Andaluzja - Hiszpania

Andaluzja - Hiszpania
Dostępne terminy: brak
Kraje: Hiszpania
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: szczegóły w warunkach
Transport: samolot
+ samolot Modlin-Malaga 700 zł

Andaluzja – niezwykle barwna kraina słońca, corridy i flamenco – idealna na rowerową wyprawę, tym razem dla bardziej doświadczonych cyklistów. Znajdziemy tu piękne krajobrazy, niezwykłe cuda natury, opustoszałe, a jednak asfaltowe górskie drogi, urokliwe białe miasta i wioski, w których odbija się bujna historia i gdzie kultura arabska miesza się z hiszpańską.

Wycieczkę rozpoczniemy w Maladze i udamy się w głąb lądu w kierunku majestatycznych gór Sierra des Nieves. Tutaj czeka na nas wąwóz Desfiladero de los Gaitanes, z pieszą trasą zawieszoną na jednej z jego ścian. Przejedziemy najpiękniejszym z andaluzyjskich Vias Verdes -Zielonym Szlakiem powstałym na dawnych torach kolejowych a teraz przystosowanym do turystyki pieszej i rowerowej. Zobaczymy Sierra Grazalema, słynący z wyjątkowo bujnej zieleni region Hiszpanii. Odwiedzimy niektóre z białych miast leżących na szlaku o tej samej nazwie, między innymi Setenil De las Bodegas, Olvera, Zahara, Grazalema, El Bosque i inne.

Dystans na rowerze: ok. 280 km, ok. 5000 hm Nawierzchnia: 80% asfalt (trasa Via Verde 100% szutrowa)

Atrakcje

 • El Caminito del Rey − szlak pieszy
 • wąwóz Desfiladero de los Gaitanes
 • Vias Verdes -Zielony Szlak
 • miasteczko Setenil De las Bodegas
 • wąwóz – El Taho
 • Cueva del Gato – wąwóz z kilkunastoma jeziorkami na różnych poziomach
 • Ronda – niezwykłe miasto o niezwykłym położeniu
 • Grazalema Natural Park – najbardziej zielone góry Hiszpanii

Samolot:
Warszawa Modlin –> Malaga, sobota Ryanair 6.40 –> 10.35
Malaga –> Warszawa Modlin, sobota Ryanair 11.10 –> 15.05

Dzień 1 – (przelot) Malaga – Alora ok. 35 km 400 hm

Przylot do Malagi: 10.35. Odbieramy rowery na lotnisku i wyruszamy w kierunku gór Sierra de las Nieves. Czeka nas łagodny i niezbyt uciążliwy – rozruchowy podjazd do sympatycznego miasteczka Alora.

Dzień 2 – Alora-El Burgo ok.45 km, 950 hm

Głównym celem dzisiejszego dnia jest El Caminito del Rey − szlak pieszy, zawieszony na stromych ścianach wapiennego wąwozu na wysokości kilkudziesięciu metrów w parku narodowym Desfiladero de los Gaitanes. Wyjątkowe wrażenia gwarantowane. Na jego przebycie będziemy potrzebować około 4 godzin. Następnie, już na rowerach, w pięknej scenerii Sierra des Nieves wspinamy się do miasteczka El Burgo.

Dzień 3 – El Burgo – Olvera ok. 50 km, 950 hm

Najpierw główny podjazd dzisiejszego dnia – wspinamy się na przełęcz Puerto del Viento 1066m npm . Potem kierujemy się na północ w stronę Via Verde de la Sierra. Przerwę zrobimy sobie w niesamowicie usytuowanym wśród skał białym miasteczku Setenil De las Bodegas

Dzień 4 – Olvera –Prado del Rey ok. 60 km, 800 hm

Zaczynamy dzień od najpiękniejszej andaluzyjskiej Via Verde (Zielonej Drogi). Szlak powstały na dawnych torach kolejowych ( nota bene nigdy nie użytych), przeznaczony jedynie dla rowerzystów i turystów pieszych. Po drodze liczne tunele i wiadukty. Widoki rewelacyjne a trasa chociaż w górach to komfortowa, z niewielkimi przewyższeniami. Przerwa w miasteczku Puerto Serrano i dalej przez Andaluzyjskie krajobrazy.

Dzień 5 – Prado del Rey – Grazalema ok. 25 km, 950 hm

Dzisiaj czekają na nas Sierra de Grazalema – najbardziej zielone góry Hiszpanii a w nich słynne andaluzyjskie białe miasta i wioski.

Dzień 6 – Grazalema – pętla ok. 40 km, 900 hm

Kontynuujemy jazdę przez niemal bezludne okolice Sierra Grazalema, podziwiając niezmiennie piękne widoki. Dojedziemy do Zahary – jednego dnia można dla odmiany udać się na wycieczkę pieszą wybierając jeden z licznych w tym rejonie szlaków turystycznych.

Dzień 7 – Grazalema – Ronda ok. 35 km, 500 hm

Dzisiaj krótki etap – zwiedzamy po drodze Cueva del Gato – system uroczych jeziorek na różnych poziomach w górskim krajobrazie. Dojeżdżamy stosunkowo wcześnie do miasta Ronda – gdzie kończymy naszą rowerową przygodę. Wieczorem zwiedzimy to miasto o unikalnym położeniu – na dwóch stronach wąwozu – El Taho. Miasto ma wiele ciekawych zabytków świadczących o jego burzliwej historii. Będzie również okazja zobaczyć taniec Flamenco w oryginalnym wydaniu.

Dzień 8 – Poranny przejazd wynajętym busem do lotniska Malaga.

Powrót do Polski

Cena wycieczki obejmuje:

 • noclegi i 3 śniadania
 • wypożyczenie rowerów trekkingowych na miejscu
 • przewóz bagaży
 • opiekę przewodnika na całej trasie wycieczki
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • kosztu biletu lotniczego – cena ta zmienia się w zależności od chwili zakupu
 • posiłków w trakcie dnia i na koniec dnia (trzeba liczyć ok. 30 EURO/dzień/osobę)
 • biletów wstępu do atrakcji turystycznych itp (ok. 50 EURO na cały wyjazd)

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Cała grupa przylatuje samolotem.
 • Wypożyczamy rowery trekkingowe na miejscu
 • Nie jedzie z nami bus.
 • Zapewniamy przewóz bagaży.
 • Śpimy w pensjonatach i hotelach klasy turystycznej.
 • Żywimy się w oparciu o lokalną gastronomię – sklepy, bary i restauracje.
Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Via Verde jest wyjazd rowerowy Andaluzja - Hiszpania, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Hiszpania, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie szczegóły w warunkach. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.