tokio to doświadczenie z innej planety. Pełne jest neonów, wieżowców i ludzi, ale wystarczy skręcić z głównej ulicy, żeby trafić na Tokio lokalne, niespieszne, swojskie. Miasto kontrastów, w którym butiki najdroższych projektantów sąsiadują z zakładami ręcznie robiącymi pałeczki. 

Dzień 16: 
Powrót samolotem do kraju.

*PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

Warunki

PRZELOT 

Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 7 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera: 

  • Noclegi w pensjonatach
  • Przelot samolotem
  • Opłaty wizowe
  • Wynajem rowerów 
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<< 

Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 3000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 3000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Japonia pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: . Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Egzotyczne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.