Rowerowy rejs po Adriatyku

Kategoria
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
Trudność
średnia
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
10 dni4 840
10 dni4 740

Szczegóły wyjazdu Rowerowy rejs po Adriatyku

O wyprawie

Rowerowy rejs po Adriatyku | Chorwacja

 • Rejs i zakwaterowanie na prywatnym statku między bajkowymi chorwackimi wyspami 
 • Brač z uroczymi zatokami i najsłynniejszą plażą w kraju - Złotym Rogiem
 • Park Narodowy Mljet - najbardziej zielona ze wszystkich "Wyspa Miodowa" 
 • Korčula z historycznym miastem o tej samej nazwie, w którym miał urodzić się Marco Polo
 • Hvar - najdłuższa chorwacka wyspa z polami lawendy i malowniczą stolicą
 • Półwysep Pelješac i wyspa Šolta z pocztówkowymi widokami
 • Starożytne i weneckie miasteczka o niezwykłej atmosferze
 • Śródziemnomorska kuchnia w wydaniu chorwackim, z winami z endemicznych odmian
 • Niepowtarzalna morska i rowerowa przygoda na Adriatyku!

O wyprawie ...

Zapraszamy na pokład... z rowerem! Wyprawa, którą dla Was przygotowaliśmy, jest inna niż wszystkie, gdyż łączy dwie piękne pasje: jazdę na rowerze i żeglarstwo. Obsługą statku zajmie się doświadczona miejscowa załoga, która zabierze nas w najpiękniejsze zakątki dalmatyńskich wysp. Rejon ten będziemy poznawać z perspektywy rowerowego siodełka, pływając w błękitnych wodach Adriatyku, spacerując wąskimi uliczkami wiekowych miast i relaksując się na pokładzie. Wieczorem zaś będziemy rozkoszować się smakami chorwackiej kuchni podczas kolacji podawanej na łodzi. 

Rejs między wyspami Dalmacji

Nasz rejs rozpoczniemy i zakończymy w Splicie, mieście rozsławionym przez pałac cesarza Dioklacjana. Stamtąd wypłyniemy eksplorować kolejne wyspy, odkrywając ich niesamowite wybrzeża z malowniczymi zatokami i średniowiecznymi miejscowościami.  Podczas naszych rowerowych wypadów nie zabraknie wspaniałych plaż, zboczy obsadzonych winnicami, wonnych lasów sosnowych i rezerwatów przyrody, wśród których zieloną perłą jest Park Narodowy Mljet. Odwiedzimy Brač z jego słynnym Złotym Rogiem, Korčulę, na której urodzić się miał Marco Polo, Hvar usiany pięknymi miasteczkami i polami lawendy, Šoltę z jej pocztówkowymi widokami i Półwysep Pelješac o fantastycznym wybrzeżu. Chorwacja to kraina zachwycających krajobrazów, bogatej historii, śródziemnomorskiej roślinności i łagodnego klimatu. Dzięki formule naszej wyprawy będziemy mogli ją poznać z dwóch perspektyw: pokładu statku i rowerowego siodełka.

Dzień rowerzysty-żeglarza

Dzień będziemy zaczynać od śniadania na łodzi przygotowywanego przez załogę. W zależności od programu popłyniemy w kolejne miejsce lub zejdziemy na ląd tam, gdzie przypłynęliśmy poprzedniego wieczora, po czym wskoczymy na rowery i zaczniemy eksplorację danej wyspy. Oczywiście będziemy to czynić w takim tempie, aby wystarczyło czasu na zrobienie zdjęć, krótkie zapoznanie się z najciekawszymi miejscami, trochę odpoczynku czy małą przekąskę. Po powrocie na pokład nasza załoga przygotuje statek do rejsu lub noclegu oraz poda kolację. Na nocleg będziemy zatrzymywać się w portach... delikatnie kołysani do snu przez wody Adriatyku.

Program

Dzień 1 Wyjazd z Krakowa

Wyjazd z Krakowa ok. godz. 16.00 i nocny przejazd do Chorwacji. Możliwość dołączenia w Katowicach (wyjazd ok. 17.00).

