Trans Kantabria MTB

Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
trudna
Transport
samolot
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty
TerminCena
14 dni4 700
Cena promocyjna przy zapisach do 01.05.2024

Szczegóły wyjazdu Trans Kantabria MTB

O wyprawie

Gijon | Pola de Somiendo | Torrestio | San Emiliano | Busdongo | Puebla de Lillo | Oseja de Sajombre | Posada de Valdeon | Espinama | Piedrasluengas | Reinosa | Las Machorras | Santander

Jeśli chcielibyście wyjść poza stereotypy i odkryć inną Hiszpanię, zdecydowanie polecamy Kantabrię. Nie jest łatwo opisać ten region w kilku prostych słowach. Jego unikalność kryje się w różnorodności i pięknie tutejszych krajobrazów, od stromych szczytów górskich, po malownicze wybrzeże, urozmaicone urwistymi klifami, głębokimi ujściami, przestronnymi zatoczkami, długimi plażami. W niewielkiej odległości od brzegu porozrzucane są malutkie wysepki otoczone przez bezkresne morze. To tutaj znajdują się jedne z najlepszych terenów do uprawiania surfingu na świecie.

Na wybrzeżu wyrosło wiele eleganckich kurortów a w głębi lądu znajdziemy zabytkowe, kameralne miasteczka. Przyjemnemu wilgotnemu klimatowi ten północny region zawdzięcza wspaniałą roślinność i piękne lasy, co znajduje odzwierciedlenie w przydomku Costa Verde (Zielone Wybrzeże). Znajdują się tutaj jedne z najbardziej cennych i najlepiej zachowanych obszarów ekologicznych w Europie.

Nas jednak najbardziej przyciągną tu góry. W pewnej odległości od brzegu wznosi się bajeczne pasmo górskie Picos de Europa, zachwycające wędrowców szczytami, stromymi wąwozami, roślinnością i światem zwierzęcym.
Góry Kantabryjskie (hiszp. Cordillera Cantábrica) to pasmo górskie o długości około 480 km. Część z nich przebiega przez Kantabrię i obejmuje Park Naturalny Saja-Besaya. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników rowerowych wycieczek MTB, a w okolicy parku znajduję się wiele urokliwych górskich wiosek.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (KONDYCJA): D

Trasa górzysta, etapy ok. 60-80 km dziennie, przewyższenia do 2500 m dziennie.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): C

Głównie drogi szutrowe jak i dość sporo w miarę łatwych odcinków technicznych.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Program

Dzień 1:

Przelot do Gijon w Hiszpanii.

Dzień 2: Gijon

Na początek krótka wycieczka na „rozjeżdżenie” wzdłuż atlantyckiego wybrzeża. Piękno Kantabrii odnajdziemy w krajobrazach bezmiaru Morza Kantabryjskiego, którego widoki można podziwiać z urwistych klifów tego hiszpańskiego wybrzeża. Wybrzeże Kantabrii kusi także wspaniałymi letnimi kurortami oraz klimatycznymi miasteczkami rybackimi.

Dzień 3-12: Pola de Somiendo – Torrestio – San Emiliano – Busdongo – Puebla de Lillo – Oseja de Sajombre – Posada de Valdeon – Espinama – Piedrasluengas – Reinosa – Las Machorras – Santander

10 dniowy przejazd szlakiem Trans Cantabrica z zachodu na wschód przez łańcuch Gór Kantabryjskich , które oddzielają przybrzeżne obszary Zatoki Biskajskiej w Hiszpanii od suchego środkowego płaskowyżu. Góry Kantabryjskie: gdzie leżą? Bo mało kto o nich słyszał i może dzięki temu zachowały taką dzikość. Góry Kantabryjskie rozciągają się wzdłuż Zatoki Biskajskiej na 500 km od zachodniego krańca Pirenejów (Kraj Basków) do granicy Galicji. Ten łańcuch górski biegnie przez hiszpańskie prowincje Kantabrii, Asturii i Kastylii-León. Najwyższym punktem jest góra Torre de Serredo (2648 m).
Kulminacją tego łańcucha jest Park Narodowy Park Narodowy - Picos de Europa, bogaty w różnorodne gatunki dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Tutaj możesz zobaczyć wilka iberyjskiego, dziki, kozice kantabryjskie, a niedźwiedź brunatny jest uważany za wizytówkę Picos de Europa.
Krajobrazy tutaj przypominają podróżnikom góry Szwajcarii, ale styl lokalnych wiosek jest absolutnie wyjątkowy, mieszkańcy regionu z szacunkiem zachowują swoje tradycje i utrzymują domy głównie w stylu górskim. Z pewnością ta wyprawa zapadnie nam długo w pamięci.

Dzień 13: Santander

Naszą trasę kończymy w stolicy Kantabrii, położonym nad brzegiem Atlantyku Santander. Misato, sprawia wrażenie miejsca niesamowicie uporządkowanego i spokojnego. Nie jest miejscowością specjalnie rozreklamowaną wśród turystów i, aby nie zatraciła swojego charakteru, nie powinno się to radykalnie zmienić. Wiele uroku dodaje jej to, że leży nad samym brzegiem Zatoki Biskajskiej, dzięki czemu jest tu nie tylko, co zwiedzać, lecz także gdzie wypoczywać po trudach naszej wyprawy.

Dzień 14:

Powrót samolotem do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

ORGANIZACJA WYJAZDU

Uczestnicy dostają do Hiszpanii samolotem wraz z bagażem podręcznym 10 kg.
Rower oraz ewentualny dodatkowy bagaż (10 kg) należy dostarczyć do Krakowa lub Warszawy 3 dni przed wycieczką – osobiście lub przesyłką kurierską i odebrać sprzęt 3 dni po powrocie.
Sprzęt ten dowożony jest busem drogą lądową.

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta.
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. Ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Dopłata do noclegów w pensjonatach lub domkach kempingowych +800 zł. UWAGA! Zapisy przyjmujemy najpóźniej na miesiąc przed wyjazdem
  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Trans Kantabria MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.