Pierwowzór roweru
„Jedno - lub wielośladowy pojazd drogowy napędzany wyłącznie siłą mięśni poruszających się nim osób, w szczególności poprzez system pedałów, dźwignię lub rękojeść (np. rowery dwu-,...
Kioto | Nara | Yoshino | Koyasan | Wakayama | Sikoku | Hiroshima
Japonia to „Kraj Wschodzącego Słońca”, który bez wątpienia jest jednym z najbardziej interesujących miejsc na całym świecie.
Japonia to nieszablonowy styl życia, fascynująca kultura, połączenie tradycji i nowoczesności, a także niecodzienna synteza natury z postępem technologicznym.
Podczas wyprawy zagłębimy się w kulturę Japonii i odkryjemy tajniki jej fascynujących tradycji. Nie zabraknie również degustowania najpyszniejszych pozycji z kuchni japońskiej. Mimo że w Japonii serwuje się dania szokujące, choćby drgające ciała kałamarnic, surowe ryby i sfermentowaną soję, warto stawić im podniebienia. Bo kto nie ryzykuje, ten nie je sushi. Zapraszamy na rowerową wyprawę po tym niezwykłym kraju!
STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B/C
Trasa dość płaska, jedynie na dwóch etapach większe kilkukilometrowe podjazdy. Etapy asfaltowe, ok. 60-70 km długości.
Dzień 1-2:
Przelot do Osaki.
Właśnie to miasto będzie naszym pierwszym celem w Japonii. Trzecie co do wielkości miasto Japonii, z ledwie 2,6 milionem mieszkańców, wydaje się być, sennym miasteczkiem, w porównaniu do wielkomiejskiego Tokio oraz innych azjatyckich metropolii. I w tym tkwi jego siła, nie przytłacza ogromem, jest kompaktowe dla turysty i... świetne na pierwszą wizytę w Kraju Kwitnącej Wiśni.
Dzień 3-4: Kioto (20 + 40 km)
Kolejne dwa dni spędzimy w Kioto i okolicach, które oczywiście zwiedzimy na rowerach. Kioto, otoczone przez góry, które było kiedyś stolicą kraju i siedzibą cesarza Japonii, a obecnie uważane jest za centrum kulturalne i edukacyjne. To tu znajduje się ponad 1600 świątyń buddyjskich, liczne pałace, ogrody japońskie, skalne, jeziora, zabytkowe kanały usytuowane wzdłuż najstarszych ulic Kioto głosami czytelników magazynu podróżniczego „Travel + Leisure”, zostało uznane za najpiękniejsze miasto świata. Miasto, które było stolicą Japonii przez ponad tysiąc lat, do dziś zachwyca zabytkami, świątyniami, z których wiele jest wpisanych na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, oraz najpiękniejszymi ogrodami w Japonii. Ale Kioto ma do zaoferowania znacznie więcej niż wspaniałe zabytki i pamięć o starych tradycjach – znajdziemy tu rękodzieło ale również nowoczesną sztukę, bardzo stare restauracje, ale również hipsterskie bary, sklepy, w których obok tradycyjnych ozdób do włosów i ceramiki, kupimy odkurzającego robota. Kioto oferuje nam wyjątkową atmosferę oraz pyszną kuchnię. To chyba wystarczająco powodów, aby tu przyjechać?
Dzień 5: Kioto – Nara (49 km)
Ruszamy w rowerową podróż w kierunku południowego wybrzeża Japonii. Pierwszy etap zaprowadzi nas do dawnej stolicy Japonii Noto. Z żalem pożegnamy wspaniałe Kioto, na szczęście kolejnym przystankiem na naszym szlaku będzie piękna Nara – pierwsza stolica Cesarstwa Japonii. Kiedyś ważny ośrodek polityczny, a następnie klasztorny. Dziś trochę na uboczu, wciśnięta gdzieś między gigantyczne metropolie Kioto i Osakę, turystom kojarząca się z kilkoma kompleksami świątynnymi i... przede wszystkim z wszędobylskimi jelonkami. W Narze znajduje się 8 zabytków wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego symbolem miasta jest Pomnik Wielkiego Buddy, który znajduje się w głównym pawilonie świątyni Todai-ji.
