Green Velo, Zamość i bajeczne Roztocze

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
Trudność
łatwa
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Green Velo, Zamość i bajeczne Roztocze

O wyprawie

Green Velo, Zamość i bajeczne Roztocze | Polska

 • Przepiękne trasy rowerowe w otulinie lasów Roztoczańskiego Parku Narodowego
 • Zwierzyniec - Kościół "Na Wyspie" i zabytkowy Browar
 • Krasnobrodzki Park Krajobrazowy
 • Józefów - rowerowa stolica regionu
 • Górecko Kościelne - modrzewiowy kościoł z XVIII w.
 • Ostoja Konika Polskiego we Floriance
 • Szumy nad Tanwią
 • Zamość - Stare Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

O wyprawie ...

Roztocze to nadal mało znana, a niesamowicie atrakcyjna kraina geograficzna w Polsce wschodniej. Istny raj dla miłośników bliskiego kontaktu z naturą i rowerowych pasjonatów. Zapraszamy w podróż po regionie z perspektywy siodełka, gdzie przyjrzymy się polskiej wsi i niewielkim miasteczkom oraz wsłuchamy w szum okolicznych lasów i rzek, odpoczywając od miejskiego zgiełku.

Po drodze natrafimy na wiele urokliwych obiektów i zabudowań, zasmakujemy w lokalnych przysmakach, przystaniemy aby głęboko odetchnąć świeżym powietrzem. Część z naszych tras poprowadzi wzdłuż Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Poznawaj Polskę tam, gdzie jest najpiękniejsza. Ruszaj z nami w rowerową przygodę!

Program

Dzień 1 Z Warszawy na Roztocze!

Krasnystaw - Tarnogóra - Szczebrzeszyn - Zwierzyniec - ok. 65 km na rowerze ▲ 194 m ▼ 148 m

Wyjazd z Warszawy z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki o godzinie 09:00 (zbiórka o 8:30). Przejazd na start naszej trasy rowerowej, do Krasnegostawu (ok. 3 godziny). Wita nas Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo - podążając nim dotrzemy na Roztocze. Pośród pól, wiejskimi drogami i obok zalewu w Nieliszu będziemy jechać na południe. Po drodze przejedziemy przez Tarnogórę i zatrzymamy się w wielokulturowym Szczebrzeszynie. Tam sprawdzimy czy to prawda… że właśnie tam chrząszcz brzmi w trzcinie! Stąd już tylko 10 km dzieli nas od Zwierzyńca, który będzie naszą bazą wypadową do odkrywania tego bajecznego regionu Polski. Chętni będą mogli dojechać na rowerach do samego hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2 Roztoczański Szlak Rowerowy

Zwierzyniec - Bondyrz - Krasnobród - Majdan Sopocki - Józefów Roztoczański - Zwierzyniec - ok. 74 km na rowerze ▲ 312 m ▼ 309 m

Dzień rozpoczniemy w Zwierzyńcu - zwanym Perłą Roztocza. Zobaczymy m. in. główną wizytówkę miasta - Kościół “Na Wyspie” pw. Św. Jana Nepomucena. Trasę rowerową rozpoczniemy dzisiaj z centrum Zwierzyńca. Doliną rzeki Wieprz udamy się do Krasnobrodu przez tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego. Za Hutkami czeka na ok. 90-metrowy podjazd na odcinku 3 km, gdzie trasa pokieruje nas lasem w kierunku kaplicy św. Rocha - malowniczego, owianego licznymi legendami obiektu sakralnego w rezerwacie o tej samej nazwie. Zjazd do Krasnobrodu i przerwa na drugie śniadanie. Dalej malowniczymi terenami Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego udamy się do Majdanu Sopockiego, gdzie odpocząć można nad popularnym wśród mieszkańców i turystów zalewem na rzece Sopot. Wracając w kierunku Roztoczańskiego Parku Narodowego, po drodze miniemy stary młyn wodny z XIX w. oraz przydrożną kaplicę w Majdanie Kasztelańskim. Do Zwierzyńca dojedziemy przed obiadokolacją. Nocleg.

Dzień 3 Wsłuchując się w serce Roztocza

Zwierzyniec - Górecko Kościelne - Susiec - Szumy nad Tanwią - Józefów - Zwierzyniec - ok. 72 km kończąc trasę w Józefowie (lub ok. 93 km dla tych którzy chcieliby rowerami dojechać do Zwierzyńca)

Po śniadaniu, ze Zwierzyńca, mijając kościół na wodzie oraz lokalny browar ruszymy na południe. Po kilku kilometrach trafiamy na najpiękniejsze roztoczańskie kąpielisko, z czystą wodą i piaszczystą plażą przy lesie. To Stawy Echo w dolinie potoku Świerszcz, na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Uroku temu miejscu dodaje drewniana platforma widokowa. Dalej popedałujemy w kierunku Florianki, gdzie znajduje się Ostoja Konika Polskiego oraz Izba Leśna we Floriance - odrestaurowana dawna leśniczówka. Chętni będą mogli zaglądnąć do jej wnętrz utrzymanych w stylu z 1938 roku. Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie Górecko Kościelne. Zobaczymy modrzewiowy kościół parafialny z XVIII w. oraz położoną tuż za nim Aleję Dębów i tzw. kapliczkę na wodzie oraz kaplicę pod dębami, wewnątrz której znajduje się pień sosny, upamiętniający miejsce objawienia się św. Stanisława. Jadąc pośród lasów dotrzemy do Suśca, gdzie powitają nas filmowi Kargul i Pawlak stojący przy wjeździe do miejscowości. Dalej udamy się do Rezerwatu przyrody “Nad Tanwią”, kolejnej z wizytówek Roztocza, gdzie zejdziemy z naszych rowerów i powędrujemy na krótki spacer wsłuchując się w relaksujący dźwięk szumów nad Tanwią. Stamtąd skierujemy się z powrotem na północ w kierunku Zwierzyńca, po drodze mijając Muzeum Pożarnictwa w Oseredku, zatrzymując się na chwilę w okolicy osady Hamernia, w rezerwacie “Czartowe Pole” i kończąc naszą trasę w urokliwym Józefowie. Tego dnia jednak, dla tych którzy będą jeszcze mieli siłę w nogach i łaknąć będą roztoczańskiej przyrody przewidzieliśmy dodatkowe 20 km, aż do Zwierzyńca - dla chętnych. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 Browar w Zwierzyńcu i Zamość - Perła Renesansu