Dzień 2 Przywitanie z Chorwacją na wyspie Brač

Pučišća - Pražnica - Gornji Humac - Bol - ok. 27 km na rowerze

Przyjazd do Splitu przed w godzinach porannych i zaokrętowanie na statku, który będzie naszym pływającym domem przez najbliższy tydzień. Wypłynięcie wczesnym popołudniem i obiad na pokładzie w drodze na wyspę Brač, podczas której zrelaksujemy się po przejeździe autobusem. Na ląd zejdziemy w jednej z najpiękniejszych małych osad w Europie - Pučišća. Po kilku chwilach na zwiedzanie tego urokliwego miejsca, znanego z długiej tradycji kamieniarskiej, niejako na rozgrzewkę przed trasami czekającymi nas w kolejnych dniach przetniemy wyspę na rowerze. Zjedziemy do miejscowości Bol, słynnej ze wspaniale położonego klasztoru dominikańskiego i jednej z najpiękniejszych plaż w Europie - Złotego Rogu. Nocleg na statku w Bol.

Wyżywienie tego dnia: obiad

Dzień 3 Wzdłuż Hvaru

Jelsa - Poljica - Zastražišće - Gdinj - Bogomolje - Sućuraj - ok. 50 km na rowerze

Po śniadaniu wypłyniemy w poranny rejs w kierunku najdłuższej chorwackiej wyspy - Hvaru. Nasz punkt startowy dla jazdy na rowerze to mała, malownicza zatoka po północnej stronie wyspy. Rozpoczniemy od podjazdu na najwyższy punkt trasy, by następnie zjeżdżać w kierunku wysuniętego najdalej na wschód punktu wyspy Hvar - Sućuraj, gdzie czekać będzie nasz statek. Stamtąd popłyniemy w kierunku drugiego co do wielkości półwyspu chorwackiego Pelješac i uroczo położonej osady Kućište. Posiłek na pokładzie i nocleg na statku w Kućište.

Wyżywienie tego dnia: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 4 Przez półwysep Pelješac

Kućište - Orebić - Donja Banda - Potomje - Trstenik - ok. 32 km na rowerze (możliwość przedłużenia do Žuljany i z powrotem o ok. 15 km)

Nasz przejazd rowerowy czwartego dnia można nazwać zarówno trasą winną, jak i trasą widokową. Po śniadaniu wyruszymy w kierunku miejscowości Orebić, miasta marynarzy i kapitanów, a także uroczych plaż. Za Orebiciem wjedziemy na obszar, na którym rosną najsłynniejsze chorwackie odmiany winnej winorośli. Przekroczymy tunel Dingač na południową stronę Pelješca by kontynuować jazdę przez winnice do Trstenika. Jeśli czas pozwoli, jeszcze tego samego dnia przepłyniemy na wyspę Mljet na pierwszy spacer po tamtejszym parku narodowym, a w przypadku pozostania na półwyspie chętni będą mogli kontynuować jazdę rowerem wzdłuż wybrzeża do Žuljany i z powrotem. Posiłek na pokładzie i nocleg na statku w Trsteniku na półwyspie Pelješac lub w Pomenie na wyspie Mljet.

Wyżywienie tego dnia: śniadanie, obiad

Dzień 5 Eksploracja zielonej "Wyspy Miodowej" - Mljetu

Po drogach Parku Narodowego Mljet - ok. 17-33 km na rowerze

Po śniadaniu wyruszymy odkrywać Mljet, najbardziej zieloną chorwacką wyspę znaną również jako Wyspa Miodowa. Park Narodowy Mljet to przepiękny obszar o niepowtarzalnym uroku, z dwoma połączonymi ze sobą jeziorami słonowodnymi, bujną roślinnością, niezwykłym wyglądem powcinanego wybrzeża, klifów i licznych wysepek. Przejedziemy między innymi wokół słonowodnego jeziora, wewnątrz którego znajduje się kolejna wyspa z klasztorem benedyktynów z XII wieku. Będzie okazja, by odświeżyć się w wodach jeziora. Po południu rejs do Korčuli i wolny wieczór w mieście Marco Polo. Posiłek na pokładzie i nocleg na statku w Korčuli.

