Południowa Czarnogóra MTB

Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
trudna
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
10 dni3 200
Cena promocyjna przy zapisach do 01.07.2023

Szczegóły wyjazdu Południowa Czarnogóra MTB

O wyprawie

Herceg Novi | Vrbanje | Niksic | Seljani | Kanion Nevido | Kanion Mrtvica | Dnilovgrad | Kotor

Czarnogóra to nie tylko morze i zatłoczone kurorty. Dużo mniej osób ma pojęcie o innej, prawdziwszej Czarnogórze – skrytej w głębi lądu wyżynie o charakterystycznym krasowym krajobrazie, przywracającym na myśl sceny z Dzikiego Zachodu (Włosi kręcili tu swoje spaghetti-westerny). Są tu jeszcze wspaniałe góry: wysokie, przekraczające 2500 m, inne od tych, które możemy spotkać w naszej części Europy.

Góry niemal puste, nieuczęszczane przez turystów z przepięknymi szlakami. I w końcu są jeszcze wyjątkowe na skalę europejską kaniony rzeczne o pionowych ścianach kilkusetmetrowej wysokości. Tym razem trasa po południowej część kraju, przez piękne płaskowyże, kaniony rzeczne i górskie osady.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (KONDYCJA): C

Etapy ok. 60-70 km, dwa dłuższe ok. 90 km, średnie dzienne przewyższenia ok. 1500 m.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): B

Głównie kamieniste szutry, bez większych trudności technicznych, sporo odcinków asfaltowych.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Program

Dzień 1:

Wyjazd w godzinach popołudniowych.

Dzień 2: Herceg Novi – Vrbanje (25 km, 1000 m przewyższenia)

Rankiem docieramy do Herceg Novi. Miejscowość nazywana „miastem kwiatów”. To bardzo trafne określenie, gdyż w porównaniu z pozostałymi miejscowościami czarnogórskiego Primorja ma ono najbardziej śródziemnomorski charakter, który w równym stopniu tworzą cyprysy, palmy i drzewa cytrusowe, co architektura romańska, bizantyńska i orientalna.
Większość dnia po podróży spędzimy na plażowaniu, spacerach po starówce i kosztowaniu wspaniałych owoców morza. Ale póżnym popołudniem opuścuimu miasto i udamy się rowerami prosto w górskie rejony Czarnogóry

Dzień 3: Vrbanje – Niksic (90 km, 1300 m )

Kolejne 7 dni to piękne trasy przez czarnogórskie góry i płaskowyże. Odwiedzimy dwa niezwykłe kaniony: Nevido i Mrtvica, piękne górskie jeziora, typowe bałkańskie górskie wioski (katuny) jak i większe miasteczka jak Niksic, Dnilovgrad i Njegusi, czeka nas wiele ciężkich podjazdów jak i ekscytujących zjazdów. Odwiedzimy mauzoleum króla Czarnogóry na szczycie Lovcen, skosztujemy wspaniałej czarnogórskiej kuchni i miejscowych win, nocować będziemy zarówno w miastach jak i w górskich schroniskach osdach. Cczeka nas wspaniała górska przygoda.

Dzień 4: Niksic – Seljani (75 km, 1700 m)


Dzień 5: Seljani – Kanion Nevido (30 km, 750 m)


Dzień 6: Kanion Nevido – Kanion Mrtvica (95 km, 2100 m)


Dzień 7: Kanion Mrtvica – Danilovgrad (75 km, 2500 m)


Dzień 8: Dnilovgrad – Kotor (45 km, 1400 m)


Dzień 9: Kotor

Po siedmiu dniach wracamy na wybrzeże do Kotoru.
Miasto otaczają potężne mury (długości 4,5 kilometra) zarówno od strony morza, jak i gór, przywołujące na myśl, z zachowaniem proporcji Wielki Mur Chiński. Miasto jest pełne zabytków, średniowiecznych wąskich uliczek, wręcz stworzonych do spacerów, placów, wspaniałych świątyń i budynków w stylach romańskim, gotyckim, renesansowym i barokowym. A wszystko to zatopione jest w balsamicznym powietrzu przesyconym zapachem żywicy i lawendy.

Dzień 10:

Powrót w godzinach porannych do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<<
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Południowa Czarnogóra MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Czarnogóra. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.