Wietnam Południowy

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
18 dni9 900
Cena promocyjna przy zapisach do 01.02.2024

Szczegóły wyjazdu Wietnam Południowy

O wyprawie

Hue | Langco | Da Nang | Hoi An | My Son | Cu Lao Cham | Da Lat | Nha Trang | Delta Mekongu | Saigon

Wietnam to kwintesencja azjatyckości nie dziwi więc fakt, że jest krajem chętnie odwiedzanym przez osoby spragnione wschodniego orientu. Miejsce to ma swoją odrębną osobowość, którą zawdzięcza niezwykłej mieszance przeszłości z przyszłością, a to sprawia, że jest spełnieniem pragnień podróżników i turystów wyruszających w daleką podróż z różnych powodów.

Krajobrazy Wietnamu złamią ci serce. W tym kraju zrozumiesz, co to znaczy mieć rozmach, stojąc na tarasach widokowych wieżowców w Hanoi i Ho Chi Minh. Wędrując po zakamarkach Huế, z łatwością wyobrazisz sobie, jak żyli władcy dynastii Nguyễn, a poranna wycieczka do ruin Mỹ Sơn zachwyci cię grą świateł na ścianach hinduistycznych budowli w samym środku dżungli."

A najlepiej kraj tez zwiedza się na rowerze. Postaramy pokazać Wam najbardziej znane miejsca w tym kraju a także te zupełnie nieznane gdzie niewielu turystów dociera.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B

Program

Dzień 1-2:

Przelot samolotem do Hue w środkowym Wietnamie.

Dzień 3: Hue

Naszą rowerową przygodę w Wietnamie rozpoczynamy od wycieczki po słynnych cesarskich grobowcach rozrzuconych wokół Hue. Każdy z nich to prawdziwy pałac składający się z pięknych ogrodów, kilku świątyń i oczywiście właściwego grobowca.
Choć samo miasto nie zachwyca architekturą w takim stopniu, jak na przykład Hội An, była stolica Wietnamu ma mimo to wiele do zaoferowania. Warta uwagi jest szczególnie historyczna warstwa miasta i jego liczne zabytki związane z cesarskim rodem Nguyễn, ale nie brakuje tu również widocznej w architekturze gołym okiem mieszanki epok i ustrojów politycznych. Znajdziecie tu ślady czasów cesarskich, francuskiego kolonializmu, zniszczenia wojenne z drugiej połowy XX wieku oraz socrealizm, przypominający polskie lata 80. i 90. Huế jest niepowtarzalnym kolażem różnych etapów historii kraju, widocznych obok siebie jak chyba nigdzie indziej w Wietnamie.

Dzień 4: Hue – Langco

Dzisiejszy etap prowadzi przez piekne wiejskie tereny, gdzie każda wioska będzie robiła na nas ogromne wrażenie, a my na ich mieszkańcach będziemy robić jeszcze większe wrażenie. Bo nieczęsto zdarzają się zachodni turyści na takiej prowincji. Słowo „Hello” będzie słyszane niemal co chwila , zagłuszane jedynie dźwiękami karaoke , które rozbrzmiewa w Wietnamie na każdym kroku. To tamtejsza główna rozrywka o każdej porze dnia. Nie raz zostaniemy zbudzeni o 6 rano przez sąsiada chcącego pochwalić się swoim wokalnym talentem.
Po południu dotrzemy nad morze i będzie to pierwsza okazja do skosztowania wspaniałych wietnamskich owoców morza, a szczególnie muli i ostryg z których ten rejon słynie.
No a jeśli morze to i kąpiel obowiązkowa, do której zachęca długa piaszczysta plaża porośnięta palmami.

Dzień 5: Langco – Da Nang

Najpiękniejszy widokowo , ale i najtrudniejszy etap wycieczki. Zdobywamy przełęcz Hai Van. Soczyście zielone góry , palmy, błękitne morze u dołu, biegające po drodze małpki, to wszystko sprawi ze zapomnimy o trudach podjazdu.
Naszym celem będzie miasto Da Nang. Największe miasto na naszej trasie, z pięknym bulwarem, szeroką plażą, ciekawym nocnym targiem i słynnym mostem w kształcie złotego smoka, który wieczorem bucha ogniem.

Dzień 6: Da Nang – Hoi An

Podążamy dalej wzdłuż wybrzeża. Rankiem odwiedzimy Marmurową Górę, To wielka wyrastająca ponad nadmorską równinę skała pełna jaskiń w których od wieków zbudowano wiele pięknych buddyjskich świątyń. Zajrzymy oczywiście też na jedną z piękniejszych plaż w okolicy, a po południu przez piękne pola ryżowe dotrzemy do najpiękniejszego miasta Wietnamu Hoi An.
Tej turystycznej perełki na mapie Wietnamu, wpisanej na listę UNESCO, nie trzeba dziś nikomu przedstawiać. Mimo dużej popularności, miejsce to wciąż ma swój unikalny klimat. W Hoi An poruszanie się po starym mieście jest czystą przyjemnością. I to nie tylko z powodu pięknych zabytków i domów, które można spotkać na każdym kroku. Chodzi też o to, że starówka jest wyłączona z ruchu samochodowego, a nieuważnych przejechać może jedynie rower albo riksza.

