Północna Gran Canaria MTB

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
trudna
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Północna Gran Canaria MTB

O wyprawie

Las Palmas de Gran Canaria | Tejeda | Ageate | Las Palmas de Gran Canaria

Często mówi się, że Gran Canaria to „kontynent w miniaturze”, co wynika z różnorodności krajobrazu i klimatu który odnajdujemy na wyspie. Tutejszy pejzaż szybko się zmienia – kaniony jak na Dzikim Zachodzie ustępują bajecznym lasom sosnowym, po czym przechodzą w piaszczyste wydmy, przypominające pustynię.

Również pod względem historycznym i kulturalnym Gran Canaria jest jedną z najbogatszych wysp archipelagu. Odwiedzimy zarówno najciekawsze miasteczka wyspy, jak i jej atrakcje przyrodnicze. Zdobędziemy najwyższe przełęcze, jak i odpoczniemy na kilku najpiękniejszych plażach wyspy.

Mimo iż na Gran Canarię co roku przybywają tłumy turystów, wystarczy odjechać kilka kilometrów od nadmorskich kurortów by znaleźć się w zupełnie innym świecie, dzikim i nieskażonym cywilizacją.
Tym razem zaprosimy na najciekawsze szlaki MTB północnej części wyspy.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C

Gran Canaria to bardzo górzysta wyspa, dzienne etapy ok. 50-60 km z przewyższeniami ok. 1000 m , głównie drogi asfaltowe, kilka odcinków szutrowych.
Za dopłatą istnieje możliwość wynajęcia rowerów elektrycznych co znacznie obniża poziom trudności.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): D

Trasy ok. 60 km, z przewyższeniem 1000-1300 m, sporo odcinków skalistych i trudnych technicznie singli.

Program

Dzień 1:

Przelot na Gran Canarię, wypożyczenie i dopasowanie rowerów, impreza integracyjna.

Dzień 2: Las Palmas de Gran Canaria – Tejeda

Na początek czeka nas cały dzień podjazdu do najwyżej położonej miejscowości Gran Canarii - Tejedy.

Dzień 3-5: Tejeda

Naszym kolejnym przystankiem jest Tejeda, położona w najwyższej części Gran Canarii. Prowincja Tejeda jest położona na wysokości 1050 metrów nad poziomem morza, a na jej terenie znajduje się najwyższy punkt wyspy o wysokości 1949 metrów, którym jest szczyt Pico de las Nieves. W najwyższych partiach znajduje się punkt widokowy z panoramą na Caldera de Tirajana i na Park Krajobrazowy Nublo. Słynny sposób zdobywania Pico de las Nieves to rower górski, gdyż to właśnie tutaj odbywają się międzynarodowe zawody tej dyscypliny wzdłuż szlaku biegnącego po wschodnim stoku, będącego jednym z najtrudniejszych w Europie.
Przyroda tych obszarów charakteryzuje się głównie obecnością rozległych kanaryjskich lasów piniowych, których połacie dzielą przestrzeń z zaroślami migdałowców.

Dzień 6-8: Ageate

Kolejne trzy dni spędzimy na północnym wybrzeżu w Agaete. Z Doliny Agaete rozciąga się piękny widok na okoliczne sady owoców tropikalnych, pomarańczy i krzewów kawowych, jak również panorama na masyw Tamadaba i jego lasy piniowe. Oprócz niezwykłych walorów przyrodniczych, Dolina Agaete oferuje cieszące się ogromną popularnością szlaki MTB po całej prowincji.
Tutejszy Park Przyrodniczy Tamadaba jest obszarem chronionym, posiadającym największą połać lasów piniowych na Gran Canarii. Masyw Tamadaba schodzi w dół do morza formując strome zbocza, głębokie wąwozy i wyniosłe skały nadbrzeżne, a wszystko to składa się na wyjątkowo piękny krajobraz, podkreślony spektakularnym monolitem Roque Faneque, którego 1008 metrów wysokości spada pionowo wprost do morza. Jest to jedna z najwyższych skał nadbrzeżnych na świecie. W wyższej partii masywu, powyżej 1000 metrów wysokości, znajduje się płaskowyż porośnięty gęstym lasem pinii kanaryjskich.

Dzień 9: Ageate – Las Palmas de Gran Canaria

Wzdłuż północnego wybrzeża Gran Canarii powracamy do stolicy wyspy, gdzie na wspaniałej plaży czeka nas impreza pożegnalna.

Dzień 10:

Powrót samolotem do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta.
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym (dwa bagaże podręcze 40x20x25 cm oraz 55x40x20 cm 10kg)
  • Transfery z/na lotnisko
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie)
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 100 do 140 euro
  • Wynajem rowerów elektrycznych ok. +400 zł

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Północna Gran Canaria MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.