Rowerowy Fit – Pojezierze Brodnickie

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
Trudność
łatwa
Transport
własny
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
8 dni2 790
bus z Warszawy 200 zł

O wyprawie

Pojezierze Brodnickie, Wzgórza Dylewskie, Mazury Zachodnie

Proponujemy nową formułę wyjazdu  dla osób, które cenią sobie wypoczynek z dala od utartych szlaków i chcą zadbać o swoje zdrowie i szczupłą sylwetkę. Ta wycieczka to zachęta do nowego początku ze zdrową dietą i aktywnym stylem życia. Podstawą pozostają codzienne wycieczki rowerowe w  wersji  podstawowej ok. 30–40 km lub rozszerzonej 50–60 km. Ponadto codzienny rozruch poranny, połączony z kąpielą  w jeziorze (dla chętnych) oraz popołudniowe zajęcia sportowe.

W trakcie dnia zapewniamy cztery posiłki zaplanowane w oparciu o założenia diety śródziemnomorskiej.  W trakcie wycieczek będziemy unikać sklepów oraz lokalnych  punktów gastronomicznych. Wszystko to w malowniczych plenerach Pojezierza Brodnickiego, Wzgórz Dylewskich oraz Mazur Zachodnich.

Aktrakcje:

 • Brodnicki Park krajobrazowy
 • Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy
 • Mydlarnia w Fiałkach
 • Wytwórnia ekologicznych makaronów w Pokrzydowie
 • Spływ kajakowy  jeziorami Pojezierza Brodnickiego
 • Welski Park Krajobrazowy
 • Wiadukty w Głaznotach
 • Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich
 • Dolina Drwęcy

Dystans na rowerze: ok. 200 km; Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa lub leśna: 50%/50%

Program

Dzień 1: Spotykamy się w gospodarstwie agroturystycznym w Małym Głęboczku  nad jeziorem Sopień

O godz. 19.00 będzie kolacja, po niej spotkanie informacyjne

Dzień 2: Pętla Brodnicka: Mały Głęboczek– Zbiczno – Tama brodzka – Mały Głęboczek – wersja podstawowa 30 km, wersja rozszerzona 40 km.

Wycieczka rowerowa wiedzie po przepięknych terenach Pojezierza Brodnickiego. Atrakcyjnym elementem krajobrazu są malownicze i czyste jeziora, bujne, wielogatunkowe lasy oraz urozmaicona rzeźba terenu. Szlak rowerowy biegnie leśnymi duktami i asfaltowymi drogami wśród jezior m.in  Bachotek,  Strażym,  Zbiczno. Z tamy Brodzkiej powrót busem lub rowerem wzdłuż Drwęcy

Nordic Walking 6km – spacer z kijkami dookoła jeziora Sopień

Dzień 3: Pętla Górzniańska:  Mały Głęboczek – Fiałki – Wielke Leźno – Mały Głęboczek – wersja podstawowa 35 km, wersja rozszerzona 50 km

Pojedziemy na wschód wśród łagodnych pagórków Górzniańsko – Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, mijając po drodze niewielkie  polodowcowe jeziorka. Odwiedzimy wyjątkową mydlarnię w Fiałkach  oraz  ukryty wśród puszczańskich ostępów Bryńsk  wraz z   otaczającymi go leśnymi rezerwatami . Odpoczniemy na plaży nad jeziorem Piaseczno. Stąd powrót busem lub dalsza jazda rowerem.

Trening obwodowy

Dzień 4: Spływ kajakowy rzeką Skarlanką i jeziorami Pojezierza Brodnickiego ok. 15 km

Dzisiaj przesiądziemy się na kajaki. Malownicze leśne  jeziora pochodzenia rynnowego, połączone rzeką Skarlanką stanowią wyjątkowo urokliwy szlak kajakowy, którym płynąc odkryjemy  miejsca, do których rowerem dojechać nie zdołamy.

Pilates

Dzień 5: Mały Głęboczek – Wysoka Wieś  wersja podstawowa 45 km, rozszerzona 50km

Opuszczamy gościnne Gospodarstwo nad jeziorem Sopień i udajemy się na północ. Pojedziemy przez Welski Park Krajobrazowy z urokliwymi jeziorkami, zapoznając się po drodze z legendami Ziemi Lubawskiej. Jadąc dalej przez Głaznoty będziemy podziwiać kamienne wiadukty kolejowe z początku XX wieku. Stąd malowniczy podjazd na Górę Dylewską pokonamy rowerem lub busem.

Nordic Walking 5 km Maszerując z kijkami zwiedzimy okolice Góry Dylewskiej –  Lapidarium geologiczne, oraz Jeziorko Francuskie
 
Dzień 6: Wysoka Wieś – Stare Jabłonki wersja podstawowa 30 km, wersja rozszerzona 45 km

Efektownym, asfaltowym zjazdem żegnamy się z Parkiem Krajobrazowym Wzgórz Dylewskich. Przed nami Mazury – na początek niewielka wieś Kraplewo z drewnianym kościołem metodystycznym, o nietypowej dla tego regionu budowie szachulcowej oraz urzekającym, skromnym wystrojem.

Następny punkt na naszej trasie to  Szyldak z eklektycznym pałacem z przełomu XIX i XX wieku i Parkiem Krajobrazowym z tego okresu. Stąd, przecinając dolinę Drwęcy podążymy w kierunku Pojezierza Ostródzkiego.

Trening obwodowy

Dzień 7: Jezioro Szeląg Wielki – Jezioro Wynkowskie 35 km

Dzisiejszy etap to  mało uczęszczane, ukryte w ostępach mazurskich lasów  dukty. Będzie leniwie i relaksowo w bliskim kontakcie z przyrodą w jej wiosennym wydaniu.  Po drodze urokliwe jeziorka

Nordic Walking  – 9 km  Dziś nieco dłuższa wycieczka z kijami dookoła jeziora Szeląg Mały

Tenis stołowy Po kolacji turniej tenisa stołowego z nagrodami

Dzień 8: Zakończenie wycieczki, po śniadaniu bus wraca do Warszawy.

Warunki

Cena wycieczki obejmuje:

 • noclegi w gospodarstwach agroturystycznych,  w pokojach 2 – 4 osobowych
 • cztery posiłki dziennie
 • konsultacje dietetyczne
 • opiekę przewodnika
 • asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
 • przewóz bagaży na trasie

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • dojazdu i powrotu
 • biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
 • ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 300 zł, roweru ze wspomaganiem elektrycznym – 800 zł
 • dodatkowego ubezpieczenia NNW i KIT Bezpieczne Rezerwacje
 • kosztów spływu kajakowego ok. 50 zł/os

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Wyjazd ma na celu zapoczątkowanie zmian, które – jeśli będą kontynuowane – przełożą się na poprawę samopoczucia oraz  trwałą redukcję wagi.
 • Codziennie  jeździmy na rowerowe wycieczki długości 30 -60 km. Po drodze odwiedzamy ciekawe miejsca ale omijamy sklepy i restauracje, gdyż mamy zapewnione cztery pyszne posiłki dziennie na bazie diety śródziemnomorskiej
 • Nocujemy w klimatycznych  gospodarstwach agroturystycznych z dala od cywilizacji
 • Po południu oddajemy się różnym aktywnościom sportowym np . nordic walking, trening obwodowy, tenis stołowy

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rowerowy Fit – Pojezierze Brodnickie pochodzą od biura Via Verde, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.