Alpy szosowo - Stelvio, Gavia, Val Martello

Kategoria
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
Trudność
trudna
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Stelvio, Gavia, Val Martello | Wyjazd SZOSOWY !

Dla każdego amatora kolarstwa szosowego, nazwy takie jak Passo dello Stelvio, czy Passo Gavia wzbudzają szybsze bicie serca. To drogi, na których od lat rozgrywają się najbardziej fascynujące pojedynki Giro d'Italia, a które jednocześnie pojawiają się we wszystkich zestawieniach najlepszych kolarskich, a także samochodowych szos na świecie. I trudno się temu dziwić, bo ich układ, położenie i widoki, które stamtąd się rozpościerają dostarczają niesamowitych doznań.

Stelvio czy Gavia, to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania region Tyrolu Południowego, na styku trzech państw: Włoch, Szwajcarii i Austrii. Nieopodal znajduje się całe mnóstwo fenomenalnych szos, które tylko czekają na to abyś zmierzył się z nimi na swojej szosówce. Val Martello, Torri di Fraele, Passo Umbrail czy Offenpass to miejsca mniej znane, a przynajmniej równie fascynujące.

Wyjazd w Alpy jest naszym corocznym, stałym punktem oferty letniej, tym razem zapraszamy tam na początku sierpnia. Okres ten zazwyczaj gwarantuje stabilną i ciepłą pogodę, idealną do mierzenia się z kolarskimi gigantami.

Naszą bazą, w zależności od liczebności grupy, będzie Prato Allo Stelvio, położone na samym początku podjazdu pod najsłynniejszą, włoską przełęcz. Hotel Stern, w którym będziemy zakwaterowani oferuje znakomitą kuchnię regionalną i śniadania w formie bufetu. Oprócz tego właściciele prowadzą na miejscu dobrze ocenianą pizzerię, a hotel nastawiony jest przyjaźnie do kolarzy. W ramach pobytu otrzymujemy dostęp do karty Vinschgau, oferującej zniżki do wielu atrakcji doliny oraz darmowe przejazdy pociągiem na trasie od Males Venosta aż do Bolzano, a dalej do kolejnych miejscowości w Tyrolu Południowym.

Istnieje możliwość zarezerwowania wyjazdu także w wersji bez wyżywienia z zakwaterowaniem w pobliskich apartamentach oraz wybór opcji z dojazdem we własny zakresie.

Zdobądź na rowerze najsłynniejsze drogi pogranicza Włoch, Austrii i Szwajcarii!

Program

Dzień 1 (ok. 115 km, 2000 m)

Prato allo Stelvio, Passo Stelvio, zjazd przez Umbrail Pass do Szwajcarii, Prato.

Dzień 2 (ok. 135 km, 3000 m lub ok 110 km, 3200 m)

Przejazd samochodem do Bormio. Passo Gavia, Ponte di Legno, Aprica, Tirano, Bormio. Możliwość przejazdu przez Passo Mortirolo.

Dzień 3 (ok 95 km, 2000 m)

Prato allo Stelvio, Val Martello, Prato allo Stelvio

Dzień 4 (ok. 60 km, 1000 m)

Prato, Burgusio, Reschenpass, Melago, Glurns, Prato.​

Dzień 5 (ok. 120 km, 2300 m)

Prato, Tschierv, Offenpass, Scuol, Nauders, Prato

Dzień 6  (ok. 70 km, 1700 m)

Prato, Sulden, Prato.​

Kolejność poszczególnych dni nie jest stała. Staramy się dopasowywać etapy do aktualnych warunków pogodowych i aktualnej formy uczestników, trasy mogą się niewiele różnić, w zależności od ostatecznego miejsca zakwaterowania. Szczegółowych informacji udzielamy mailowo lub telefonicznie.

Warunki

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w hotelu Gasthof Stern*** w Prato allo Stelvio, pokoje dwuosobowe
 • wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
 • przejazd na miejsce komfortowym vanem
 • opiekę przewodnika- pilota
 • zaplanowane trasy
 • kartę turystyczną Vinschgau Card
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłaty miejscowe (tzw. City tax)
 • dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu
 • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa
 • wyjazd w kameralnej grupie do 10 uczestników

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Alpy szosowo - Stelvio, Gavia, Val Martello pochodzą od biura MJPro Tour, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy, Szwajcaria, Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Szosowe, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.