Alpy szosowo - Stelvio

Kategoria
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
Trudność
średnia
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
8 dni4 600

Szczegóły wyjazdu Alpy szosowo - Stelvio

O wyprawie

Alpy - Stelvio | Wyjazd SZOSOWY !

Dla każdego amatora kolarstwa szosowego, nazwy takie jak Passo dello Stelvio, czy Passo Gavia wzbudzają szybsze bicie serca. To drogi, na których od lat rozgrywają się najbardziej fascynujące pojedynki Giro d'Italia, a które jednocześnie pojawiają się we wszystkich zestawieniach najlepszych kolarskich, a także samochodowych szos na świecie. I trudno się temu dziwić, bo ich układ, położenie i widoki, które stamtąd się rozpościerają dostarczają niesamowitych doznań.

Stelvio czy Gavia, to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania region Tyrolu Południowego, na styku trzech państw: Włoch, Szwajcarii i Austrii. Nieopodal znajduje się całe mnóstwo fenomenalnych szos, które tylko czekają na to abyś zmierzył się z nimi na swojej szosówce. Val Martello, Torri di Fraele, Passo Umbrail czy Offenpass to miejsca mniej znane, a przynajmniej równie fascynujące.

Wyjazd w Alpy jest naszym corocznym, stałym punktem oferty letniej, tym razem zapraszamy tam na początku sierpnia. Okres ten zazwyczaj gwarantuje stabilną i ciepłą pogodę, idealną do mierzenia się z kolarskimi gigantami.

Naszą bazą, w zależności od liczebności grupy, będzie Prato Allo Stelvio, położone na samym początku podjazdu pod najsłynniejszą, włoską przełęcz. Trzygwiazdkowy Hotel Stern, w którym będziemy zakwaterowani oferuje znakomitą kuchnię regionalną i śniadania w formie bufetu. Oprócz tego właściciele prowadzą na miejscu dobrze ocenianą pizzerię, a hotel jest świetnie przygotowany do przyjmowania kolarzy: do dyspozycji jest rowerownia, miejsce do mycia rowerów, ogólnodostępna pralka.

W ramach pobytu otrzymujemy dostęp do karty Vinschgau, oferującej zniżki do wielu atrakcji doliny, dodatkowo darmowe wejścia na basen w Prato oraz darmowe przejazdy pociągiem na trasie od Males Venosta aż do Bolzano, a dalej do kolejnych miejscowości w Tyrolu Południowym.

Zdobądź na rowerze najsłynniejsze drogi pogranicza Włoch, Austrii i Szwajcarii!

Program

Dzień 1 (ok. 115 km, 2000 m)

Prato allo Stelvio, Passo Stelvio, Bormio, Stelvio, Santa Maria (S), Prato.

Dzień 2 (ok. 110 km, 2400 m lub ok 140 km, 3200 m)

Przejazd samochodem do Merano. Trasa: Merano, Timmelsjoch (Passo Rombo), Merano

lub

przejazd samochodem do Bormio. Trasa: Bormio, Mortirolo, Passo Gavia, Bormio

Dzień 3 (ok 95 km, 2000 m lub 145 km, 2750 m)

Prato allo Stelvio, Schlanders Val Martello, Prato allo Stelvio

lub

przejazd samochodem do Nauders. Trasa: Nauders, Prutz, Kaunertal, Prutz, Nauders

Dzień 4 (ok. 60 km, 1000 m)

Prato, Burgusio, Reschenpass, Melago, Glurns, Prato.

Dzień 5 (ok. 120 km, 2300 m)

Prato, Tschierv, Offenpass, Scuol, Nauders, Prato

Dzień 6  (ok. 70 km, 1700 m)

Prato, Sulden, Prato.

Kolejność poszczególnych dni nie jest stała. Staramy się dopasowywać etapy do aktualnych warunków pogodowych i aktualnej formy uczestników.

Warunki

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w hotelu Gasthof Stern*** w Prato allo Stelvio, pokoje dwuosobowe
  • wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
  • przejazd na miejsce komfortowym vanem
  • opiekę przewodnika- pilota
  • zaplanowane trasy
  • kartę turystyczną Vinschgau Card
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu
  • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Alpy szosowo - Stelvio pochodzą od biura MJPro Tour, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy, Szwajcaria, Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Szosowe, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.