Dzień 6: Nara – Yoshino (63 km)
Opuszczamy miejskie tereny w wjeżdżamy w bambusowe lasy Parku Narodowego Yoshino Kumano.
Często mijać będziemy też zielone plantacje herbaty i typowe japońskie przydrożne herbaciarnie. W poowie etapu odwiedzimy typowy japoński Onsen. Onsen to łaźnia z gorącymi źródłami. Można śmiało powiedzieć, że Japonia z nich słynie! W całym kraju jest prawie 30 tysiące miast/ miasteczek, które mogą się pochwalić dostępem do gorących źródeł.
Dzień 7: Yoshino – Koyasan (50 km)
Dziesiejszy etap zaprowadzi nas do Koyasan. To miejsce gdzie Japonia ma jedno z najważniejszych centrów religijnych i pielgrzymkowych. Świątynia na pobliskiej górze to centrum ezoterycznego buddyzmu. To niemal pocztówkowe miasteczko zamieszkane jest głównie przez mnichów, przemykających pomiędzy starożytnymi murami, Nad miasteczkiem góruje 45- metrowa przepiękna pomarańczowa pagoda. Warto tu spędzić całe popołudnie.
Dzień 8: Koyasan – Wakayama (61 km)
Dziś już tylko w dół do nadmorskiego portu Wakayama, gdzie z pewnością posmakujemy w japońskiej wersji owoców morza.
Dzień 9: Sikoku
Dziś odpoczniemy od rowerów, najpierw promem przeprawimy się na wyspę Sikoku , następnie pociągiem dotrzemy do kolejnego ze słynnych Onsenów, czyli japońskich kąpielisk termalnych w którym zregenerujemy się przed kolejną częścią rowerowej wyprawy po Japonii.
Dzień 10/11: szlak rowerowy Shimanami Kaido (70 + 60 km)
Dwa kolejne dni przeznaczymy na przejazd najpiekniejszym japońskim szlakiem rowerowy. Licząca 130 km trasa wije się przez archipelag wysp położony na śródlądowym Morzy Seto. Nowoczesnośc miesza się tu z tradycją, z jednej strony wspaniałe nowoczesne mosty łączące każdą z wysp a z drugiej strony tradycyjne świątynie buddyjskie , których na trasie jest aż 88. Oczywiście na trasie jest też wiele okazji do skosztowania japońskiej kuchnii szczegółnie owoców morza, któe są wyśmienite bez względu na to, co jesz. Zwłaszcza niesamowite „ostrygi Akebono” z Mushiake
Dzień 12: Hiroshima (20 km)
Dziś rowerowa wycieczka po Hiroshimie.
Hiroshima nie ma niesamowitych widoków, bajkowych świątyń czy uzależniającego gwaru Tokio, nie ma kolorowych ulic przepełnionych kobietami w kimono jak Kioto, ale po prostu nie wypada tu nie zajrzeć. To tutaj 6 sierpnia 1945 roku nastąpił wielki wybuch po zrzuceniu bomby atomowej, która spowodowała śmierć około 200 tys. osób. W Hiroshimie, nawet teraz, po ponad 70 latach, w wielu miejscach zobaczycie pamiątki tamtych wydarzeń.
Punkt obowiązkowy to Genbaku Domu (Atomic Dome). Słynny budynek, który pojawia się we wszystkich relacjach o Hiroshimie był kiedyś siedzibą Organizacji Promocji Rozwoju Przemysłu. Bomba wybuchła kilkaset metrów dalej, ale jego szkielet pozostał nienaruszony. Przez lata dyskutowano czy pozostałości zburzyć, by nie budziły strasznych wspomnień – finalnie jednak postanowiono je zostawić.
Dzień 13-14:
Powrót samolotem do kraju.
UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.
PRZELOT
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 5 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.
Cena zawiera:
Opłaty dodatkowe:
Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 3000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 3000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.
„Jedno - lub wielośladowy pojazd drogowy napędzany wyłącznie siłą mięśni poruszających się nim osób, w szczególności poprzez system pedałów, dźwignię lub rękojeść (np. rowery dwu-,...
Jazda na rowerze to czynność przyjemna, o ile naszym wyprawom towarzyszy piękna pogoda. Chłód, deszcz czy wiatr nie należą do ulubionych warunków atmosferycznych osób, które z wyboru bądź...
Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Japonia - Honsiu pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: . Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Egzotyczne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.