Wyżywienie tego dnia: śniadanie, obiad

Dzień 6 Podążając za słońcem na Korčuli

Korčula - Žrnovo - Pupnat - Smokvica - Blato - Vela Luka - ok. 55 km na rowerze

Po śniadaniu wyruszymy na jedną z dłuższych tras na wyjeździe, która poprowadzi nas przez całą wyspę Korčula. Podjedziemy do miejscowości Žrnovo, a następnie do najstarszej osady na wyspie, Pupnat, gdzie znajduje się najwyższy punkt na trasie. Zjedziemy na południową stronę Korčuli i podążymy drogą między jedną z najpiękniejszych zatok na wyspie a stromymi klifami ponad nią. Dalej popedałujemy przez liczne gaje oliwne i winnice obsadzone jedną z najbardziej znanych miejscowych odmian winorośli - Pošip. Zrobimy krótką przerwę w urokliwej Smokvicy w połowie drogi, po czym zjedziemy do morza i odświeżymy się na jednej z licznych ukrytych plaż kamienistych. Podjedziemy do punktu widokowego nad miejscowością Blato i na koniec zjedziemy w kierunku naszego celu – miejscowości Vela Luka. Posiłek na pokładzie i nocleg na statku w Vela Luka.

Wyżywienie tego dnia: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 7 Na zachodzie Hvaru

Hvar - Milna - Stari Grad - Vrboska - Jelsa - Stari Grad - ok. 45 km na rowerze

Rano rejs z Vela Luka do miasta Hvar i śniadanie. Czas na krótkie zwiedzanie Hvaru, bajkowego miasta z jego architekturą, piękną przyrodą i łagodnym klimatem. Następnie popedałujemy z Hvaru na drugą stronę wyspy, do miejscowości Stari Grad. Miniemy rosnącą tu i ówdzie lawendę ciesząc się widokiem na sąsiednie wyspy i kontynent. Po przerwie w Starim Gradzie udamy się na popołudniową przejażdżkę do dwóch pereł Hvaru - Jelsa i Vrboska oraz na równinę Stari Grad, gdzie starożytny grecki podział ziemi został zachowany do dziś, podobnie jak system dróg i działek. Posiłek na pokładzie i nocleg na statku w Starim Gradzie.

Wyżywienie tego dnia: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 8 Przez sioła wyspy Šolta

Stomorska - Gornje Selo - Srednje Selo - Donje Selo - Maslinica - Stomorska - ok. 37 km na rowerze

Ostatni dzień rozpoczyniemy rejsem ze Starego Gradu na wyspę Šolta. Po śniadaniu wyruszymy rowerem z miejscowości Stomorska do najwyższego punktu wyspy - wsi Gornje Selo, podziwiając widoki po obu stronach wyspy i napawając się zapachami śródziemnomorskiej roślinności. Stamtąd wyruszymy do Maslinicy w zachodniej części wyspy. Po przerwie na kąpiel i relaks pojedziemy z powrotem do Stomorskiej. Rejs do Splitu, posiłek na pokładzie i wolny wieczór w mieście Dioklecjana. Nocleg na statku w Splicie.

Wyżywienie tego dnia: śniadanie, obiad

Dzień 9 Plitwickie Jeziora i pożegnanie z Chorwacją

Po śniadaniu i pożegnaniu z załogą wyokrętujemy się i przepakujemy do autobusu, po czym wyruszymy w drogę powrotną do Polski. Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie jednego z klejnotów Chorwacji, Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Nocny przejazd do kraju.

Wyżywienie tego dnia: śniadanie

Dzień 10 Powrót do kraju

W godzinach porannych, ok. 8.-9.przyjedziemy do Krakowa (możliwość odłączenia się w Katowicach), gdzie zakończymy nasz wyjazd.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Rejs wyczarterowanym statkiem z miejscową załogą, klimatyzacją i dostępem do Internetu Wi-Fi
 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa)
 • Transport rowerów na specjalnej przyczepie
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w dwuosobowych, klimatyzowanych kajutach na statku (w wersji Komfort+ bez konieczności korzystania z łóżek piętrowych, z codziennym sprzątaniem kajuty oraz i zmianą pościeli i ręczników w połowie pobytu)
 • Wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych i 7 trzydaniowych posiłków głównych wg programu, woda pitna (w wersji Komfort+ śniadania bufetowe zamiast kontynentalnych oraz dodatkowo: powitalny drink, 1 Kolacja Kapitańska, degustacja wina i oliwy na pokładzie, kawa/herbata po głównym posiłku)
 • Opiekę polskiego pilota
 • Ubezpieczenie: KL do 20 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składki: TFG - 10 PLN, TFP - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia i napojów poza wymienionymi (ok. 10-15 EUR/os./dzień)
 • Kosztów uczestnictwa w programie (m.in. opłaty portowe i miejscowe - 80 EUR/os., bilety wstępu [w tym Park Narodowy Mljet - ok. 25 EUR], opłaty wjazdowe i parkingowe) - w sumie ok. 115 EUR/os.
 • Wstępu do Parku Narodowego Jezior Plitwickich - ok. 30 EUR/os.
 • Sugerowanego zwyczajowego napiwku dla załogi - minimum ok. 70 EUR/os.
 • Opcji zakwaterowania w kajucie 1-os. - dla chętnych - w miarę dostępności tego typu kajut (2500 PLN, w wersji Komfort+ 2940 PLN) 
 • Wypożyczenia roweru - dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru: 300 PLN (bez wspomaganie elektrycznego) lub 180 EUR (ze wspomaganiem elektrycznym)
 • Dopłaty za transport roweru elektrycznego: 200 PLN (ilość ograniczona do 5 sztuk)

