Kuba Orienta - Kuba Wschodnia

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Szczegóły wyjazdu Kuba Orienta - Kuba Wschodnia

O wyprawie

Zapraszamy na nasza nową trasę na Kubie. Tym razem odwiedzimy południową część kraju.

Odległość od Havany i północnych kurortów sprawia, że nie każdemu chce się wyruszyć w podróż na drugi kraniec wyspy. A szkoda, gdyż do Santiago de Cuba i jego okolic zdecydowanie warto przyjechać. Na pewno jest to Kuba bardziej autentyczna, nie tak zadeptana przez turystów.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C/D
Trasa w terenie pagórkowatym, kilka dłuższych 2-3 kilometrowych podjazdów, etapy 50-70 km, jeden dłuższy 95 km.

Program

Dzień 1-2:
Przelot do Havany, przejazd busem na wschód Kuby – ok. 15 godzinny przejazd – (możliwość przelotu samolotem, za dopłata ok. 1500 zł w obie strony).

Dzień 3: Holguin
Pierwszy dzień na Kubie spędzimy w nieście Holguin.
Miasto Holguin nazywane jest na Kubie Miastem Parków. Słynie ono z przepięknych zielonych terenów, Jedną z największych atrakcji Holguin jest wzgórze Loma de La Cruz, z którego rozpościera się widok na całe miasto. Jednak i tak jak wszędzie na Kubie najciekawsze jest po prostu obserwowanie ulicy i toczącego się życia mieszkańców, które tutaj zdaje se toczyć zupełnie innym rytmem.
Będzie to też pierwsza okazja do zintegrowania się przy szklaneczce kubańskiego rumu.

Dzień 4: Holguin – Bayamo: 70 km
Pierwszy etap prowadzi płaską drogą przez plantacje trzciny cukrowej i bananów do Bayamo.
Bayamo to drugie najstarsze miasto na Kubie. Mimo XIX-wiecznego pożaru, który strawił nieomal całe miasto zachowało ono sporo uroku.
Należy również dodać, że w tym miejscu wspaniale zachowały się zabytki epoki hiszpańskiej.
Ten rejon ma również inne oblicze, jego mieszkańcy są bardzo gościnni, muzykalni oraz temperamentni, bardzo często żyją oni na skraju ubóstwa mieszkając w małych mieszkaniach po kilka rodzin., bardzo często bez prądu czy sprawnej kanalizacji. Jeżeli zdecydujemy się wybrać rowerową wycieczkę w tę część wyspy, zobaczymy przepaść pomiędzy biedotą a bogactwem. Tylko w ten sposób poznamy obraz prawdziwej Kuby.

Dzień 5: Bayamo – Manzanillo: 65 km
PROGRAM NA KOLEJNE 4 DNI W OPRACOWYWANIU - PEŁNE SZCZEGÓŁY WKRÓTCE.

Dzień 6: Manzanillo – Niquero: 70 km


Dzień 7: Niquero – Marea del Portillo: 60 km


Dzień 8: Marea del Portillo – Chivirico: 95 km


Dzień 9: Chivirico – Santiago de Cuba: 50 km
Nadal podążamy wzdłuż wybrzeża i w końcu dotrzemy do największego miasta tej części wyspy – Santiago de Cuba
Mieszkańcy Oriente mówią, że Santiago de Cuba jest najbardziej karaibskim z kubańskich miast. To właśnie tutaj widoczne są wpływy zarówno kubańskie jak i z pobliskich wysp: Dominikany, Haiti czy Jamajki. Santiago de Cuba jest więc swoistą mieszanką kulturową, którą widać na każdym kroku.
W wielu knajpkach znajdziemy zdjęcia np. Buena Vista Social Club. W lokalnych barach bardzo często można trafić na niespodziewane występy na żywo lokalnych artystów. Poza tym ulice tętnią muzyką.
Na każdym rogu, w każdym parku, przy każdym barze znajdziemy muzyków, którzy oczarują nas rytmami salsy, rumby i sonu.

Dzień 10: Santiago de Cuba: 30 km
W Santiago de Cuba zostaniemy jeszcze jeden dzień by chłonąć atmosferę tego wspaniałego miasta, lub wybrać się na jedną z okolicznych plaż.

Dzień 11-12: Guardalavaca
Na koniec przejazd już autem na najpiękniejsze plaże tej części wyspy.
Niektórzy twierdzą, że Guardalavaca jest najlepszym regionem turystycznym we wschodniej części wyspy.
Niby najbardziej znane jest Varadero, jednak my zdecydowanie wolimy Guardalavacę, gdyż nie dotarła tu jeszcze zakrojona na szeroką skalę komercjalizacja, a ponadto urodą krajobrazu – malowanego żywą zielenią tropikalnej roślinności, bielą piasków i turkusem nieskazitelnych czystych mórz okalanych rafami koralowymi – region Guardalavaki przewyższa rywala. Pośród okolicznych atrakcji warto wymienić pokazy delfinów w Acuario Cayo Naranjo, nekropolię Indian Taino w pobliskim Chorro de Maita oraz muzeum kultury prekolumbijskiej w nieodległym miasteczku Banes.
Przyda nam się taki dwudniowy odpoczynek po tak ambitnej rowerowej trasie.

Dzień 13-15:
Powrót do Havany, krótkie zwiedznie miasta i powrót samolotem do kraju.

Warunki

PRZELOT
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:
- Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
- Przelot samolotem
- Opłaty wizowe
- Wynajem rowerów
- Transport bagaży na trasie
- Przejazd busem Havana – Santiago - Havana
- Usługi opiekuna grupy
- Ubezpieczenie KL i NW

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 3000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 3000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Kuba Orienta - Kuba Wschodnia pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: . Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Egzotyczne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.