Trans Chorwacja MTB

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
trudna
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Trans Chorwacja MTB

O wyprawie

Park Narodowy Risnjak | Fuzine | Senij | Velebit | Baske Ostarije | Park narodowy Paklenica

Trans Chorwacja to nasza niezwykle ekscytująca trasa w Chorwacji. Wjedzie przez cały łańcuch Gór Dynarskich od Słowenii aż po wybrzeże Adriatyku w okolice Zadaru. Zaczniemy od Słoweńskiego krasu słynnego z pięknych jaskiń i zamków, następnie już w Chorwacji czekają na nas wiecznie zielone lasy Parku Narodowego Rrisnjak, z którego długimi singlami przez kamienistą pustynię zjedziemy nad Adriatyk. Dalej znów w górę przez najpiękniejszy chorwackie górski masywy Velebit do słynnego ze skalnych ścian Parku Narodowego Paklenica.

Alpy Dynarskie i Wybrzeże Adriatyku czekają na Ciebie!

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (KONDYCJA): C

Trasa górzysta, etapy ok. 60-70 km dziennie, przewyższenia 1000-1500 m dziennie.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): C

Głównie drogi szutrowe jak i dość sporo w miarę łatwych odcinków technicznych.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Program

Dzień 1:

Wyjazd w godzinach wieczornych z Krakowa i Katowic.

Dzień 2:

Rankiem docieramy do Słowenii, krótka wycieczka rowerowa po okolicy Słoweńskiego Krasu, impreza integracyjna.

Dzień 3: Park Narodowy Risnjak: 78 km, przewyższenie 1400 m

Po krótkim przejeździe po Słowenii wjeżdżamy od razu na teren Chorwacji, Dzisiejszy etap biegnie przez Park Narodowy Risnjak. Nazwa tego lesistego masywu górskiego pochodzi od rysia, który jest jego najpopularniejszym mieszkańcem. Ponieważ jest on położony na obszarze przejściowym między Alpami a Górami Dynarskimi oraz między Śródziemnomorzem a Niziną Panońską, możemy tu spotkać niemal wszystkie rodzaje lasów oraz liczne gatunki roślin i zwierząt. Miłośnicy przyrody odwiedzają Risnjak ze względu na piękno gór, lasów, rzek i skał. Najwięcej turystów zdobywa najwyższy szczyt masywu, jednakowo atrakcyjny o każdej porze roku – w zimie pod śniegiem, na wiosnę, gdy kwitną łąki, w lecie, kiedy odpocząć tu można od nadmorskich upałów i na jesieni, gdy lasy mienią się wszelkimi kolorami. Oprócz rysia mieszkańcami parku narodowego są także niedźwiedź brunatny, kuna i koszatka. Risnjak jest znany ze wspaniałych widoków w kierunku wysp Zatoki Kvarnerskiej, jak również gór w sąsiedniej Słowenii, aż do Alp.

Dzień 4: Fuzine – Senij: 65 km, 1300 m

Po dość trudnym pierwszym etapie dziś będzie głównie w dół. Zadowoleni będą przede wszystkim miłośnicy technicznych zjazdów, choć nie będą one zbyt trudne. Cała trasa wiedzie wzdłuż najpopularniejszego maratonu MTB w Chorwacji „Fuzine to the see". Dziś też po raz pierwszy dotrzemy nad wybrzeże Adriatyku.

Dzień 5: Velebit: 46 km, 1850 m

Dziś czeka nas najtrudniejszy etap , wjeżdżamy z poziomu morza na szczyt masywu Velebit, który jest sercem Gór Dynarskich. Mówi se iż Velebit jest dla Chorwatów tym co Olimp dla greków i Triglav dla Słoweńców czyli górą bogów.

Dzień 6: Velebit: 70 km, 1050 m

Najpiękniejszy dzień wycieczki. Cały czas będziemy jechać granią głównego pasma Velebitu. Piękne lasy na przemian z cudownymi ukwieconymi łąkami, do tego piękne widoki z góry na Adriatyk i chorwackie wyspy oraz wspaniałe formacje skalne utworzone przez przyrodę. Będzie co dziś podziwiać.

Dzień 7: Baske Ostarije – Park narodowy Paklenica: 72 km, 850 m

Kontynuujemy nasza górską chorwacką przyrodę, cały czas zmierzamy na południe. Robi się coraz cieplej miejsce lasów zajmują wysuszone kosówki. Wjeżdżamy w rejon Lika, słynnego z czystych rzek i urodzajnych pól pełnych gajów oliwnych. Cały czas będziemy przebywać dość wysoko, na wysokości ok 1300 m n.p.m.

Dzień 8: 47 km, 720 m

Ostatni już dzień w masywie Velebit, dzisiejszy etap w całości prowadzi tzw. „Majstorską Drogą" , która powstałą za czasów panowania nad tym obszarem Cesarstwa Austro-Węgierskiego w XIX wieku i była jednym z największych osiągnięć budownictwa drogowego tamtych czasów. Etap kończymy w przepięknym kanionie Zmranija, który bez dwóch zdań można wpisać na listę najpiękniejszych dzieł natury w Chorwacji.
Wieczorem uczcimy zakończenie wycieczki przy wspaniałym chorwackim winie na plaży.

Dzień 9:

Ostatni dzień to już tylko odpoczynek na plaży nad Adriatykiem i wieczorem ruszamy w drogę powrotną do kraju.

Dzień 10:

Rankiem docieramy do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach, kwaterach turystycznych lub domkach kempingowych (pokoje 3-4 osobowe)
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Oplaty dodatkowe dla chetnych:

  • Gwarancja pokoju 2-os na całej wycieczce +500 zł/os
  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania sie odpowiedniej ilosci chetnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Trans Chorwacja MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Chorwacja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.