Dzień 7: Hoi An – My Son

Dziś rowerami udamy się do My Son. Ruiny My Son są często porównywane do ruin Angkor Wat w Kambodży. Kompleks jest znacznie mniejszy, ale za to pięknie położony, otoczony gęstą dżunglą. Ta właśnie dżungla pokryła roślinnością cały kompleks i tak świątynie drzemały, aż zostały ponownie odkryto w XIX wieku. Sama nazwa My Son oznacza „piękną górę”. My Son jest tak wyjątkowe ponieważ to najdłużej i nieprzerwanie istniejące miejsce kultu religijnego w całej Azji Południo-Wschodniej. Ponad 1000 lat tradycji, co oznacza, że znacznie przebija inne miejsce w regionie, w tym słynne Angkor Wat w Kambodży, Borobudur w Indonezji, Pagan w Birmie czy Ayutthaya w Tajlandii.
Wieczór znów spędzimy w Hoi An, które wlaśnie po zmroku jest jeszcze piękniejsze. Tysiące lampionów rozświetla wtedy uliczki starego miasta oraz nadrzeczne bulwary, a po rzece dryfują ozdobione kolorowymi lampionami łódeczki z grupkami turystów lub zakochanymi parami. Choć czasem może być tłoczno, spektakl to iście bajkowy i wyjątkowy, po którym, w romantycznym duchu, można zaszyć się w jakiejś knajpce, sącząc egzotyczny koktajl.

Dzień 8-9: Cu Lao Cham

Opuszczamy wietnamski ląd i na dwa dni lądujemy na wyspie Lao Cham. Co wyróżnia te wyspy, to Morski Park Cu Lao Cham, chroniący 165 hektarów rafy koralowej z ogromną różnorodnością ryb, mięczaków, glonów i koralowców. Sama wyspa jest niezwykle spokojna i piękna, brak tu tłumów turystów, a plaże i przyroda wyspy zachwycają każdego kto tam dotrze. Po kilku dniach intensywnej rowerowej jazdy przyda nam się relaks w takim miejscu, plażing i delektowanie się owocami morza.
Po powrocie na ląd wsiadamy w sypialny autobus, który zawiezie nas na południe Wietnamu.

Dzień 10: Da Lat

Rankiem docieramy do położonej w wietnamskich górach miejscowości Da Lat. Da Lat (wiet. Đà Lạt) nazywany bywa Wietnamskim Miastem Miłości, Miastem Tysiąca Kwiatów oraz Małym Paryżem, a to tylko kilka spośród wielu określeń pod jakimi można go znaleźć. Miasto zostało założone na początku XIX wieku przez francuzów na wysokości 1400 m npm, a otaczające je góry o wysokości ponad 2000 m sprawiają iż klimat jest tu wyjątkowo przyjemny. Okolica bogata jest w piękne wodospady, górskie jeziora i wspaniałe widoki i najlepiej poznać ją na rowerze.

Dzień 11: Da Lat – Nha Trang

Najdłuższy , ponad 100 km etap, jednak prowadzący niemal cały czas w dół. Pozwoli na zapoznanie się z niemal każdym piętrem roślinności w Wietnamie, od sosnowych lasów na górze po gaje palmowe na dole, od upraw tryskawek i jabłek na górze po uprawy ryżu i bananów na dole. Od rzeźkiego zimnego górskiego powietrza na górze po upał tropików na dole.
Trasa etapu w sporej części prowadzi przez Park Narodowy Phoc Binh.

Dzień 12: Nha Trang

Energetyczne, dynamiczne , nowoczesne – to przymiotniki które idealnie opisują Nha Trang, jeden z nadmorskich klejnotów Wietnamu. Miasto posiada piękną 6-kilometrową plażę ze złotym piaskiem, otoczoną łańcuchem zielonych wzniesień. Ale miasto słynie też ze wspaniałych świątyń oraz licznych galerii sztuki. Oczywiście zwiedzimy je na rowerach.

Dzień 13-15: Delta Mekongu

Ostatnie trzy dni spędzimy penetrując rowerami Deltę Mekongu. To wodny świat poruszający się w rytmie największej rzeki Półwyspu Indochińskiego. Łodzie oraz domy zdją się unosić nad niezliczonymi odnogami, kanałami oraz strumieniami które przecinają krajobraz niczym tętnice w ludzkim ciele. Ospałe, czasem niemal zastygłe w czasie wsie żyją zgodnie z rytmem rzeki. Każdy dba o swoje pole, lub sad, pomaga sąsiadom, a głównym zamartwieniem jest zaspokojenie tylko podstawowych potrzeb. Ludzie zamieszkujący Deltę Mekongu są niezwykle mili i tylko w niektórych miejscach patrzy się na podróżnego jak na „ chodzący portfel”.
Na polach ryżowych często można spotkać spacerujące bawoły, kanałami na targowiska płyną łodzie wyładowane owocami, kokosami, lub warzywami, a z lasów mangrowych dobiegają delikatne trele egzotycznych ptaków. Wszystko to tworzy bardzo błogi i bajkowy obraz rejonu.

Dzień 16: Saigon

Na koniec Sajgon największe miasto Wietnamu.

Dzień 17:

Powrót samolotem do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

PRZELOT

Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 5 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • Przelot samolotem
  • Wynajem rowerów
  • Transport bagaży na trasie
  • Transfery busem na terenie Wietnamu
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW

Opłaty dodatkowe:

  • Opłaty wizowe

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 3000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 3000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wietnam Południowy pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: . Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Egzotyczne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.