Zwierzyniec - Zamość - ok. 37 km ▲ 209 m ▼ 228 m

Dzień rozpoczniemy od wizyty w zabytkowym Browarze w Zwierzyńcu. Zobaczymy jak piwo produkowane było kiedyś i dziś. Zasmakujemy również (oszczędnie :-) ) w lokalnych specjałach. Czeka nas dzisiaj trasa rowerowa do wpisanego na listę UNESCO Zamościa - zwanego Perłą Renesansu. Trasa wije się między wzniesieniami i dolinami, pozwalając na zmianę na ukrycie się w cieniu lasów i podziwianie rozległych panoram pól i łąk, typowych dla Roztocza. Po drodze mijać będziemy liczne kapliczki, drewniane domy, przydrożne krzyże i lokalne zabytki dziedzictwa kulturowego, opisane na tablicach, pozwalające na poznanie historii i kultury tego regionu. Rowery zatrzymamy na Rynku Wielkim w Zamościu podziwiając otaczającą nas architekturę. Tutaj spędzimy chwilę czasu, zjemy posiłek i ruszymy w drogę powrotną do Warszawy. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych (ok. 19-20).

Warunki

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Warszawy), możliwość dojazdu własnego
 • Transport rowerów na specjalnej przyczepie
 • Zakwaterowanie: 3 noclegi w pensjonacie (pokoje 2- i 3-os.)
 • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: NNW
 • Składki: TFG - 2 PLN, TFP - 2 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza 3 śniadaniami i 3 obiadokolacjami
 • Kosztów uczestnictwa w programie (bilety wstępu, lokalni przewodnicy) - ok. 60 PLN
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (w miarę dostępności) - 280 PLN
 • Wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru (200 PLN)
 • Dopłaty za transport roweru elektrycznego: 200 PLN (ilość ograniczona do 5 sztuk)

Liczba uczestników: 15 - 35 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

-

WYPOŻYCZENIE ROWERU

Dla osób, które nie biorą własnego roweru, istnieje możliwość wypożyczenia roweru za dodatkową opłatą zgodnie z ceną podaną w warunkach wyjazdu (cena nie obejmuje). Podana opłata obejmuje wypożyczenie roweru na cały okres wyjazdu. Wypożyczane przez nas rowery to rowery trekkingowe średniej klasy z ramą damską (19") ROMET Gazela II, ROMET Gazela IV lub podobne. Każdy rower wyposażony jest w bagażnik, jedną sakwę i błotniki. Nie posiada uchwytu na bidon. W cenie wypożyczenia zapewniamy podstawowy serwis rowerowy podczas wyjazdu oraz części zamienne tj. zapasowe dętki, zapasowe klocki hamulcowe, smary, oleje do smarowania łańcuchów i przerzutek. Osoby zainteresowane wypożyczeniem roweru powinny to zgłosić w momencie zapisywania się na wyjazd, nie później jednak niż na 4 tygodnie przed rozpoczęciem wycieczki. Ze względów higienicznych nie wypożyczamy kasków rowerowych.

ROWER ELEKTRYCZNY

Jest możliwość zabrania na wyjazd roweru elektrycznego. Każdy Uczestnik, który chce zabrać na wyjazd rower elektryczny jest zobowiązany do powiadomienia nas o tym w momencie zgłoszenia się na wyjazd. Późniejsze zgłoszenie chęci zabrania roweru elektrycznego nie gwarantuje możliwości jego zabrania. Nie zabieramy rowerów elektrycznych, których zgłoszenie nie zostało przez nas potwierdzone i za których transport nie została wniesiona dodatkowa opłata 200 PLN. Limit rowerów elektrycznych przewożonych na przyczepie wynosi 5 sztuk. Całkowita długość roweru nie może być większa niż 185 cm. Jest to długość liczona od początku przedniego koła do końca tylnego koła. Opony roweru nie mogą być szersze niż 2,30 cala. Na każdej oponie jest podana jej szerokość. Prosimy o sprawdzenie całkowitej długości roweru elektrycznego oraz szerokości jego opon przed zapisaniem się na wyjazd. Jeśli rower elektryczny przekroczy powyższe wymiary, nie będzie możliwe jego zapakowanie na przyczepę rowerową. Z uwagi na to, że rower elektryczny jest znacznie cięższy od klasycznego roweru, Uczestnik, który zabiera na wyjazd rower elektryczny jest odpowiedzialny za jego zapakowanie na przyczepę oraz wypakowanie z przyczepy.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Green Velo, Zamość i bajeczne Roztocze pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.