Portugalia - Trans Algarve MTB

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
trudna
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Portugalia - Trans Algarve MTB

O wyprawie

Tavira | Loule | Silves | Monchique | Aljezur | Przylądek św. Wincentego | Lagos

Wspaniała wyprawa przez góry południowej Portugalii, nie należą one do najwyższych gór, najwyższe szczyty ledwo przekraczają 1000 m npm, ale z pewnością nie zabraknie ciekawych widoków, miasteczek, zjazdów, podjazdów, a przede wszystkim widoków na Ocean Atlantycki. Jednak tych którzy szukają wypoczynku na pięknych portugalskich plażach nie zachęcamy do tego wyjazdu. Tu raczej będziemy łoić po górach a tylko czasem jak nadarzy się okazja zamoczymy zmęczone nogi.

Rozpoczniemy w Tawirze przy granicy hiszpańskiej dwoma etapami wyścigu Algarve Challenge. Wyścig ten co roku rozpoczyna sezon maratonów MTB w Europie goszcząc najlepszych zawodników. Następnie podążymy dzikimi ścieżkami na zachód ku najwyższym klifom nad Atlantykiem i ku przylądkowi św Wincentego.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (KONDYCJA): C/D

Etapy ok. 60-80 km długości z przewyższeniami ok. 1500 m, trasa raczej dość łatwa technicznie.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): C

Głównie drogi szutrowe jak i dość sporo w miarę łatwych odcinków technicznych.

Program

Dzień 1:

Przelot samolotem do Portugalii.

Dzień 2: Tavira: 85 km, przewyższenie 2200 m

Na początek etap wyścigu Algarve Bike Chellenge wokół pięknego miasteczka Tavira, pełnego harakterystycnych białych zabudowań. Okolice są bardzo cwymagające dla rowerzytów mimo iż najwyższy punkt to zaledwie 500 m npm. Na trasie czeka nas wszystko co najlepsze w MTB- ostre podjazdy, singlowe zjazdy, piękne widoki.

Dzień 3: Tavira – Loule: 60 km, 1500 m

Ruszamy na zachód. Dziś będzie nico bardziej płasko ale za to cały czas bardzo technicznie kamienistymi, sypkimi ścieżkami z ostrymi zakrętami. W krajobrazie pojawia się piękne gaje oliwne i sady pomarańczowe.
Meta w Loule kolejnym pięknym białym miasteczku gdzie czas się jakby zatrzymał.

Dzień 4: Loule – Silves: 92 km, 1600 m

Podążamy szlakiem Rota Vicentinai. Trasa ciągnie się od Przylądka Świętego Wincentego w Algarve do Santiago do Cacém w Alentejo. Ścieżki prowadzą przez często dosyć odludne miejsca, częściowo przez tereny parku narodowego. Można jechać wiele kilometrów nie spotykając nikogo. O dziwo, w Portugalii mimo tego, że to mały kraj są również takie tereny. Czysta natura, żadnego przemysłu a widoki takie że brakuje słów, żeby je opisać. Dziś miejsca sadów pomarańczowych zajmą lasy dębów korkowych. To właśnie w tym rejonie wytwarza się najlepsze korki do wina.
Dzisiejszy etap zakończymy w Silves najpiękniejszym miasteczku południa Portugalii z cudowną starówką i górującym nad miastem zamkiem.

Dzień 5: Silves – Monchique: 101 km, 3400 m; (OPCJA 5O km, 1400 m)

Dzisiejszy etap to już prawdziwe góry , wjeżdzamy na wysokość ponad 1000 m npm, będzie długo i ciężko ale zawsze taki etap na naszych wycieczkach być musi. Oczywiście można tez go porządnie skrócić.

Dzień 6: Monchique – Aljezur: 86 km, 1700 m

Ostatni z trudnych górskich etapów i w końcu po trzech dniach spędzonych w głębi lądu znów zjedziemy nad ocean do Aljezur, które jest stolicą portugalskiego surfingu. Wspaniała plaża i widok ogromnych fal wynagrodzą nam trudy poprzednich dni.

Dzień 7: Aljezur – Przylądek św. Wincentego: 73 km, 1250 m

Cały etap prowadzi dziś dzikimi ścieżkami po klifach atlantyckiego wybrzeża. Można poczuć tu autentyczną atmosferę portugalskich wiosek, podziwiać okoliczną przyrodę, zaskakująco dzikie wybrzeże Alentejo, w tym naturalny park Parque Natural do Sudoeste
Alentejano e Costa Vicentina. Trasę kończymy na słynnym przylądku San Vincente gdzie bez końca można se wpatrywać w otchłań oceanu. Po prostu pięknie tu.

Dzień 8: Lagos

Na koniec w końcu upragniony dzień odpoczynku na słynnych portugalskich plażach.

Dzień 9:

Powrót samolotem do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

ORGANIZACJA WYJAZDU

Uczestnicy dostają się na wycieczkę samolotem wraz z bagażem podręcznym.
Rower oraz bagaż główny należy dostarczyć do Krakowa, Katowic lub Warszawy na dzień przed wylotem, osobiście lub przesyłką kurierską i odebrać sprzęt 1 dzień po powrocie.
Sprzęt ten dowożony jest busem drogą lądową.

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta.
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach, kwaterach turystycznych lub domkach kempingowych (pokoje 3-4 osobowe)
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Transfery z/na lotnisko
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Gwarancja pokoju 2-os na całej wycieczce +500 zł/os
  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Portugalia - Trans Algarve MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Portugalia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.