Liczba uczestników: 15 - 35 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 1500 PLN

Na wyjeździe w wersji Komfort+ korzystamy ze statku klasy Premium - nowszej i cichszej jednostki z dodatkowymi udogodnieniami. Do Państwa dyspozycji będą większe i lepiej wyposażone kajuty bez konieczności korzystania z łóżek piętrowych. Będą one codziennie sprzątane, a w połowie pobytu nastąpi zmiana pościeli oraz ręczników. Załoga zaproponuje dodatkowo powitalnego drinka, degustację wina i oliwy oraz kawę lub herbatę po głównym posiłku, natomiast kapitan wyda Kolację Kapitańską.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych nieprzewidzianych okoliczności program rejsu może ulec zmianie. Kapitan zastrzega sobie prawo do zmiany trasy bądź kolejności odwiedzanych miejsc.

-

WYPOŻYCZENIE ROWERU

Dla osób, które nie biorą własnego roweru, istnieje możliwość wypożyczenia roweru za dodatkową opłatą zgodnie z ceną podaną w warunkach wyjazdu (cena nie obejmuje). Podana opłata obejmuje wypożyczenie roweru na cały okres wyjazdu. Wypożyczane przez nas rowery to rowery trekkingowe średniej klasy z ramą damską (19") ROMET Gazela II, ROMET Gazela IV lub podobne. Każdy rower wyposażony jest w bagażnik, jedną sakwę i błotniki. Nie posiada uchwytu na bidon. W cenie wypożyczenia zapewniamy podstawowy serwis rowerowy podczas wyjazdu oraz części zamienne tj. zapasowe dętki, zapasowe klocki hamulcowe, smary, oleje do smarowania łańcuchów i przerzutek. Osoby zainteresowane wypożyczeniem roweru powinny to zgłosić w momencie zapisywania się na wyjazd, nie później jednak niż na 4 tygodnie przed rozpoczęciem wyjazdu. Ze względów higienicznych nie wypożyczamy kasków rowerowych.

ROWER ELEKTRYCZNY

Jest możliwość zabrania na wyjazd roweru elektrycznego. Każdy Uczestnik, który chce zabrać na wyjazd rower elektryczny jest zobowiązany do powiadomienia nas o tym w momencie zgłoszenia się na wyjazd. Późniejsze zgłoszenie chęci zabrania roweru elektrycznego nie gwarantuje możliwości jego zabrania. Limit rowerów elektrycznych przewożonych na przyczepie wynosi 5 sztuk. Całkowita długość roweru nie może być większa niż 185 cm. Jest to długość liczona od początku przedniego koła do końca tylnego koła. Opony roweru nie mogą być szersze niż 2,30 cala. Na każdej oponie jest podana jej szerokość. Prosimy o sprawdzenie całkowitej długości roweru elektrycznego oraz szerokości jego opon przed zapisaniem się na wyjazd. Jeśli rower elektryczny przekroczy powyższe wymiary, nie będzie możliwe jego zapakowanie na przyczepę rowerową. Z uwagi na to, że rower elektryczny jest znacznie cięższy od klasycznego roweru, Uczestnik, który zabiera na wyjazd rower elektryczny jest odpowiedzialny za jego zapakowanie na przyczepę oraz wypakowanie z przyczepy.

INFORMACJE O STATKU

Nasz rejs odbędziemy na statku turystycznym, który może pomieścić do 38 pasażerów w dwuosobowych kajutach (łóżka piętrowe) na trzech poziomach. Kajuty są przydzielane według kolejności zgłoszeń. Statek wyposażony jest w klimatyzację w częściach wspólnych i w kajutach. Posiada łazienki z ciepłą wodą w kajutach. Na statku jest dostęp do bezprzewodowego internetu Wi-Fi.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rowerowy rejs po Adriatyku pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Chorwacja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.